Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Venca 21 »

Gerry píše:Být tu Karel IV., tak vezme hůl na všechny .... jaká Radyně, když to je Karlskrone????? On byl Kája na použití svého jména docela cimprlich ... :-P
Radyní ten hrad dávno zove se
a sám Radouš byl hradním pánem
Měl oslí uši, na krku amulet
a strašně se bál bouřky...

(Totální epos o Radoušovi - Démophóbia, Plzeňské pověsti, písně a jiné plísně / 1995) ;)
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Honz88 »

To je oživení Aldova Křivoklátu? Nebo to dělá někdo jiný? Přišlo mi, že Alda to měl ještě vymakanější. A kam vlastně zmizel? Jakoby se propadl do země i s celým kostelem ve Stříbrnicích. :shock:
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Toto co zde vidíte je Knoxův a Bartošův Křivoklát který nám Alda přenechal. Alda to z rodinných důvodů vzdal, takže čekat hypermodel je vnejbližších 15ti letech naprosto zbytečné. S vydavateli i modeláři jsme nakonec dospěli k tomu, že vydávat hrad určený pouze pro velmi zkušené modeláře je naprostý nesmysl.
Vždyť jedno jediné okno na původním Aldově Křivoklátu mělo 12-15 dílů. Což je pro "nemodelářskou" veřejnost prakticky neslepitelné a tím i nezajímavé. Ale je důležité vědět, že původní Křivoklát, byl dělaný pouze pro vlasní potěšení bez záměru jej jakkoliv vydat.
A sběratelů kteří by koupili bychli s přes 10 000ci velmi drobnými díly taky moc není, aby se to vyplatilo. Modely architektury se neprodávají tak dobře jako dřív a v takovém velkém množství jako třeba technika. Konkrétě u tohoto modelu jde také o velikost. Né každý si troufne slepit metr velký hrad. I to neznalé a nezkušené na první pohled dost děsí. Na takový projekt se musí koukat všemi směry, jak to co nejvíce ulehčit modelářům a zkomplikovat autorům :D
Po zkušenostech na předchozích modelech jsme nakonec s Čočkinem vymysleli koncept, který by i přes svou velikost snad mohl zaujmout, tak aby neděsil. Vždyť i naše "odlehčená" verze původního Křivoklátu má přes 3000 dílů.
Hrad se dá postavit rovnou ve čtyřech variantách - podobně jako jsme konstrukci provedli u Týřova.
Ovšem podmínka je, že musí vzniknout celek. Nelze prostě bez nějakého násilí vytvořit pouze půlku hradu jako je tomu u Betexy.
Nejlehčí varianta je "pouze" krabičková, kdy se dá postavit bez jakýchkoliv prostorových částí. Je určena spíš pro začínající modeláře a "veřejnost". Druhá je lehce prostorová, kdy se dá řada oken a doplňků dodělat velmi jednoduše (pro ty co chtějí mít hezký hrad a netroufnou si na plnou verzi .
Třetí je pochopitelně plná verze o využití všech 3500 dílů. A čtvrtá je volná kombinace, kdy se modelář či stavitel muže sám rozhodnout co a kde použije. Samozřejmostí je využítí vlastní tvorby terénu - i s tím počítáme.
Model zatím obsahuje 42 modelových stran.

Tolik o tom proč projekt Křivoklát pokračuje i když jeho budoucnost byla velmi ohrožena. Co je s Aldou opravdu nevím a tímto i zdravím. Možná by bylo dobré, že by se vyjádřil sám, ale zatím dělá mrtvého brouka a nebo se opravdu i se stříbrnicemi propadl do země :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Kluci v akci píše: i se stříbrnicemi propadl do země :D

Ty Stříbrnice mě osobně hodně mrzí .
Uživatelský avatar
Alda C.
Příspěvky: 47
Registrován: sob 21.1.2012 8:31
Bydliště: Brno 21

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Alda C. »

Zdar borci, proč mě budíte ze zimního spánku? :P

S modelem kostela va Stříbrnicích je to asi takto: koncem roku 2011 jsem dokončil úpravy a přebarvení modelu tak, aby bylo možné jeho vydání, od září 2012 už vlastní autorská práva na model Petr Balda z tiskárny Dukase. Jestli model ale vydá to si netroufám odhadnout. Každopádně jsem si z toho vzal ponaučení. :!:

Konec hlášení, zalézám zpět do nory. Mějte se fajn. 8-)
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

A přeci žije!! :D
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

No a takto vypadá slepený kompletní technologický model v té nejlehčí variantě. Popisy na modelu jsou kvůli číslování na plnou variantu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Aki »

kurňa, to bude i tak pěknej masakr! krásný dílo tvoříte, chlapi...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JanO »

Hezký kus nábytku, Marťas se v nejbližší pětiletce určitě nudit nebude :D .
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Hlásím zbytek Týřova připraven ke slepení, vše je zaretušováno. Mostík postaven. Pokud to půjde podle plánu a bude zítra dostatek času, tak by pozítří mohly být fotky hotového hradu, tedy co se papírové části týče. ;) Pak přijde na řadu sypání terénu, skály apod. Ale s tím si dám asi pěknou práci, takže to bude trvat déle. Ale nebojte, dočkáte se! :twisted: :D
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Gerry »

Koukám na Křivoklát a opět mi vypadla čelist ....co mi to, chlapci, děláte? :D Máte ode mne velkou pochvalu a to i za vícelevelovou konstrukci. No a samozřejmě, jednoho odběratele máte jistého ....
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Krásný nový rok 2014 všem patlalům.
Říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Jistě to všichni znáte. :D A z tohoto důvodu jsem moc rád, že právě dnes jsem dokončil Týřov, tedy zatím co se papírové části týče. ;) Znamená to, že všechny modely stavěné tento rok budou i v tomto roce úspěšně dokončené.....tedy i Svojanov, který jsem na začátku prosince minulého roku začal. :D :twisted:
Co říci závěrem o modelu? Model je opravdu skvostný, pro začátečníka naprosto nedoporučitelný, ale pro zkušenějšího modeláře pastva pro oči. Staví se dobře a sám, výsledky jsou hned vidět. Naprosto úžasně to přibývá a motivuje k dalšímu postupu. Občas tento model pěkně kroutí ruce i mozek, ale výsledek jistě stojí zato. Grafika naprosto špičková, ostrá, čistá, konstrukce výborná. Hrad je nádherně členitý, složitý, na laika by mohl působit až neuvěřitelně. Doporučuji stavitelům dodržovat postup podle návodu. Řekl bych z vlastní zkušenosti, že je to dost dobře vyzkoušeno autory a nevyplatí se postup přeskakovat nebo jinak obchzázet. Nemuselo by se vám to vyplatit. :!:
Nyní přijde na řadu krajinková část. Uvidíme, jak budu mít čas fotit. Každopádně fotky sem dám, maximálně úplně nakonec. :D
Co mi trochu na modelu chybělo a čeho jsem se nemohl dopočítat nebo co bylo naopak navíc: chybí prostorová okénka na hrázdění na vnější východní hradbě dolního hradu (okna jsou v modelu pouze pro hradbu jižní - doporučuji tedy prostorová okénka nakopírovat, v návodu o nich není ani zmínka), chybí krakorce na laserové části pod hrázdění bašty 1 (krakorců je na laserové části pod jiná hrázdění vždy o trochu víc - stačí upravit rozměr krakorců podle bašty 2), navíc se mi zdá být zábradlí strážnice horního hradu na laserovém aršíku (je tam 2x - jedná se o díl č. 74).
Jinak je model parádní, autorům se moc povedl. Mají mou pochvalu. ;)

A nyní pár fotek. Předem upozorňuji, že dřevěný mostík ještě není kvůli terénu přilepen napevno, též chybí jedna lávka spojující hradbu 1 a jižní hradbu dolního hradu a krakorce pod schodištěm u hradby 1 dolního hradu. Toto bude nalepeno po dokončení terénu kvůli snadnějšímu přístupu (vše je ale připraveno k nalepení v krabičce).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JaKR »

Ahoj Martine. Blahopřeji k dokončení. Čistá práce, smekám klobouk.
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od zapty »

Marťas, gratuluji k dokončení Týřova, jen škoda že jsi ho musel kupovat TŘIKRÁT. :D
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

já také gratuluji. Jen bych příště poprosil fotit na jednolitým pozadí.takto to dost ruší .
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“