Diskový podmítač / JIří Bouška, Agromodels / 1:32 Beta

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Diskový podmítač / JIří Bouška, Agromodels / 1:32 Beta

Příspěvek od JoskaM »

Už dávno jsem začal tento stroj na zkoušku trpělivosti. Ta se skládala z dlouhých dílů rámu a nekonečného množství disků, koleček, a válečků a pak mírného zklamání, když došlo ke kolizi nápravy a jedné osy disků.
Na stavbu jsem se vrhl tak rychle, že jsem si neudělal ani barevnou kopii, takže ož se mi vymstilo, ale už ji mám, takže se bude moci i lépe číslovat a tak se budoucí stavitelé těchto chyb budou oci vyvarovat...Zkuste mi jen napsat, zda vám na podmítači něco neschází - osobně si myslím, že by za disky měl být ještě hroudy drtící válec (skutečnost - 300mm v průměru složený z drátů, nebo pásoviny zkroucený do spirály). Podle podkladů od Jirky zrovna tento to za sebou nemá...nic méně mě tam schází - Ať je to model opravdu na zkoušku trpělivosti..
Rám sám o sobě je byl jen o tom jak se člověk popere z dlouhými díly. Použití výztuhy jen pomůže! Na dlouhých jsem použil karton, na ramnou bez - abych nemusel násilnit písty.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
K diskům - když je budete lepit k sobě, sežeňte si láhev od vína nebo tvrdšího alkoholu s hooodně prohnutým dnem - krásně se vám disky prohnou do požadovaného tvaru!
Náprava a kola, ty byly v pohodě, teda až na ruční vyřezávání vzorku, ale jo, jde to! jsou jen dvě kola, ne! Ty druhý kola jsou už z druhé bety (nakladače NUH-500 tam už je Teuv vzorek)
Další vychytávka jsou distanční podložky disků, ty by se jinak na ose "kvejklali" takto se pěkně zpevní můj postup - udělat si válečky ty následně nařezat a nalepit podložky a fertig:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro teď hotovo, při opravě si dovolím použít disky a nápravu z této bety...znova se mi do toho nechce :mrgreen: . Proto svítí díly a špejle jsou jen tak hala a taky bala.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Diskový podmítač / JIří Bouška, Agromodels / 1:32 Beta

Příspěvek od stockholmik »

moc se mě to líbí, krásná práce, budu sledovat
Jarek66
Příspěvky: 16
Registrován: pon 28.1.2013 20:01
Bydliště: Bohumín

Re: Diskový podmítač / JIří Bouška, Agromodels / 1:32 Beta

Příspěvek od Jarek66 »

Diskáč se mi líbí,krásná práce a klobouk dolů před Tvou trpělivostí,tohle bych asi nedal.
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Diskový podmítač / JIří Bouška, Agromodels / 1:32 Beta

Příspěvek od catd6r »

ahoj Josko,za tímto diskáčem už žádné hrudořezy nebyly
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“