Příprava soutěžního kalendáře na rok 2014

Informační servis Centra papírových modelů z.s.

Moderátor: JOK

Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Kalendář akcí + Papírová liga 2014

Příspěvek od Zrzek »

Zdendo, tak zrovinka Tvoje fofrrakve se neokoukají. Je radost na ně pohledět a chybku při stavbě objevit. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Kalendář akcí + Papírová liga 2014

Příspěvek od Lukáš »

Pravda, u tvého stolu, teda vlastně stolů, strávím vždycky nejvíc času, i když jsem to vlastně už někde viděl ;)
Lambada
Příspěvky: 24
Registrován: úte 30.4.2013 16:12

Re: Příprava soutěžního kalendáře na rok 2014

Příspěvek od Lambada »

Rád se přidám k diskusi na téma "Jedeme dle kalendáře na ten který rok (teď tedy 2014)", přidám myšlenku k vystavovaným modelům, a třetí poznámku prosím (a to dost "úpěnlivě"!) navštívit v sekci MPMPM- 2.ročník Memoriálu Josefa Hejnyše - díky, BaJ
1. K letošním Lužánkám jsem se už vyjádřil - byly přímo požitkářské - palec nahoru!
2. K modelům, jejich počtu a vystavované frekvenci: hlavně pro mladší ročníky poznamenávám - buďte rádi, co se v naší papírářské branži děje! Jako starší
kolega, před lety aktivní účastník autorského abíčkovského hemžení ve výběru modýlků od baráčků po balóny, a taky pro jeho expanzi na Slovensko, jsem
nestačil sledovat všechny domácí soutěžní expozice, max. v té době největší Českolipskou (tu už nikdo neprovozuje) a sem tam u bratrů v Bratislavě či Martine.
Dnes víc jezdím a spíš kecám než patlám. A proto opakuji, jsem rád, co se v patlu děje. ABC opustilo klasiku, lépe řečeno, předělalo klasiku k obrazu svému -
modely jsou modýlky pro záčátečníky (a je dobré, že pokud děti k nim přitáhneme, s výměnou generačního růstu si nemusíme dělat starosti). Do expanze
komerčního zápasu o sledovanost a prodejnost kvalitních megamodelů a projektů zapadnou mladí stejně rychlostí, s jako opustí abíčkovskou jednoduchost,
čichnou k pověstné papírové modelařině a pokud nebudou trpět rýmou, objeví se tu noví Berniové, Tomášové B, Akiové, Hřebíci a mezi nimi určitě i nějaký
kvalitativní záskok za Spídy nebo Bakuldy... Jen ať modely rostou jako houby po dešti!!! Cestování hezkých modelů po republice z místa A na stůl do B se
nebraňme - čím víc bude expozic a exponátů (i opakujících se) pořadouši budou mít víc starostí o počet stolů a kam je umístit, po každé soutěži budou nakonec
rádi, že se jim - a tedy nám papírákům stále daří. A co se týká soutěžních modelů - možná by bylo dobré vrátit se k předběžným přihláškám na jakoukoliv
soutěž (ať avízované místní, regionové, o to přednostně na ligové předváděčky!). Bylo by pošetilé u pokladny aby seděl pořadatel a vylučoval způsobilé modely
pro soutěž, o kterých on sám mnohdy neví, že už soutěžily jinde - jednak by odmítnutím odrazoval přišedší od příští účasti - a potom i návštěvníky, kteří
přicházejí právě pro skouknutí všeho nejlepšího, co se na výstavy (1x/za rok v každé oné destinaci) podaří patlalům přivézt. V tomhle jsem zajedno s Teem.
Však mohou být nesoutěžní modely uskladněny očím návštěvníků jen tak, "bez ladu a skladu dle kategorií" - a třeba i s autorským přehledem a štítkem, kdy, kde
a jak se umístil ten který model na jiných přehlídkách.... i to přitáhne diváky. L.Baj
Odpovědět

Zpět na „CPM z.s. + Muzeum papírových modelů“