Durabrite ne, tak čím tisknout?

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
rob
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29.10.2013 9:29

Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od rob »

Ahoj/Dobrý den,
pro naše papírové modeláře sháním tiskárnu, aby si mohli modely tisknout sami. Jejich požadavky byly A3, a inkoustový, voděodolný tisk (prý aby se lepidlem nerozmazal). Laser se prý láme, tak jej nechtějí - a to tam máme Minoltu Bizuhub C353 ( http://www.biz.konicaminolta.com/colour/c353_c253_c203/" onclick="window.open(this.href);return false; ) a ani tento laser prý nedostačuje.

Říkali něco o Epsonu, a tak jsem našel Durabrite. Nicméně tyto tiskárny Epson jako takový stahuje z východní Evropy, u žádného velkého dodavatele už se sehnat nedají a navíc (i když to mají myslím zakotveno v zákoně) mám obavu o dostupnost Durabrite inkoustů.

Nenašel jsem žádný jiný inkoust, který by byl odolný - a to jsem se bavil s produkťákama Canonu, HP a prý nic takového tyto firmy nemají.

Můžete mi doporučit, jak tedy se dají modely tisknout v podmínkách domácích/firemních?
Díky
Rob
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od snekousek »

Durabrite ti mohu jen doporučit.Sám Epsonku na A4 vlastním a parádní tisk i držitelnost barev při styku s Herkulem.

Co se týče nějakého stahování z Evropy tak o tom silně pochybuji,vzhledem k obratu jaký z toho firma má takže bych se nebál o dostupnost náhradních barev.Určitě ne do té doby než na tom odděláte tiskovou hlavu.Když se podíváš např. na Heuréku.
rob
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29.10.2013 9:29

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od rob »

no nakonec jsem od produkťáka dostal info, že zůstává WF-7515, jinak ty workforce jdou pryč. Zajímavá situace, prý to nejblíž dodávají (nebo budou dodávat) do německa, ale můj dodavatel už tam zkoušel ty epsony nakoupit, ale prý mají zákaz to sem prodávat. Tak aspoň že ta 7515 zůstává.
Díky za info, půjdu teda do durabrite, doufám, že budou inkousty.
Rob
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od spookii »

o jakou tiskárnu se přesně jedná...mohu se pokusit sehnat...
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od bedatruhlar »

Doporučuji Epson B 1100
rob
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29.10.2013 9:29

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od rob »

wf 7515, ale už ji mám objednanou, už nějaké putují sem, tenhle týden by měly vyjet z německa
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Durabrite ne, tak čím tisknout?

Příspěvek od spookii »

já mám u dodavatele skladem 2ks a dalších 5 na cestě :)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“