Zetor 8011 / Agromodels.cz / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Zetor 8011 / Agromodels.cz / 1:32

Příspěvek od LSD »

Takže jako další model jsem si vybral tenhl traktor, který známe snad všichni, je to Zetor 8011 Crystal,

V průběhu šedesátých let vývoj na světových trzích signalizoval trend potřeby vyšších výkonů. Proto výzkumně vývojová základna zahájila práce na vývoji nové řady traktorů označené jako UŘ II s předpokládaným rozsahem výkonu 80 - 160 k. Řešení bylo realizováno v rámci mezinárodní spolupráce s Polskem. V roce 1962 vzniklo společné vývojové středisko, jehož úkolem bylo navrhnout a připravit pro sériovou výrobu tuto novou výkonovou řadu traktorů, jejíž výroba byla realizována společně pod značkou Zetor a URSUS.
Řada nových prvků a řešení tehdy postavila Zetor na přední místo mezi světovými výrobci traktorů, hlavně v oblasti pracovního prostředí řidiče. Od roku 1968 byly do sériové výroby postupně zavedeny traktory Z 8011 - Z 12045 Crystal. Na počátku osmdesátých let byla výroba traktorů této řady převedena na Slovensko.Jako základní typ řady byl traktor Zetor Crystal 8011 v provedení 4×2 a v 8045 v provedení 4×4. Traktory se vyráběly s dvěma typy předních masek - se zapuštěnými světly v masce a se samostatnými světly má bocích motoru. Tyto traktory se s velkým úspěchem používají dodnes.
převzato ze staretraktory.cz
Prozatím jenom jedna fotka ze stavby protože se mi vybil foťák, náhledy vystřihovánky jsem fotil včera

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Zetor 8011/Agromodels.cz/1:32

Příspěvek od BalvieM »

Tak zrovna tenhle byl první, který mi před mnoha lety půjčili.
Tak ať se daří !
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 8011/Agromodels.cz/1:32

Příspěvek od LSD »

Díky ;) Stavba pokračuje

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Zetor 8011/Agromodels.cz/1:32

Příspěvek od LSD »

A zase pokračování
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“