Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak Asonance mě taky bavila, ale pak se podle mě utavila na tom, že maj těch desek moc a na žádný další co já vím nezopakovali takový Dva havrany nebo Čarodějnici z Amesbury.
Ale zase jsem přes ni přišel třeba na Káťu Garcíu. Z tý holky mám pocit, že zpívá stejně přirozeně jako dýchá a přiznávám, že jí asi tajně miluju...
Asonance je, při vší úctě, taková akademická, a tahle muzika je podle mě všechno jiný než akademická nuda.

http://youtu.be/rVP1YeKRAMg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/4LWfdSVWNe4" onclick="window.open(this.href);return false;

(a pak holt člověk stejně skončí u originálů - Pogues, Dubliners a tímhle směrem ;))
A tyjo, depresivnější Aso-kousek byl problém najít, co?
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak já taky přidám po delší době něco pro milovníky severské a středoevropské metalové školy.
Jistě někteří znají. Pro ty co ne, tak jsou to legendy z Helloween, Unisonic (Michael Kiske), Stratovarius (Timo Tolkki), Edguy a Avantasia (Tobias Sammet), Stratovarius a Thunderstone (Pasi Rantanen). Ostatní se nemusí bát kliknout, není to žádnej black, gore nebo death metal :)
http://www.youtube.com/watch?v=u3cfvAWKxzs" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=XdW2hkBc_A0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Standa F. »

Nastal čas vrátit se ke kořenům. Otcové všech pekelníků vydali po X letech zase studiovou platňu. Sice totálně vyštípali (včetně oficiálních fotek - či se nechal zcenzurovat sám?) původního drummera Billa Warda, ale 3/4 Black Sabbath se opět hlásí ke svému temnému a neoptimistickému slovu:
http://www.blacksabbath.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jsou mezi námi tací, kteří již zainvestovali do luxusního mega-setu s novým Mediem a jistě se tady pochlubí! :twisted:

Jejich první dvě fošny zkraje 70. let jsou prostě ... (dosaďte si libovolné přídavné jméno chvalozpěvné) ... a tento nový počin bude určitě návratem na základnu. Nebo už konečně do hrobky?
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Medium »

Standa F. píše:Jsou mezi námi tací, kteří již zainvestovali do luxusního mega-setu s novým Mediem ....
To tak nějak poukazuje asi na mne. Ale co bych já s deluxe setem dělal? Vinylová deska, když nemám gramofon, anglicky umím jen ty sprosté fráze co Ozzy pořvává na koncertech, takže knížku bych si nepřečetl, ve videodokumentu bych nerozumněl ani slovu. A nebo že by přeci?, už jen pro ten pocit to "mít"? No, holt tak nějak "paranoid".

Hm, a co třeba takový Black Sabbath v českém prostředí?
:arrow: Polovina 70. let, normalizace. Dostat západní, rockovou a ještě k tomu depresivní hudbu na desku? Nemožné. A nebo že by přece? Praha, jako každá správná metropole (jako třeba Moskva), budovala podzemní dráhu. A tak i u nás mohli všichni jásat a s nadšením vítat Metro, dobrý den!
:arrow: A u tesklivé balady Lásko, voníš deštěm mnozí určitě ani netušili, že původními autory jsou ti temní démoni Sabbath.

:arrow: A pokud někdo má rád Black Sabbath, a má rád třeba i zvuk Queen, a nevadí mu ani hudba Phila Collinse, mohlo by se mu líbit takovéto propojení.
Uživatelský avatar
Peterth
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.4.2012 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Peterth »

Hehe, tahle diskuze se mi líbí. Co první 2 desky, prvních 7-8 desek B. Sabbath je naprostá klasika žánru... po první desce z r. 1970 (a samozřejmě In rock) už nezůstal kámen na kameni 8-) (nebojím se říci, že aspoň prvé 3-4 byly stylotvorné...). A i pak se tam najdou super nahrávky (s Diem, Gillanem, Tonym Martinem...). Pro ty, co je jejich styl srdcovka, pak vznikla i navazující scéna doomových a podobných kapel...
pro ty kdo si o muzice i rádi čtou jako já: http://www.progboard.com/Black-Sabbath/367
"13ku" ještě nemám, slyšel jsem jen co je na webu - God is Dead ? je superní... uvidíme... pěkný je, že nabízejí i LP... to je dneska taková krásná renesance.
ps. Jirka Sch. byl rebel... holt museli, aby mohli hrát na tehdejší poměry tvrdou muziku, dělat i nějaké popové popěvky pro televizi, rozhlas atd... jo a jmenuje se to Báječní muži... 8-) :twisted: Samozřejmě nečekejte tvrdý a zlověstný sound ala B.S., ale má to něco do sebe v tomto provedení...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Standa F. »

Aah, tady bychom mohli založit temnou patlací sektu šabatistů :twisted: .

Počiny s Diem: na vrchol řadím Mob Rules - to je opravdu velmi šťavnatý a prokomponovaný metal - v dobrém slova smyslu líbivý. Oproti poslední slabé desce s Ozzym, Never Say Die! s jedinou poslouchatelnou písní (tou titulní), to byl krok vpřed.

Gillana ani Martina jsem už nezkousl - inspirativní muzika BS klesla do pouhého randálu a hluku ... :| Ani s Diem to nebylo ono, do soundu Rainbow pasoval mnohem lépe.

Ale jo, ať to dědečkům ještě dlouho hraje, pěkně valivě a v moll ... 8-)
Uživatelský avatar
Peterth
Příspěvky: 19
Registrován: stř 18.4.2012 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Peterth »

8-) (HHPS = Hard and Heavy Patling Section) :lol:
Ričího "kapelka" byla trochu jiné kafe, i po skladatelské a instrumentální stránce. pro jiný okruh posluchačů... jasně, Dio se tam určitě hodil líp (ale ty 2 alba s ním jsou velmi dobrá, typický BS, ale jinak). Never Say die je sice slabší (v porovnání), ale poslouchatelné určitě ano. řekl bych spíše jiné, řadící se mezi nosiče typu Turbo od Judas. tj. neni na "první dobrou"... je jasný, že to nejsou trvanlivý věci typu War pigs... zbytek - to samé, je "třeba si zvyknout" (ale přiznám, že nemám třeba ta post-diovská alba naposlouchaná do detailu...).
ps. touhle deskou jsem se dostal k té "další scéně": Cathedral - Endtyme, tohle neni nová kapela jak by se mohlo zdát... ty starší alba z počátku 90. let jsou ještě ponurejší a valivější 8-)
-
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Tomys »

A co na to Eva a Vašek?
ryby
Příspěvky: 31
Registrován: pát 26.4.2013 10:38

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od ryby »

Zdarec,já si většinou u patlu pouštím do ouška např.Nightwish,Apokalyptica,Stratovarius a pod. Když mám náladu tak zase ACDC,Motorhead,Iron Maiden, Accept atd. Ale ani Kabáti nebo Doga neškoděj. Hezký den.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od AmatER »

Vytahuju tohle téma z hlubin zapomnění, protože následující zpráva potěší spoustu zdejších spolumatlalů:

Podle tweetu Polly Samson z dnešního podvečera vyjde v říjnu FUNGL NOVÁ deska Pink Floyd, založená na nahrávkách z roku 1994. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Souhrnná zprávička z webu Consequenceofsound.net (v angličtině)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Tomys »

Kdo sou Pink Floyd?
Bitterson
Příspěvky: 98
Registrován: sob 7.1.2012 11:19
Bydliště: na Jihu

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Bitterson »

Pro někoho nikdo :roll:
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od AmatER »

to není nic pro sparťany, u toho se dá používat i mozek.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Kuba78 »

Pink Floyd vyprodali za svoji karieru vic stadionu nez Sparta od sveho zalozeni do konce pristiho tisicileti.. na to jak mizerne hrali fotbal proti bozske Sparticce je to slusny vysledek, ni?
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma I - hudba

Příspěvek od Lucas80 »

Skvělý DJ a producent, ve 28. letech je to hodně předčasné :cry: RIP
Avicii: https://www.youtube.com/watch?v=ISiGtxsN5d0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“