Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Ahojky kamarádi. :)
Díky za slova chvály, potěší a je to správné palivo do další práce.
Pro Mahdyho - Nu já jsem použil výraz masakr, protože takhle čistě lepit je pro mne zatím jen z říše snů. Já jsem barvič, a je to pro mne mnohdy těšínským jablíčkem, barva dokáže být milosrdná, čistostavba nikoli, když uděláš chybu, daleko hůře se ta chyba u čistostavby napravuje. Jinak jsem udělal ještě jednu nápravu navíc, protože bych ji na podstavci položil někam do rohu remízy a nebo venku u remízy, ještě uvidím. Chtěl bych takto udělat i motor a posadit ho na paletu někde v rohu remízy.

Tak a teď k modelu, pustil jsem se do patlu vzduchových válců, jsou tam čtyři. Stříkl jsem i podlahu a rám. Sice jsem lehce napatinoval ty hotové vzduchojemy, ale rám zatím ne. Ten chci napatinovat, až tam bude více komponentů, aby to spolu trošku ladilo. Nápravy a vzduchojemy jsou na rámu položeny zatím jen na sucho, protože teď se musím pustit do odpružení náprav, které je dost složité, skládá se ze dvou vinutých pružin a listového péra u každého kola, a nápravy s koly a vzdochojemy by mi tam zatím překážely.

Tak nějaké fotky:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

Neskutečně skutečné. :shock:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od AmatER »

nápravová převodovka je masakr totální, odkalováky na vzduchojemech taktéž (a je velká škoda, že některý fotky jsou roztřesený).
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Díky, jsem rád, že je tak kladný ohlas na tuto stavbu, hodně mne to žene dopředu.
Pro Amatera - máš pravdu, asi mám ty paprčky dost rozklepaný :oops: a makro je naprosto nekompromisní a to jsem si zapnul funkci, která má eliminovat to chvění či třes rukou. Tak jsem prohrabal šuplíky a vyhrabal takový malý stativ na foťák. Tak to zkusím příště nafotit s tím stativem. Snad to bude lepší. :)
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

jestli se ti třesou ruce tak kdo pak staví ty modely? :lol: Ještě se chci zeptat na to pojížděnou hranu kol používáš alu pásku nebo je to nějaká leštitelná barva? :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

To: TomC2 - koukni semka asi stejný postup :?: http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php ... r=0&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

To: balu11 - velmi, ale velmi pěkná práce :o opravdová radost sledovat tvou stavbu, ať se ti dílko daří ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Nu, Tome, musím se zhluboka nadechnout a na chvíli zadržet dech, pak se ty ruce na chvíli zklidní. :lol: Jinak na tu pojezdovou část okolků lze použít leštitelnou barvu, já používám barvy Agamy, ten lesk je přirozenější, ale barva mi došla a dost špatně se shání. Teď jsem udělal objednávku přímo na web.strankách Agamy, ale jsou svátky, tak to asi pošlou až v novém roce. Takže jsem jako z nouze ctnost použil alu pásku, je hodně tenká, tak to docela jde, ale lepší je opravdu ta leštitelná barva.

Děkuji Jakube, budu se snažit smekat. :)
mulda
Příspěvky: 202
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od mulda »

Koukal jsem na Tvou "Němku", Invictu a teď sleduju i Hurvínka...opravdu je to pokoukání a všechna čest. :shock: :)
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Ahojky kamarádi.
Tak jsem malinko poplezl v tom patlání motoráčku. Na řadě bylo odpružení náprav. To odpružení pro kolo, se skládá ze dvou vinutých pružin a jednoho listového pera. Trošku tam bylo nanomodelařiny, ale nebylo zbytí, než jít touto cestou.
Zároveň jsem napatinoval spodek podlahy a rám vozu, sice podle fotek co mám, tak ten spodek je hodně znečištěn rzí, mastnotou a prachem, ale já zvolil jemnější znečištění, dejme tomu, že to zrovna umyli wapkou. :) Nemyslím, že by to bylo na škodu modelu, oni tyhle motoráčkové jsou docela mazely lidí, kteří se o ně v současnosti starají. Po nalepení per jsem nalepil již hotové vzduchojemy na příslušná místa a hotové nápravy. Nemyslím, že je třeba se nějak více šířit o práci, fotky přeci jen napoví více.

Pružiny a pera:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Patinování podlahy, rámu a nalepení vzduchojemů a zkompletovaných náprav.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Teď mne čeká šmikajda a kompetace brzd. I tam bude něco té nanomodelařiny, ale mělo by to být v pohodě. :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od štefíno »

Taky bych chtěl jednou umět :D Paráda :)
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

I když to není čistostavba, tak před tou Tvojí prací smekám :!: moc pěkný :D
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od ApeX »

Vypadá to jako bychom ani nebyli na papírovém fóru.Neskutečně brilantní zpracování
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od balu11 »

Ahojky kamarádi. :)
Díky za slova uznání, moc si toho vážím a postrkuje mne to do předu ve stavbě modelu.
hromadko.s píše:I když to není čistostavba, tak před tou Tvojí prací smekám :!: moc pěkný :D
Díky kamaráde. :) Já vím, že to přebarvování je trošku problém, ale neumím si představit, stavět tohle jako čistostavbu, zkusil jsem ze začátku i verzi, kdy by to byla možnost jako čistostavba, jen s nějakou tou retuší, popřípadě nabarvení drátků či drobných dílů. Na konec jsem to vzdal, protože to je přímo vražedná práce, tohle kreslit. Už teď mám dvacet archů A4, kde je šmikajda a návodovka, a to jsem defacto na začátku, ve verzi čistostavba by to bylo už asi třicet archů, protože mnoho dílů se musí pak dělat dvojmo, aby to bylo oboustraně barevné. Takže jsem nakonec šel cestou jen tištěných dílů a barvení. Nehledě k tomu, že takto stavěný model mi umožňuje jít do větší hloubky, co se týče detailování a maximálnímu přiblížení se ke skutečné předloze. Obdivuji kluky, kteří jedou čistostavby, a to co předvádíš Ty nebo Bakulda, a další, je naprosto úžasná papírová modelařina, ale v oboru, který bych chtěl i nadále dělat, tzn. železnici, ale tu československou, moc šmikajd není a nedá se nic dělat, musím jít cestou autorských modelů a tam to přebarvování asi bude nezbytné. :)
ApeX píše:Vypadá to jako bychom ani nebyli na papírovém fóru.Neskutečně brilantní zpracování


Díky Apexi. Asi bych Ti napsal to, co Hromádkovi. Já vím, že se to už netváří jako papír, ale jak jsem napsal výše, asi jiné cesty není. :)

Tak a teď k modelu. V této části jsem se věnoval brzdám. A opět to asi nebudu moc nějak komentovat, je tam něco z nanomodelařiny a postup byl jinak stejný jako doposud. Jen jsem dal dvě fotky skutečné předlohy, které využívám v kreslení, lepení a barvení modelu. Abyste měli představu, jak to vypadá. Jen bych snad poznamenal, že při patinování nejdu tak nadoraz, i když na té jedné fotce je vidět, jak je to ze spoda opravdu znečištěné. Prostě je to mazel a leštěnka. :lol:

Skutečná předloha:
ObrázekObrázek

Postup při lepení a patinování:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A takhle to dopadlo po kompletaci na rámu vozu:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Musím ještě vyrobit jistící třmeny, které zabrání pádu na zem klanic brzd, pokud by se uvolnily čepy. Tak, současně jsem dokončil kreslení dalších dílů, zbývá k nim dodělat návodovku a pak pokračovat v patlu. :)
loppnoll
Příspěvky: 1
Registrován: úte 7.1.2014 17:10

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od loppnoll »

Dobrý den
je to nádhera. Mám prosbu, je možno někde sehnat tato stavebnice. Děkuji s pozdravem Tomáš

email loppnoll@gmail.com
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Motorový vůz M 131 (Hurvínek) / Balu11 / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Do sekce vláčků moc nelezu, a on je tady takový pan Modelář. Sem se budu chodit kochat.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“