podstavce - pomozte který z nich

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Hanzlík
Příspěvky: 74
Registrován: úte 28.2.2012 21:06
Bydliště: Otrokovice

podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Pavel Hanzlík »

Nevím jestli téma patří do této sekce, ale snad ano. Jedná se totiž o konstrukci podstavců pod mé modely.
Vzhledem k tomu, že momentálně čekám na vyjádření Dalibora k upravenému Sentinelu, rozhodl jsem se, si trochu pohrát s podstavečky pod mé modely a jelikož si nejsem tak úplně jist který vybrat, chtěl bych vás požádat o pomoc.
Na výběr je ze tří variant, ale třeba na základě diskuze vzniknou ještě další ;) .
A: stávající podstavec
Obrázek
B: varianta "A" + nový štítek
Obrázek
C: varianta "B" + textura
Obrázek
Děkuji za pomoc při rozhodování :roll: .
Stremhlav
Příspěvky: 49
Registrován: pon 23.1.2012 13:26

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Stremhlav »

Můj hlas: B
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Pavel Pejša »

Taky se mi nejvíc líbí B
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No já si myslím, že by nebylo špatné si u všech podstavců ponechat stejný styl. Bugatka má tuším ten první další styly by byly už potom malinko rušivé a nejednotné....myslím tím, sbírku Tvých modelů vystavených někde v prosklené skříňce. Ale je mi jasné, že prahneš po nějaké změně a vylepšení. Štítek bych viděl malinko světlejší, než je na B a C.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Mimapnd »

Jednoznacne A, ako podstavec, ale ak by si po vydani napriklad 6tich modelov, navrhol take mensie parkovisko, tak aj textura moze byt. Predsalen, podstavec nema tahat oci, jednoduchy, nevyrazny, aby sa kukalo iba na model ;)
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od velda »

No, bílý štítek na A je takový fádní, stejně jako ten obdélníkový tvar. Co takhle B, ale s tím, že barva štítku by byla v hlavní barvě vozidla - tedy modré autíčko + modrý štítek, zkrátka aby to k sobě ladilo, myslím, že by to pak v serii nepůsobilo špatně. Ta barva by nemusela být úplně stejná jako na vozidle, spíš bych volil trošku světlejší. U černé by musel být nějaký rámeček pro rozlišení. Na ty šrouby, či nýty bych hodil ještě barevnou výplň aby to působilo vystouple. Jsou to možná práce navíc, ale co je to proti nakreslení modelu. Nic méně je to jen návrh. Rozhodnutí je na Tobě.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od rybak »

Já jsem za C
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Acespace »

Taky C :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Pavel Hanzlík
Příspěvky: 74
Registrován: úte 28.2.2012 21:06
Bydliště: Otrokovice

Re: podstavce - pomozte který z nich

Příspěvek od Pavel Hanzlík »

Vzhledem k tomu, že již nepřibívají další nápady či názory je rozhodnuto.
Děkuji všem za názory na jejihž základě jsem se rozhodl pro variantu "B" u které jsem pouze pozměnil písmo.
Pro představu přikládám fota u zatím dokončených modelů:
Obrázek Obrázek Obrázek
Zároveň se omlouvám všem těm, kteří již vlastní modely s původnímy podstavci.
Na tomhle linku : http://uloz.to/xRMEH2PD/nove-podstavce-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
si můžete stáhnout opravný set s novými horními díly podstavců (pro ty jenž model ještě nestihly postavit)
a nebo pouze čelní strany podstavců, kterými je možno přelepit již podstavce slepené (tak jak jsem to udělal já u modelů na fotkách).
Případně můžete napsat i na mail : pahaveterans@seznam.cz a já vám soubor PDF zašlu.
Děkuji za pohopení
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“