Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Trochu jsem se na noční v práci nudil a napadlo mě že jsem už dlouho nic neslepil 8-) Prohrabal jsem se skromným archivem a vytáhl jsem na svět tento již skoro muzeální kousek. Rok vydání 1984 myslím mluví za vše :? Docela zažloutlý papír, dost hrubý který se navíc při nařezávání láme a při rulování a ohýbání docela kvalitně třepí. Barevné pole kamufláže na sebe taky nenavazují tak aspoň bude tank víc flekatý :lol: Prostě roky jsou tady znát.

Něco málo o předloze najdete tady : http://cs.wikipedia.org/wiki/Renault_R-35/39/40" onclick="window.open(this.href);return false;

Dokládám foto originálu a ukázku jak je papír hrubý a po 29 letech hezky odležený
Obrázek Obrázek

Stavbu jsem začal věží a hned na začátku jsem měl problém s retuší. To že zatím neumím namíchat tu divnou šedozelenou barvu časem vychytám. Ale jak jsem zvyklý zatírat hrany hřbetem štětce, tak tady se nechytám. teda barva se spíš nachytá :? Prostě špičkou štětce a ani nedýchám. A ještě jedna věc mě zklamala..... těšil jsem se na Francouze jenomže tento má polský kabát :roll:
A tady už ukázka mého nočního snažení.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Překvapilo mě že všechno zatím sedí a pasuje tak jak má. Až na kopuli na věži. Která je u skutečného stroje kulatá, ve šmikajdě je placatá a tak jsem ji nepatrně zakulatil.
Naposledy upravil(a) Markulin dne sob 20.7.2013 10:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od mahdy »

Tak to je slušná historie. Jsem zvědavý na pokračování.
By mě zajímalo kde děláš? Já jsem měl čas na lepení v práci když jsem dělal před 16 lety v plynové kotelně - tam byla fakt nuda .....
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Přihořívá Mahdy. Přihořívá. Sice to není přímo kotelna, ale v popisu práce ji mám taky ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Trošku jsem se posunul dopředu ve stavbě. Hotová je vana a blatníky. Ty musím ještě ze spodu zabarvit. Docela mě překvapuje že všechno zatím jakž, takž vychází. Až teda na pár bílých míst které bylo potřeba zatřít barvou odpovídajícího odstínu, kterou se mě zatím nepodařilo namíchat :?
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dodělal jsem korbu. Až na pár drobností které jsem zakryl barvou bylo všechno OK :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek
Až později mě napadlo, že jsem mohl vyřezat průzory na věži a v korbě. No už je pozdě :?
Příště mě čekají závěsy a kola.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od chuan »

Socháš z toho moc pěknej model, sleduju každé tvé počínání a je to prostě paráda.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky :) Udělal jsem hnací, napínací a kladkové kola a osadil je na tank. Zajímavé bylo že každé kolo mělo jinou šířku. Nejvíc napínací kolo (1 cm), hnací kolo (0,7 cm) a kladky (0,3 cm) Tak jsem ty míry ustálil na šířce pojezdového kloa (0,4 cm) U hnacího kola chybí zuby ( autor nejspíš plánoval funkční pojezd), které dodělávat nebudu :? Prostě nechám model tak jak je. Jen s minimem úprav.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pojezdové kola jsou hotové
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dokončil jsem pojezd. Menší úpravy jsem udělal na odpružení. Dát tam jenom váleček se špendlíkem se mě nechtělo :roll:
Obrázek Obrázek
A dál jsem přidělal vozíky hlavního podvozku k tanku. Doplnil jsem nějaké nářadí (které ve šmikajdě chybí) a plachtu. Aby nebyl tank tak holý.
Obrázek Obrázek Obrázek
Už chybí jen pásy a bude hotovo :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dodělal a nasadil jsem pásy. Přemýšlel jsem že bych použil nějaké pásy ze svého vrakoviště. Čmajzl jsem je z T-60ky. Rozměrově seděli tak jsem neviděl žádný problém. Ale to spojení starého s novým přímo bilo do očí. Tak jsem se nakonec rozhodl pro původní pásy. Chtělo to menší úpravu tvaru a zdvojnásobení vodících zubů aby to aspoň malinko vypadalo. Do jaké míry se to povedlo už posuďte sami :)
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Ve výsledku se model předloze docela podobá. Čemuž jsem až do konce moc nevěřil. I když věž se mě zdá pořád dost velká :roll: Po modelu z první poloviny 80tých let nemůžu chtít zázraky. Když prostě nic lepšího není (což je škoda :( ) tak se nedá nic dělat.
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Petear »

Hezkou potvůrku jsi z toho vykřesal:) Na to, jakej kus historie to je, vypadá to docela sympaticky!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Fakt pěkný kousek. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Jedeš jak drak . Když vezmu v potaz stáří modelu , tak klobouk dolů .
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Jo jo, starší kousky také táhnou, pěkné gratulace !
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Renault R-35 /MM/ 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Díky za ohlasy kluci.
Nemyslím si že jedu jak drak. Taková moje standartní rychlost :) Když v noci v TV nic nehraje a je v práci nuda tak se musí něco dělat :lol:
Konečně se mě podařilo sehnat poslední chybějící kousek do série "září 39" Po skoro třech letech shánění je série kompletní. Ale ještě než se pustím do jejího pokračování tak bych si chtěl spatlat jednu takovou moji srdcovku :roll:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“