Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od Madman »

Díky za slova chvály, jsem rád, že se vám taky líbí :)

Vrtule nijak víc chráněná nebyla. Teda alespoň na fotkách, co jsem našel, tomu nic nenasvědčovalo.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Pěkné, opravdu netradiční, ale zároveň (pro mě) atraktivní předloha. Inu palec nahoru ;) .

Koukal jsem na to zatáčení, a podle toho jaké jsou ve vystřihovánce otvory, to asi moc velký rejd nemělo, co?
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Madman »

Rejd zkoušet na modelu nebudu :) Ale protože se natáčely přední i zadní lyže, tak to odhadem tak špatný nebylo. Ale jak se to chovalo v reálu při brouzdění zasněžených plání si odhadnout netroufám.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Dolly »

Krásný pohled na fortelný sovětský stroj. Také jej mám, ale ještě jsem si netroufnul, takže tiše závidím. :oops:
Pokud jde o ochranu od vrtule, tak tuto funkci jistě plní trubkový oblouk - brání přiblížení se z boku. Tuším, že na tom rámu bývaly pro zvýraznění červené pruhy, je to vidět na titulním obrázku modelu a měly by se ještě dodělat.
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Madman »

S barevností rámu to není tak jednoduché. Když jsem zjišťoval, jakou barvou dráteničinu přetírat, tak jsem si prohlédl hodně fotek. A zjistil jsem, že barvy rámu jsou od bílé po tmavou (hodně černobílých fotek). Některé rámy měly pruhy, některé byly zas bez pruhů. Takže jsem nakonec zvolil čistě bílý rám (tato kombinace se na dobových fotkách také vyskytuje).
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Michal Dostál »

Je to nádhera.
Super práce, rád jsem sledoval.
Velká gratulace k dokončení.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od serpens »

Gratulujem! Mam to doma, viem si prestavit, co to bolo za robotu.
Jedine, co by som vytkol, je kryt pri motore, tam by sa ta obla cast dala spracovat o cosi lepsie.
Ak budes ma zaujem, tu je jeden navod do buducna - http://youtu.be/gj1LN7YXXE0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Madman »

Ahoj, díky za slova chály.

Jojo s krytem motoru jsem trochu válčil a nedopadlo to úplně nejlépe. Nakonec jsem to nechal takhle, protože další tvarovací pokusy by zanechaly další nepříjmené šrámy. Díky za odkaz, dohlazování mačkátkem příšte vyzkouším.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od serpens »

Rado sa stalo. Kazdopadne mas to super!
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Dolly »

Serpensi, pokud je na youtubu více těchto videonávodů, sem s nimi. Trochu bych ale té kouli vytknul to, že je to teoretický případ a je asi tak 10 x větší, než podobné dílky u Poláků zpravidla bývají - například reflektory automobilů, díly motorů, nábojnice, atd. Ani to nejde vzít do prstů, natož to tvarovat. V takovém případě preferuji vybrousit dílek z kousku dřeva (samozřejmě není to pak duté).
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Lukáš »

Tak ony i ty reflektory se podobně slepit dají (pokud jsou teda rozumně navrženy). Základní je pochopit techniku lepení, kterou video demonstruje víc než zdařile.
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aerosaně NKL-16/42 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od serpens »

Ide to uz do OT, takze tymto postom koncim na tuto temu. Ako pise Lukas ide o podstatu, na mensom dieliku staci "pomasirovat" tvarovatkom na gume a je vyriesene.

Videonavodov sme urobili zatial 15, casom by mohli este nejake pribudnut. Vsetko sa to da najst tu http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=117&t=4452" onclick="window.open(this.href);return false; najme v sekcii 2...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“