Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Dobrý neskorý večer prajem...
Dlhšie som sa tu neozíval no nebolo to tým žeby som nelepil ale tým, že som lepil betatest a teda som jeho stavbu nezverejnil/ urobím tak keď model výjde.... Po jeho dokončení som rozmýšlal do čoho sa najbližsie pustím a voľba padla na tento model z dielne rippera...
Stavbu som začal asi pred týždnom klasicky podvozkom ako určuje návod.. Upravy zatial neplánujem žiadne uvidíme ako sa to ukáže počas stavby.. Zatial som mal problém iba s homokinetickými klbami ked som ich zababral no vyriesil som to prebrusením a nafarbením celej nápravy... Podvozok som začal kompletovať dokopy no rám mi pod plošinu nechcel sadnúť a tak som sa rozhodol ho rozrezať na dve polovice a teraz to sadlo celkom pekne...Pokračovať budem kompletáciou podvozku a doplnov...Pokraččovanie už čoskoro..:) ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne sob 15.2.2014 0:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím.. zase som pokročil... dokončil som podvozok a spravil motor... už som sa do toho dostal a ide to fajn... Zajtra doladím retuš lebo niekde sa to ošúchalo a niekde to ušlo...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

popojedem trochu dalej.:) sorry za horsie fotky stale ale nemám doma fotak a svetlo je slabé... A teda podvozok je na kolesách, rovnako tak vsetko haraburdie zo spodku nadstavby je hotové a aj zadná cast auta..:) Točnicu som upravil pomocou eskapasky.. Teda pokracovat by som mal kabinou no kedy to bude neviem kedze sa mi do nej velmi nechce... :P
fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pěkná práce, byť místy to máš nějaké upatlané.. ;)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím vospolok..:) Tak po úspešnom prvom semestri sa mi naskytol da sa povedať mesiac prázdnin..:) Odkedy som doma tak každý deň niečo lepím, medzi iným som sa vrátil aj k tomuto modelu... Tu je výsledok mojho dvojdnového snaženia.. Hotová kabína a nalepený výfuk.. Na kabínu ostavaju už iba pridať spetné zrkadla a vzduchojemi.. Potom už iba nadstavba a model bude dokončený... :P :victory: Pridávam fotky
Kabina
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A tu už kabina na podvozku:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Na to v jakém bordelu lepíš (ber to trochu s rezervou :)) tak je to celkem čisté :D
Jinak gratuluju k prvom semestri ;-) a držím palce se stavbou, jsem zvědavý na vyhlášený krákorec ;-)
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím... Už zase robím na tomto modely.... Mám takmeer hotový základ nadstavby no dnes som narazil na problém a to, že žltu rewelku som nechal na intaku... Teda nemozem zavriet kabinu zeriavnika lebo tam maju byť droty riadenia zlte.. este sa pohravam z myslienkou urobiť ich v ciernej alebo sivej.. Co myslíte? Fotky pridam zajtra teraz to nemá zmysel fotiť.. Ostava vlastne už iba rameno , mozno sa mi to podari dokoncit pokial som doma teda do konca buduceho tyzdna a model by som zobral do brna.. :P
Ričmond píše:Na to v jakém bordelu lepíš (ber to trochu s rezervou :)) tak je to celkem čisté :D
Tak na stole mám neporiadok skoro stale no z casu nacas upracem.. :D :D
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

AHoj všetci.. Ako som avizoval prešiel som z modrej na žltú... :P Okrem iného som dorobil spetné na aute a tiež vzduchojemi... Mám hotový základ nadstavby, ktorý som už pridal na auto.. Teraz robím na ramenách. pomocou snurky tak ako je to aj v navode som zaistil doraz Tu sú fotky: :twisted:

Nadstavba:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Rameno:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nadstavba na aute:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj... Ja mám viacmenej hotovo... Bohužial vo finale som prišiel nato ze tam nedám krakorec.. aj som ho urobil ale nesadlo mi na rameno pretože som použil o pol mm hrubšie piesty ako boli v návode... nevadí aj tak to vyzerá celkom dobre.. :shocked: :P Ešte musím doriešiť jeden problém a to že nadstavba je ťažká a nedrží mi dobre na oske... Preto som ju demontoval, vymenil hlinikovu osku za drevenú a ešte dorobím nový zaistovací diel.:P ďalším menším problémom bolo že laná neboli napnuté no a preto som vyrobil betónový panel. Zajtra ešte možno urobím par fotiek no nič neslubujem... Tu sú fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Tatra 813 AD 125 / RipperWorks / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od venda »

Ahoj, gratulace k dokončení moc hezkýho modelu, moc se mi líbí.
Vašek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“