Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od IcePlanet »

Ahojte

Vacsinou sem chodim iba obzerat tu fantasticku pracu a krasne modely. Kedze by som vas chcel poprosit o radu, tak som si povedal ze by som sa mal najskor trosku predstavit a skusim to spojit aj s poslednym mojim vytvorom :-)

Povodne som zacinal s plastovymi modelmi kde ma privadzal do zurivosti zaverecny nater a to bol vlastne hlavny dovod preco som sa rozhodol prejst na papier. Neskor som zistil ze aj tam treba farbicky, no co uz :-( Potom som z roznych dovodov asi pred desiatimi rokmi s modelovanim skoncil a teraz sa snazim vratit. Primarne ma zaujimaju auta v 1:32 - kamiony, nakladna technika a Tatry.

Zacal som poslednym modelom ktory som si kupil pred asi 12 rokmi a to je prave tento dialkovy tahac. Viem ze model a ani fotky sa nedaju porovnavat s tymi zmenseninamy realu co ukazuju miestny borci, ale kedze som pocas stavby nejako nevedel najst ziadne fotky ktore by mi pomohli (okrem jednej teroristickej konverzie :-))) tak som si povedal ze par obrazkov snad mozem ukazat.
ObrázekObrázekObrázek
Stavba bola v pohode (ked nepocitam moje ruky :-). Zrejme jediny problem na ktory som narazil a o ktorom si myslim ze nieje mojimi rukamy su vzduchove filtre ktore brania otvaraniu motora.

A co dalej? Rozhodol som sa pokracovat modelom Liberator B24 - Nijako nezapada do mojho zaujmoveho kruzku, ale bol to prvy plastovy model co som postavil a uz je v prepadlisku dejin, takze ako spomienku by som si ho strasne rad urobil z papieru. Bude to moje prve papierove lietadielko.

Na zaver by som vas chcel poprosit o pomoc v 2 problemoch, ktore som zatial nedokazal uspesne vyriesit:
1. Retus Tu je rozpisany dotaz detailne :-)
2. Ten Liberator je Fly model 21 B24D (skoro presne ten isty ako som mal plastovy) a v navode sa pise ze diel oznaceny *0.5 sa podlepuje 0.5mm, *1 sa podlepuje 1mm atd az po 2mm. Ziaden diel oznaceny *0.5, *1, *1.5 alebo *2 som nenasiel. Zo stavieb na www je zrejme ze sa podlepuje. Co som nepochopil?

Dakujem
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

náhodou, ten dálkový tahač je slípnutej fakt parádně a čistě a za mě určitě palec nahoru ;)

Jinak k té retuši, já tedy nejsem až takový borec jako místní patlalové, ale učím se, takže retuš provádím pouze na svítící stříhané hrany, na lomové čáry, které narýhuji, ale jen ty, které ohnu o 90 stupňů a více, tak opravdu jen lehce přejedu ani né hustou a ani né řídkou barvou, ale jen aby ten štětec byl špinavý, jako když patynuješ ;) ostatní lomové čáry jinak moc neřeším a navíc některé modely mají naznačeno pouze na krajích a v ploše už ne a tim je to vyřešeno :) A barvy používám temperové a ten nejmenší štětec co mám asi 0...

U Liberatora ti moc asi neporadím, páč jsem ještě žádný aeroplán nelepil, ale myslím, co jsem tu tak viděl, že to budou díly vnitřní konstrukce trupu a křídel, na které pak lípneš obšívku ;)

Tak ať se ti v tvém počínání daří a těším se na nějaký ten model :)

Jakub.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

S tím letadlem bych byl asi opatrnej ,bo má pověst né uplně nejpřesnějšího modelu,Fox by mohl vyprávět
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od IcePlanet »

JakubSDK: Diky, nastastie tie fotky z mobilu niesu tak dobre aby bolo vidiet chyby, keby tam bol detail prednych svetiel, tak by si mal iny nazor :-)

bedatruhlar: Ma zlu povest, pozeral som report aj tu aj v zahranici, ale vacsinou tam lepia inu verziu. Po kontrole voci mojej verzii niektore chyby odstranili (napriklad chybajuce otvory tam uz su). Len fakt nedokazem z tej vystrihovacky pochopit CO sa ma podliepat a AKYM papierom?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
pokud máš možnost zkus nafotit šmikajdu a hoď sem nějaké fotečky a můžem na to všici juknout a budem chytřejší ;)
Jakub.
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od IcePlanet »

Tak som vytvoril nove vlakno Liberator, aby sa to neplietlo :-) Snad to nevadi. Diky za pomoc.
viewtopic.php?f=18&t=3310
Uživatelský avatar
Tom911turbo
Příspěvky: 28
Registrován: stř 25.12.2013 20:27
Bydliště: Kósek od Olomóca

Re: Dalkovy Tahac s Navesem / Imrich Sikora / 1:32

Příspěvek od Tom911turbo »

moc pěkné. vidím to poprvé slepený,tenhle tahač se mi taky povedlo sehnat :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“