plagiátorství??

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od spida »

Jak jsem vám již psal v SZ. Je mi Vás líto. :|
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Miloš D. »

Jiří Bouška píše:pane "Speeďo" nápodobně... ;)
Nejlepší obrana je útok - bohužel na pořádný útok už není střelivo tak alespoň uráží komolením jména. Jasně to vypovídá o úrovni útočníka. Ach jo.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Pavel M. »

Milý pane milý nedotknutelný
pane Bouška dneska jsem si vzal do ruky Tatru od RV a Spidy a bohužel pro Vás musím konstatovat,že se nejedná o stejné modely!Každá Tatra je originál a navíc Spidova Tatra je nádheně propracovná!!Bohužel Váš Kírovec je kopie jiného autora!!
Já jako řadový modelář si budu vážit autorů jako je Spida,RW,PMHT a jiných,ale model z produkce Agromodels bohužel si již nekoupím!!
A upřímně si myslím,že nebudu jediný kdo si modely přestane kupovat!!
Uživatelský avatar
Jiří Bouška
Příspěvky: 16
Registrován: pon 9.7.2012 12:50
Bydliště: Řečany nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Jiří Bouška »

Hošani, já se docela bavím, protože příspěvky některých uživatelů jsou fack fuck… a zrovna názory od některých přispívajících o korektnosti opravdu sedí. S Big Pik jsme se rozešli už hodně dávno, protože mi vždycky připadal vyčůránek jako prase a přál bych si, aby tento člověk ukončil nejen prodej Kirovce, ale aby neprodával žádný jiný model z mé produkce (nevím, spíš tuším, jak se to k němu vůbec dostalo)… a jasně, zemědělskou techniku může vydávat každý – copak někomu v tom bráním? Ale proč tak někdo neučinil do dnes? Přemluvte třeba pana Ukrajinu ať vám něco nakreslí… ;) To jsou jen keci, keci a zas jen keci, které se na tomto fóru vedou! A arogantní, tak to asi jsem, ale já tomu spíš říkám odstup od některých pošuků, kteří jsou mi totálně protivní. Už nemám rozhodně chuť tady někomu něco dokazovat (nehledě na to, že mám osobní zkušenost ohledně přemlouvání, uvěření, poskytnutí mé ruční tvorby a i následnému zneužití a vytváření modelů byť v jiné podobě než je papír) protože to co se děje dnes mezi vydavateli není už jen konkurenční boj… vydat model rychle a dřív než ten druhý (i když se všeobecně ví co připravuje) a vytahovat se, že je to nejdokonalejší model (přitom by se tam dalo ledaco vytknout od podobnosti reálného stroje) tak to je „úplně super“… :roll: Klidně se přidejte další, já se fakt bavím :lol:
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: plagiátorství??

Příspěvek od pahejl69 »

Někdo tomu říká arogance někdo odstup,
někdo lokálka někdo fekálka,
no a někdo srovnává tužší konkurenční boj se zlodějnou :lol: :lol: :lol: .
Pro někoho pan Ukrajina a pro někoho Pán z Ukrajiny.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Pavel M. »

Ono je nevadí,že dva autoři vydávají stejné modely naopak pro mě jako modeláře dobře!Hlavně jsou to originály!
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Pavel M. »

Já myslel teď modely PMHT a RW
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Standa F. »

Začíná se to tady zvrácet v další urážky a přibalovat další aktéři. Nekydejte už dalších splašek, netřeba, názor si už každý vytvoří či vytvořil. Myslím, že jako boxovací aréna to už stačilo a zábavy bylo až dost.

:arrow: Další vývoj případu bych ponechal na obou aktérech, Jurijovi a Jirkovi B. Myslím, že už nikdo další nemáme říct co nového.

Díky za pochopení.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od spida »

No Standa me trochu předběhl a když už jsem to tu rozpoutal rad bych to taky ukončil.
Jsem rád, že nám pan Bouška dal svým poslednim příspěvkem jasně najevo co si o nas všech myslí a jak se k celému problému stavi. Myslím že každý soudný člověk si udělá na celou věc názor. Nyní už je to pouze na Juriovy jak bude v cele veci pokračovat. Poslal jsem mu podklady pro podání žaloby, ale jestli bude mit prostředky pro to aby to dotahl do konce, to nevim.
yuriy12
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10.10.2013 10:58

Re: plagiátorství??

Příspěvek od yuriy12 »

krizniq píše:tj fakt, zejtra nascannuju všechny RW co mám doma, změnim obálku, přebarvím kabinu a přidám dvě chlopně a dám na trh.
Budou originály a bude to SUPER pro modeláře! :D

některé myšlenkové pochody stále neumím pochopit :)
I hope it's not posible. It's realy hard to understand Bouška's models, and kaktusak told the same. They have many mistakes, instructions are incomprehensible, some parts doesn't have numeration and so on. Therefore it is much easier to build model yourself.
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Big Pig »

Matys píše:co mám namalovat
OK - vyzval jsem, ozval ses. Vítám to, ale odjíždím na modelářskou výstavu do Utrechtu a pak jinam. Ozve-li se ještě pár dalších, mohu se tomu po návratu věnovat. Pište mi na mail [kdo ho nenajde, ten mi nenapíše, takže takovému neodpovím. :-) ]

MiG
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Big Pig »

Tomys píše:No tipuji, že v době, kdy si vylezl.s Tatrou, Mirek ještě. delal reporty z akcí...jestli se pletu, ták mě.hned nekamenujte...

Pozor! Kámen! :-)

Upravil jsem stránku o Romanově modelu.
Nyní na ní najdete jak fota prvostavby v 1:16 od pana Doksanského, tak i odpověď na to, kde jsem vzdal ony údaje. [Ale bylo to efektní, co? :-) ]

http://www.papermodel.cz/papermodel/Mod ... -6x6-1.HTM
Big Pig
Příspěvky: 19
Registrován: ned 8.4.2012 11:20
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Big Pig »

Jiří Bouška píše:... protože mi vždycky připadal vyčůránek jako prase...
Vážený Jiří Bouško,
s ohledem na mnohem zábavnější program nemám momentálně opravdu čas řešit, zda jsi se vůči mně dopustil přestupku proti občanskému soužití urážkou na cti dle § 49 zákona č. 200/1990 Sb. (Zákon o přestupcích) nebo trestného činu pomluvy dle § 206 zákona č. 140/1961 Sb. (Trestní zákon).
Protože však ve druhém případě by nemalou měrou a po nemalý čas mohla být soudní mocí tohoto státu omezena Tvoje práva (více viz níže), dovoluji si navrhnout Ti, aby sis sám vybral, které z uvedených možností dáváš přednost. Celou věc trochu urychlí, když mi rovnou sdělíš přesnou adresu, kam Ti lze zasílat doporučenou korespondenci.
A samozřejmě přidávám možnost třetí, možnost pro chlapy, kterou je cesta Tvé omluvy zde, na tomto DF v tomto vlákně.

Níže si dovoluji uvést dvě citace, které Tě určitě budou zajímat, tedy je aspoň nemusíš složitě vyhledávat.
Nenech se zmást tím, že druhá citace obsahuje slovo předpis a povšimni si raději, že písmeno e) první citace bude určitě zajímat i Jurije.
Pokud se Ti pan Jurij zdá daleko a hrozba žaloby z jeho strany nulová, věz, že já jsem o trochu blíže.

Váženému obecenstvu pak nabízím účast v malém kvizu:
*) Na každou otázku lze odpovědět ANO či NE.

1) Jednáním pana Jiřího Boušky zde mi byla způsobena újma pro mé jiné smýšlení?
2) Údaje uvedené zde panem Jiřím Bouškou jsou způsobilé ohrozit mou vážnost u spoluobčanů měrou značnou?
3) Údaje uvedené zde panem Jiřím Bouškou jsou způsobilé způsobit mi jinou vážnou újmu (konkrétně finanční v rámci mého podnikaní, jímž je prodej výrobků téže kategorie, jichž je jmenovaný výrobcem)?
4) Jednání pana Jiřího Boušky, bez ohledu na odpovědi na předchozí otázky, bylo učiněno způsobem obdobně účinným, jako kdyby bylo učiněno tiskem, filmem, rozhlasem, televizí?

Miroslav Gabriel

-------
zákona č. 200/1990 Sb., Zákon o přestupcích
§ 49
Přestupky proti občanskému soužití
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch,
e) působí jinému újmu pro jeho příslušnost k národnostní menšině nebo pro jeho etnický původ, pro jeho rasu, barvu pleti, pohlaví, sexuální orientaci, jazyk, víru nebo náboženství, pro jeho politické nebo jiné smýšlení, členství nebo činnost v politických stranách nebo politických hnutích, odborových organizacích nebo jiných sdruženích, pro jeho sociální původ, majetek, rod, zdravotní stav anebo pro jeho stav manželský nebo rodinný.
(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) lze uložit pokutu do 5000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. b) až e) pokutu do 20000 Kč...
Předpis č. 412/2002 Sb., Úplné znění zákona č. 140/1961 Sb., Trestní zákon, jak vyplývá z pozdějších předpisů
§ 206
Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Tomys »

Tvgo, a ja dostal.za Austrálii sprdung jako prase ( ne Big Pig :-) ) To sem.zvědav jak se k tomu postaví Mods.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: plagiátorství??

Příspěvek od Matys »

omlouvám se předem všem zúčastněným, ale nemohu si odpustit toto male OT:

V případě vytvoření kartelové dohody se jistě rád zúčastním, protože to bude asi jedna z mála mých možností jak se dopustit závažné hospodářské kriminality a stát se tak alespoň malinko kmotrem našeho trhu.

Takže až se rozdělí trh, třeba podle barev (beru modrou techniku :D ) a najde se dobrá duše, která upozorní dotyčné orgány činné v trestním řízení, proběhne soud a já si to půjdu odsedět, tak malinko předpokládám, že se dostanu do nápravného zařízení s minimální ochranou k ostatním hospodářským kriminálníkům.
Tudíž se naučím spoustu nových postupů jak si vydělat, bude se o mě v podstatě starat stát (takže poplatníci), nebudu muset řešit jestli mám kde spát, co jíst a spoustu všedních starostí budu mít de facto vyřešených.
Navíc určitě si navíc budu moci nechat rýsovací potřeby a papír, možná i herkules a nůžky s kulatou špičkou a budu tak moci pokračovat ve své kriminální aktivitě ;)

no....já to beru :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“