Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od jenda.e »

Na ten rám by se daly použít plastové profily, které mají v modelářských obchodech. Sám jsem si koupil kulatý profil průměr 1 mm v bílé barvě. Jde to ohýbat nad svíčkou a lepit vteřiňákem. chce to teda trochu cvik, ale zničil jsem asi jen dva dílky z dvaceti.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Je to krásná nostalgie,jen mi nějak nejde do hlavy,proč se ti prohnuly ty díly. Pamatuji si,že jsem ji taky kdysi slepil (teda babetu jsem nezvládl),ale mě se to neprohnulo nikde.Přijde mi to,jako by to bylo tím,že je to kopie na slabší gramáži..což je škoda. Ale je to o zkušenostech,které nasbíráš. Plně s Tebou souhlasím ohledně názoru na to jak má vypadat papírový model. Mělo by být poznat,že je z papíru (už jsem to asi někde v nějakém přízpěvku nahodil), tuning ano,ale v rozumné míře..Možná mě mnozí ukamenujou,ale nejradši to postavím tak jak to bylo navrženo a konstruováno..vypomoci si drobným vylepšením, s tím souhlasím,ale postavit model tak,že vypadá jako plastikový se mi moc nezamlouvá. Je to pouze můj názor a obdivuji borce,kteří to dokážou,ale nikdy toho nechci docílit.
Přeju fůru volného času na lepení a závidím,že investuješ tolik do starých modelů, já bych si chtěl postavit znovu modely, které jsem dříve stavěl, ale ta investice do origa, je bohužel příliš vysoká...
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od Andrew86 »

No koukám na svoji tetřici co jsem slepil před pár lety. taky to bylo tištěno na papír z copy centra, tuším na 160g a boky nástavby jsou pruhnuté. vystupují žebra, ale ne na první zběžný pohled, člověk se musí podívat po délce modelu aby to bylo vidět. takže asi opravdu kvalita papíru a vytahující fotky,...
ale jinak krásná práce, ta babetka se mi líbí, když vytáhnu z tatry tu svoji tak ta se chuděra málem rozpadá pod pohledem :D
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

krizniq píše:Gramazi to nebude, origo je cca 160g a tohle je 200g, ovsem kvalita papiru je otazkou :(
Je fakt ze ty papiry z copycentra jsou takove jemnejsi co se struktury tyce - mozna proto.
Ono to vrealu tolik nevypada, fotak a svetlo vytahuje.
Kazdopadne jsem to mel podlepit kartonem - coz ... No to neva, radost udela i tak ;)

Babetu jsem kdysi taky nedal ;) takze vlastne premiera :)
Ty investice nejsou zase tak moc, nejdrazsi bylo gtc, ty tatry z abc byly kolem kila, takze nejaky broyty, unc ap. Budou cca podobne.
Broyta bych měl mít doma, UNC nevím,ale určo mám JCB někde v šanonu v garáži...pokud scháníš
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od yvan »

Model je reprezentace určitého objektu nebo systému z určitého úhlu pohledu. Je to zmenšená nebo zvětšená replika skutečného předmětu.

Hračka je předmět ke hře dětí, nebo i dospělých. Slouží k upoutání pozornosti dítětě, jeho zabavení, či k rozvíjení jeho motorických a psychických schopností.

Takže "ať si kdo chce co chce říká", nejdřív si udělej pořádek v tom, co to z toho papíru hňácáš 8-)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Máš pravdu. Těma kolama jsi to dost degradovat. Tak to dej dětem na hraní.
Pak to dopadne takto
Obrázek
Nevím jestli bych na to měl. Něco spatlat a čekat kdy z toho děti udělaj kuličku z papíru. Škoda peněz a času.
David Srba
Příspěvky: 21
Registrován: pon 25.6.2012 13:00

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od David Srba »

Já jsem neměl v plánu aby model BMW byl hračka na hraní.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Ja vím Davide. Je to jen ukázka, že papíroví model neni hračka
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Zrzek »

Vcelku povedený model, decentní úpravy. Je to holt klasika RV.

Drobný postřeh - ty lešenářské roury, na kterých máš zrcátka, tomu nesluší. Ve skutečnosti je to tyčka, která má menší průměr než je sloupek okna dveří a je v černé barvě. Horní přídavné světlomety nejsou tak veliké, jsou v barvě vozu a ve skutečnosti jsou namontovány na ochranném rámu předního skla kabiny. Horní trubky mezi rámem a kabinou jsou kratší, ten rám kopíruje sklon čelního okna kabiny.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Mára79 »

Mě se taky líbí, škoda jen těch držáků zrcátek.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Makr »

Určitě lepší.
A mohl bys prosim popsat výrobu Tvých světlometů?
Martin
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

No mě se to také líbí, jediné co se mi ještě krom ochranných rámů nelíbí jsou propadlé boky nástavby, ale co, holt stane sa, jinak pěkné GTC ;-) .
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Makr »

Ahoj Křižníku :-)
Za 1: Děkuji za návod na světlomety.
Za 2: Úpravy dobrý, líbí se mi to.
Že sou propadlý boky, to je zkušenost napříště. Já používám převážně 250ku papír a i tu mnohdy na větších kusech podlepuji kartonem. Nedávno jsem dokončil návěs za Liazku a nelakoval jsem ho. CHYBA!! Přijel jsem večer domu, psi mě vítali, jakoby mě rok neviděli, tak honem zavřít dveře od auta, ať mi z "dovezených" modelů neudělají kůlničku na papír. Model byl uvnitř asi hodinu a kousek a venku "spadla" teplota o asi 8 stupňů. Papír navlhnul a zkroutil se. Dostal rozum až na topení a vyrovnal se. Naštěstí. A když budeš podlepovat kartonem, je i tak dobrá dát dovnitř podobný "krabice" výztuhu , nějaká žebra (příčky). Může se totiž stát, že 200g papír a nalepený karton budou každý jinak "pracovat" a časem se různě prohýbat..
Jediné, co mě trošku mrzí (nemusí já vim, není to muj model :D ) že když jsi udělal takové pěkné úpravy, že ses nepustil i do interiéru, byť zjednodušeného. Nemůžu si totiž pomoct, i přes všechny ty hezký fotky z "celýho světa" mi pohled kazí to "divně" namalovaný sklo. Ale to je možná jen muj názor. Nebo i "jen" přebarvit na tmavší a přelakovat ...
Za mě osobně gratulace- líbí se mi. Taky na mě čeká v garáži :-)
Ahoj Martin
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra 815 GTC R.V Albatros / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od fox »

Krásný klasický model od RV. Ale...

Možná ti to už někdo psal. Celé je to takové zvlněné a sprohýbané. Retuš celkem ok. Rámy - doporučuji příště měděné drátky pájet k sobě (nebo pokud seženeš lepidlo které je udrží, tak lepit) a přetřít barvou.... těch pár korun za acrylovou bílou tě nezabije. Ty papíry namotané na drátech vypadají příšerně. Ochranné rámy jsou díly, které vytváříš sám, takže pokud se nepovede, nemáš problém je udělat znovu. Proč lepit na model hned ten první....
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“