Carro Veloce C.V. 35 / Orlik / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Carro Veloce C.V. 35 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Matys »

Na začátek...Krásný nový rok Všem, zdraví a spoustu úspěchu :D

No....na můj stůl přistál tento svátkovo-ježíškovský dáreček, který putoval z Prahy něco přes měsíc, bo obdarovatel prostě dřív nedorazil....ale nakonec to vyšlo pěkně a po všech nezbytných vánočních procedurách a návštěvách zbyla i trocha času na lepení.

Předlohou je lehoučký Italský tančík Carro Veloce licenčně vyráběný dle britské předlohy Carden-Loyd, který nebyl zrovna úderným válečným strojem....spíše naopak.
Kdo by chtěl zvědět trochu více, tak nalezne třeba zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/L3/35" onclick="window.open(this.href);return false;
http://druhasvetova.kx.cz/?p=vozidla/it ... 33_a_CV_35" onclick="window.open(this.href);return false;
a nebo potrápí strejdu gůgla
Přiznám, že nejsem znalcem Italské techniky, ale líbil se mi, tak jsem si ho nechal nadělit :D


Model je od Orliku a je to verze L3/35. Na jejich stránkách se dá nalézt i druhá verze a to L3/38. Nevím...možná se objeví i plamenometná verze a verze s pontonovým mostkem...uvidíme.
Ve šmikajdě formátu A4 najdete 4 strany dílů na tužším papíře (cca 160g/m2), 1 stranu na obyčejné 80-tce, 4 strany návodných kreseb a 1 stránku s návodem. Můžete si vybrat jedno ze 4 zbarvení, lišící se v podstatě pouze zbarvením na boku věže.
K modelu je možné objednat i laserovaná žebra...ta ovšem nemám, tak nemohu soudit.
Samotný model je mým prvním setkáním s Orlikem a zatím mohu pravit, že příjemným. Najdete tu dílky navíc, kdybyste něco zkazili a prozatím jediné nepřesnosti, které jsem potkal byly zapříčiněny mýma rukama.

Zatím toho moc vidět není, ale snad se to malinko pohne...a v to v trochu lepším zpracování

Carro Veloce - OrlikObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Carro Veloce C.V. 35/Orlik/1:25

Příspěvek od chuan »

vypadá to hezky, mám rád neobviklé modely. Tak ať se dílo daří, držím palce a budu sledovat.
henn9438
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23.1.2014 8:24

Re: Carro Veloce C.V. 35 / Orlik / 1:25

Příspěvek od henn9438 »

Jen co jsem si všiml, tak úsťová brzda na konci hlavně je pootočená, otvory by měli být z boku
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Carro Veloce C.V. 35 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Super volba, tohle jsem sestavené ještě neviděl.
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: Carro Veloce C.V. 35 / Orlik / 1:25

Příspěvek od luky1978 »

Moc pěknej kousek, budu sledovat.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“