Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250 HOTOVO

Odpovědět
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250 HOTOVO

Příspěvek od ApeX »

Zdravím,
tohle je můj první prezentovaný model z oblasti architektury na tomto fóru. Jde o Letohrádek Hvězda z ABC. Model se mi líbí. Dlouhou dobu však ležel v šuplíku, poněvadž jsem kamarádovi půjčil 1 arch, kde je z druhé strany polní nemocnice AČR. Kamarád mi ho nedávno vrátil a tak jsem se pustil do stavby. Model se podle mého lepí skvěle. Okna, i když jsou v hojném počtu, nejsou složitá. Je škoda, že jsem nechtěně zašpinil díl 4 tj. díl obvodové stěny. Nic s tím nenadělám a tak stavím dál. Povedlo se mi dokončit základní část. Podle návodu jsem ale postupoval jen částečně a to přilepením oken apod., nanesením rysek a slepením dílu 1,11,12. Díl 2 se měl slepit nejprve s dílem 11, kde se vytvoří první cíp. Podle mě je však lepší nalepit díl 2 na žebra 11 a 12 a poté až slepit místo, kde se tento cíp vytvoří.

Teď nějaké to foto i s důkazem originálu

Obrázek

Foto stavby

Obrázek Obrázek Obrázek


Název vlákna a příspěvek upraven. moderátor Zrzek
Naposledy upravil(a) ApeX dne ned 13.10.2013 12:18, celkem upraveno 1 x.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Letohrádek Hvězda/1:250/R. Vyškovský

Příspěvek od ApeX »

Tak jsem na stavbě pokročil a to přiděláním takových těch stěn díly 5-10 plus spodních částí komínů,celkem 6x. Díl 5 jako jediný na výšku nesedl úplně optimálně ale pak už to šlo v pohodě.Podle návodu jsem pokračoval střechou a taky prvním "zlepšením".To konkrétně,že jsem nechtěl lepit vikýře na model ale proříznout otvor a vlepit z rubu.Nepovedlo se mi to a tak raději udělám zbývající vikýře podle návodu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250

Příspěvek od ApeX »

Stavba pokračuje dokončením střechy a přidáním vikýřů.Bylo to asi to nejtěžší co na stavbě mohlo být.Vikýřů bylo 24 ale nakonec jsem to zvládnul.Následovalo spojení zdí a střechy.Musím ale říct že to není zrovna nejlepší návrh jak tohoto spojení docílit.V rozích mi totiž takřka nikdy nelícovala střcha s římsou

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250 HOTOVO

Příspěvek od ApeX »

Stavba se povedla dotáhnout do zdárného konce,i když s ní nejsem 100% spokojen.Dnes jsem dokončoval terén a během toho jsem přišel na to že se mistr někdy více utnul v rýsování a to je vidět i na fotce modelu ve vystřihovánce.Je to škoda poněvadž to kazí dojem jinak pěkného modelu.To je vše teď už nějaké to foto

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250 HOTOVO

Příspěvek od Makr »

Ahoj Apexi.
Prosimtě, kde se Mistr kolikrát více utnul? Ono ručně nakreslit, aby to "aspoň" takhle vypadalo neni vůbec legrace. Já to zkoušel a narazil jsem už jen na tloušťce čáry...
Mě spíš na Tvém modelu ruší ta čára na pravé straně od vstupu, na dalším "rohu". S tou bys měl "něco" udělat.
S Mistrovými "nepřesnostmi" ses úspěšně vypořádal, ale s jedním, poměrně velkým a svým ne.
A když frkneš nějaký drobnější posyp na zelené plochy terénu, aspoň se ztratí dělící černá čára na trávě....
Jinak pěkný ,-)
Martin
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Letohrádek Hvězda / R. Vyškovský / 1:250 HOTOVO

Příspěvek od Aki »

myslím, že Apex má na mysli nepříliš přesnou návaznost cestiček, který jsou někde ve spojí odskočený
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“