Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od JakubSDK »

Zdravím Vás milí přátelé,

po nějakém čase jsem zpět s nějakým modílkem ;) Prohledával jsem doma ještě nějaká stará abc a nalezl jsem model závoďáku od p. Vyškovského a to jak napovídá nadpis je Porsche 917/10 :)

Pro začátek přidávám několik obrázků podvozku, části karoserie a kol, která nejsou zrovna mojí nejoblíbenější částí :) , ale rozhodl jsem se je slepit jako první, ať už je mám za sebou :D Hrany kol jsem se pokusil trochu zaoblit, aby nebyly tak ostré a působily více jako kola. Snad nejsou nejhorší ;) Jinak fixa je jen dočasná varianta retuše :lol:
Jo a jednu fotečku skalpelů, kterou jsem pořídil v jednom hypermarketu za docela slušný peníz cca 60,-. Zkoušel jsem s nimi vyřezávat různé tvary i různé tloušťky papíru a uplná paráda :D proti odlamovacímu noži, který se navíc blbě drží...

Tady slíbené fotečky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě skalpely:

Obrázek

Další fotečky již brzy ;)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od Standa F. »

Tak tohle je opravdu jen pro nejdrsnější nátury - vítej mezi papírovými archeology! 8-)

Hlavně to příliš nesrovnávejte se skutečným poršákem - proporčně je tento modýlek dost jinde - pokud si vybavuji - proto, že se dovnitř měl směstnat autodráhový podvozek s motorkem.

Budu sledovat a hodně radosti při stavbě! 8-) (... kolům jsi zabarvil i hranu disku ... :? )
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od pahejl69 »

Skalpel je parádní dokud nepřitlačíš a to plastové sklíčidlo které pokračuje v šroub se nezlomí :( kup si radši dražší ale kovové. Nakonec přídeš na to že nejsi dost bohatý abys kupoval levné věci. To same v kovu cca 200,- ;)
Urpin
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15.6.2013 12:30

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od Urpin »

tak přesně tyhle "skalpely" od vietnamců jsem koupil i já. Řežou dobře, ale vydrží tak měsíc. Udělal jsem místo plastového dílu nový, hlinikový a myslím, že bude klid na pár let. Ono ty řezací části nejsou úplně na ..... , jen to uchicení je poněkud na prd.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od JakubSDK »

Děkuji za Vaše kometáře ;)

To:Standa F.
Tu hranu disků jsem zabarvil, protože při retuši fixou se to dost rozpilo a obarvilo to jak hranu tak i plochu. Ale tempera to napraví :)

To:pahejl69
Máš pravdu,když jsem zkoušel více tlačit, tak se prohýbal, ale prozatím dobrý :) Určitě pořídím kov ;)

Jinak přidávám další fotečky, trochu jsem pokročil :arrow: a už zbývají jen nějaké drobnosti:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zanedlouho přijde finále :D
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský

Příspěvek od Lukas »

Věřte nevěřte tento model mám taky slepený a uložený na poličce. Je už trochu zaprášený a slepení taky není nic moc, ale mám ho :D.... Jinak přeju hodně zdaru k dokončení.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 917/10 - ABC - R. Vyškovský (Dokončeno)

Příspěvek od JakubSDK »

Zdravím Vás přátelé a kamarádi,

děkuji za Vaše ohlasy, a úspěšně jsem dokončil porscháka a nevypadá věru zle :D Možná jen ještě nějaká ta retuž a bude ;)
Jako další model jsem si pro Vás připravil Tatrovku od RW ;) ale o tom zase jinde...

Tak tady jsou nějaké ty fotečky z dokončeného dílka:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“