AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Stuler »

Zacalo skuskove a aby som sa uplne nescvokol z ucenia, nedokonceny Spitfire som nechal doma a zakupil som si 2 atraktivne modely dvojstopovych vozidiel so zaujimavou predlohou.
Obrázek

Ako prve padlo za obet AUDO 90 Quattro posadky Rorhl - Stuck, vitaz 500 km Watkins Glen International 1989. Vyzera to na narocnejsi model tak sa budem snazit o to, aby bol prezentovatelny a aby sa mi ako tak podaril. Takze som zacal...

...kolesami, ale po vystrihnuti par dielov som si povedal, ze si zakupim vyrezavacie kruzidlo, take pekne kolesa musim sprznit co najmenej. Takze podla navodu som pokracoval pilotnou kabinou a podlahou a kolesa som nechal na neskor. Zatial som nenarazil na ziadnu nepresnost a podla vsetkeho to vyzera tak, ze ani nenarazim, na prvy pohlad vyzera model velmi dobre spracovany, len som narazil na par neoznacenych ciar ohybu, no nie je to nic vazne, pri prestudovani navodu a beta stavby (viewtopic.php?f=55&t=1443&start=45) sa tomu da vyhnut. Uz od zaciatku som spravil par chybiciek, konkretne sa mi zvlnil papier okolo otvoru pre foliu na zadnej stene vdaka tomu, ze som pouzil neprimerane vela lepidla a dnes rano som objavil aj malu odchylku pri prilepeni kabinky na podlahu...ponaucenie? Ziadne lepenie neskoro v noci. Pokusim sa to pri dalsej stavbe vykompenzovat. V spominanej zadnej stene je moznost vyrezat otvor pre okienko alebo nechat tam povodnu "vypln", ale pre vyskusanie prace s foliou som sa priklonil k efektnejsiemu sposobu. Ako material som pouzil foliu z kruzkovej vazby a prilepil som ju kanagonom. Prikladam fotky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Stuler »

Hlasim dalsi postup. Moje nesikovne ruky dokoncili zaklad vozidla. Chyby sa mi nejako kopia, ale utesujem sa tym, ze ich v konecnom dosledku az tak vidno nebude. Samozrejme ma "deprimuje" (v dobrom slova zmysle) Aliho recenzia na model, ktora ma stale motivuje, a cim mam vacsiu motivaciu, tym toho viac zbabrem. Prikladam fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dalsi postup na modeli pre mna bude velka vyzva, ak sa ohliadnem na to, co som doteraz vytvoril. Konci obdobie ciernej retuse a moznosti obcasneho zafulania modelu, tak sa pokusim o to, aby ma to modelarsky posunulo dalej. Takze najblizsie sa hlasim s karoseriou ;-)
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 8.3.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Rado Radevicz »

Zdravím kolego, zatím to nevypadá vůbec špatně, vedeš si dobře. Základ je nikam nespěchat, před použitím lepidla si vše odzkoušet a výsledek se dostaví, to jsou známé věci. Dal bych si pozor na retuš, resp. na dodržení odstínu barvy viz díl 19, doporučuji vždy retušovat před slepením. Držím palce při dalším lepení.. ;)
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Stuler »

Vdaka za povzbudive slova a za model, ktory mi prinasa radost ;)
No prave ide o to, ze pred prilepenim alebo zlepenim dielu ho par krat na sucho skusam prilozit, a ked som presvedceny, ze to prilepim spravne, tak nanesiem lepidlo, a v tom momente sa mi rozrasie ruka a nie len ze ten spoj nie je presny, ale vsetko naokolo si zafulam :D chce to nie len presnejsiu ruku, ale aj nervy.
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 8.3.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Rado Radevicz »

No, pokud se budeme bavit o tom co by měla tahle činnost člověku přinést, tak je to ten klid a relax při modelařině. Ono když se něco nepodaří dokonale, nikomu se hlava trhat nebude, výsledek záleží na každém. Nervozita možná vzniká tím, že ses rozhodl stavbu publikovat, na druhou stranu trocha toho tlaku lze využít k tomu aby se člověk více posnažil.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Ali »

Postupuješ velice pěkně, ale jak se ti dostala ta zelená retuš na systém ventilace(ta šedá skříňka za kokpitem)? Nebo to klame fotka?
Těším se na karoserii.
Držím pěstičky ;)
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Stuler »

Pocas dlhych zimnych vecerov som si nasiel trosku volneho casu a postupne som zlepil boky karoserie...no co k tomu povedat: zas som si nalozil s narocnostou modelu. Zapasim s presnostou, dodrzanim geometrie a najma s cistotou lepenia. Aj ked navstevujem kupelnu kazdych 5 minut, stale si diely zanesiem nezaschnutou farbou z retuse. K stavbe samotnej, trosku som badal pri niektorych dieloch, ako ich treba vytvarovat, a tiez som sa zo zvedavosti splasil pri ich dokoncovani. Mal som strach najma z toho, ako vytvarujem boky v sekcii pri dverach, ale ono sa to pri spravnom a presnom lepeni vytvaruje samo, co je genialne. Ale ked porovnam moj model s predlohou, tie dvere by mali byt este oblejsie.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Co sa tyka tej mojej nepresnosti, najviac ma mrzi zadna cast: pri lepeni bokov k podlahe mi to uplne nesedelo, akoby som mal ten bok kratsi, nez by bolo treba, co je vidno na zadnom narazniku, kde mi vznikol ostry skok. Odrazilo sa to aj na spodnej casti podlahy, kde to uplne nedolahlo na chlopne.

Obrázek Obrázek


Spojenie bokov s podlahou zavrsilo moje trapenie, ked sa prejavili vsetky nepresnosti, ktore som napachal, a ocakavam ich ovela viac.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S Audinou sa navzajom trapime a nas vztah je konfliktny, zaspavam s vycitkami, ze som to skazil, no je to pekny model a pre skusenejsieho modelara to bude hracka. Pocas stavby laveho boku som si dosiahol vyznamny milnik, a teda zakupil skalpel OLFA a nedam nanho dopustit, reze sa s tym paradne. Snad casom pribudnu aj tomu zodpovedajuce vysledky.

P.S.: Ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek, musel som nudzovo pouzit fotak v mobile.

@Ali: mas pravdu, je to viditelne aj volnym okom. Zle som namiesal farbu a zo strachu, ze to este viac skazim som to uz potom neopravoval.
maverick68
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.4.2013 20:11
Bydliště: Orlová

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od maverick68 »

Ahoj.
Tak jsem taky upatlal Audi. Držím palce a přeji pevné nervy při stavbě.
Nechtěl jsem tady prznit mým výtvorem tvé vlákno, tak jsem to dal jinam.. Do sekce fotografií.
Více viz.
viewtopic.php?f=29&t=2502" onclick="window.open(this.href);return false;
Verzi s průhlednými okny jsem nedal, nenašel jsem na to odvahu. Přeji tedy hodně zdaru při stavbě.
Stuler
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 26.1.2012 9:51

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od Stuler »

Vďaka za povzbudenie, model zatiaľ leží doma, mám za sebou ffinálny semester na škole a popri práci som nestíhal lepiť. Keďže je model momentálne ďaleko odo mňa a nedávno som podstúpil sťahovanie do mesta, kde pracujem, našiel som si čas a vrhol som sa do niečoho nového. Začnem prezentovať v najbližšej dobe.

Tvoja verzia je čistá a pekná a páči sa mi. Rozhodnutie vrhnúť sa na model bez presklenia by bola aj u mňa lepšia voľba vzhľadom na náročnosť a moje zručnosti. Ale namotivoval si ma, vďaka :-)
maverick68
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.4.2013 20:11
Bydliště: Orlová

Re: AUDI 90 quattro IMSA GTO / Modely F1 / 1:25

Příspěvek od maverick68 »

Tak hodně zdaru, držím palce. Do Vánoc to stihneš, ne? :-) Já budu asi lepit zase až v zimě. Teď repasuji RC větroně. V létě se lítá a chodí na pivo :-)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“