Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od peetee »

Je tu málo Buggyr ... :)
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Podélný nosník mi klasicky udělal vrtuli, takže rozříznuto a lepeno znova a jinak - odříznuta chlopeň, vložen kartonový díl, z obou stran přiraženo a "svařeno" herkulesem.

Obrázek Obrázek Obrázek
Laserové příhrady vyšly víceméně přesně k dílu, jen mi to v zadní části vyšlo asi o cca čtvrt milimetru kratší než originál díl - originál díl v místě plochy pro přilepení dílu 88 rozříznut a zkrácen - pak už to šlo dobře připasovat.

Obrázek Obrázek
Vzpěry jsou delší - u předních jsem odřízl chlopeň a zkrátil, u zadních se odřízne přesahující kus.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Peetee,

koukám další pán na holení :lol: pěkně se nám to tu sešlo, a až to budeme mít všici hotové, tak se sejdeme a dáme závody :lol: :lol:
U těch vzpěr jsem měl stejný problém a vyřešil jsem to tak, že jsem je porozdělil a přebytek odřízl ;)

Zatím pěkná práce, ať se ti daří Jakub.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od peetee »

Nádrž, zadní a přední náprava, chladič.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lepení v pohodě. Jen mám asi rám blíže u sebe a tak mi lepení nádrže a chladiče bylo trošku těsné. Nádrž jsem dělal úplně znova (z šedých dílů staršího modelu), protože se mi navíc kromě větší šířky nějak zbortila dovnitř, nově jsem to lepil z více částí.
Spojovací tyč řízení je podle návodovky nad listovým perem, ale reálně mi tam neseděla - byla prohnutá a otáčení kol bylo omezenější - přesunuta proto pod listová pera.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od peetee »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím to sedí, jen občas nevím, jak a kam přesně který dílek přilepit, popř. jak ho orientovat (např. čela nádrží mají dvě tečky - mají být nad sebou nebo vedle sebe? Ten malý svislý váleček přilepený na vodorovném - nevěděl jsem zda má být ž na konci válečku nebo ne úplně na konci ...). Co se týče linií pro rýhování a ploch pro přilepování dílů, asi bych je uvítal tmavší, takhle zbytečně svítí (ne vždy je díl větší než vyznačená plocha) a musí se retušovat.

Nevíte někdo jak se orientuje ta serepetička co mi leží vedle modelu? Dírou nahoru nebo dolů? Dle návodovky bych tipl, že díra má být dole, ale třeba Jakub ji má nahoře ...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Peetee,

taky jsem trochu tápal s orientací dílků :idea: jinak tečky na čelech u nádrží jsem dal nad sebe, protože jsem se zařídil podle spoje na větší nádrži, který jsem nasměroval k rámu.
Ta serepetička je servo řízení a díra má být nahoru, já ji dal ve stejném náklonu, jako je chladič nad ní. Do toho serva pak přijde nalepit tyč řízení, která povede od kabiny ;) A co se týče umístění serva, tak jsem ho lípnul kousek od konce válečku.

Ať se ti daří ve tvé činnosti a máš to fakt pěkně a čistě slípnuté.

Jakub.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Buggyra Big Boy 2013 / Vimos / 1:32

Příspěvek od peetee »

Dík za radu :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“