Iron man mk7

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
yota78

Iron man mk7

Příspěvek od yota78 »

Zdravím všechny stavitele, rád bych zde prezentoval stavbu free modelu Ironmana verze mark 7, dle mého názoru nejlepší verze co se dá z papíru sehnat.
Model je koncipován v měřítku 1:6, já jej však tiskl na formát A3, ve kterém vychází o něco větší, gramáž papíru po pár zkouškách nechávám na 160.

Stavba začíná:


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Iron man mk7

Příspěvek od Vojta Č. »

Ohó, Paper-Replika, super. To bude kus, každopádně. Sleduju, držím palec!
yota78

Re: Iron man mk7

Příspěvek od yota78 »

zatím je čas, tak pokračuji v práci, stavba je celkem hladká, pár chyb ve střihajdě je, ale nic závažného

Obrázek Obrázek Obrázek
yota78

Re: Iron man mk7

Příspěvek od yota78 »

Po delší pauze přináším pár fotek, bohužel jen mobilem, protože můj historický foťák padl, budiž mu kovošrot lehký. Také jsem se v polovině stavby rozhodl, že ironmana osvětlím. Provedení není obtížné ale zavařil jsem si tím, že jsem již měl hotový skelet končetin a tudíž jsem musel vodiče protáhnout vnitřkem hotových dílů, což se neobešlo bez řezání a vrtání.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

celé osvětlení poběží na 3 V, napájení bude přes levou nohu, zdroj s vypínačem umístěný v podstavci figury a s nohou propojený pomocí jack konektoru. Všechny součásti figurky už jsou hotové, zbývá vyrobit propojovací můstek všech osvětlených částí a dořešit podstavec s vypínačem

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Iron man mk7

Příspěvek od rybak »

Hm, tak toto je opravdu dost dobrý.
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Iron man mk7

Příspěvek od spookii »

když jsem to viděl poprvé přemýšlel jsem zda je nepostavit vybavený osvětlením...koukám že jsem stejný nápad neměl sám :)
yota78

Re: Iron man mk7

Příspěvek od yota78 »

Tak už je vše pohromadě, světlo funguje bezvadně a model to hodně oživí. K vystřihovánce větší výtky nemám, vše se stavělo relativně snadno a to možná i díky zvětšení na formát A3, tisk na gramáž papíru 160 je alespoň z mého pohledu optimální. Jen díly stojanu doporučuji vzhledem k rozměrům tisknout na alespoň cca 220 papír, protože tenčí papír se hůře při rozměrech stojanu podlepuje, totéž doporučuji na díly kostry končetin, které při tisku v 220 gramáži nemusíte podlepovat vůbec. Popisek modelu jsem si upravil, ten výčnělek stojánku z vystřihovánky mi připadal trochu přehnaný


Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Iron man mk7

Příspěvek od Vojta Č. »

Pecka veliká. Pošli i na paper-replika, autor bude rád a ty budeš slavnej :D
Ještě by se mi víc líbila nějaká póza s dlaněma ven, aby bylo vidět, co jsi tam vyčaroval s těma světlama. Ale fakt super to je i tak.
yota78

Re: Iron man mk7

Příspěvek od yota78 »

Jsem rád, že se ironman líbí, nemít dva malý kluky, kteří figurku chtěli, tak jsem se do toho ani nepustil. Provedení modelu moc akčních póz nedovoluje, bylo by třeba hodně úprav v kloubech a brnění okolo nich, aby to nevypadalo divně, do toho se mi nechtělo.
Pokud jde o zveřejění na Replice, jsem pro, ale jak tam model nebo odkaz vložit, to netuším, ale autor vystřihovánky, J. Perdana, si za model pochvalu bezpochyby zaslouží, odvedl kus dobré práce.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“