Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím
u Nás v Zempu nevím jak u vás nejspíš železářství prodávaj výsečníky jinak lochajzny malá sada od 2,5mm do 10mm, velká sada tuším od 1,6mm do 32mm,menší problém je že je to vnitřní průměr takže máš venkovní průměr deformován a měl bys použít "okení rám" mosaznej, měděnej kroužek :) :) ;)
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od Lubos V »

Olivere,
děkuji za radu. Měl jsi pravdu s tou přídí, takhle zanikají křivky trupu (poučení pro příště :oops: ).
Dnes jsem dokončil vyplnění žeber na pravoboku :) Teď mi zbývá udělat to samé na levoboku a hurá do lepení obšívky. Samozřejmě ještě před obšívkou bude nutné trošku přebrousit trup. Dnes jsem si předchystal zmenšená pomocná žebra na celý levobok a zítra je nalepím.
Tady je pár fotek v jakém stádiu je trup.

Obrázek Obrázek Obrázek
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od Lubos V »

Tak jsem nějak neodolal a místo vlepování pomocných žeber jsem odzkoušel udělat pár okýnek. Na vypichování jsem nakonec použil hrot propisky, kdy jsem z náplně vytáhl hrot a zadní stranu nabrousil. Tím jsem dostal vysekávač průměru cca 1,7mm a celé to upnul do držáku pro skalpel.

Obrázek

Následně jsem si zkusil udělat pár rámů do oken z drátu. To jsem ještě netušil jaká je to piplačka :D Klobouk dolu před vámi, kdo běžně tuto metodu na modelech používá - není to zas tak lehké jak to na fotkách vypadá.

Obrázek

Při vlepování prvních jsem trošku neohlídal čistotu práce a tak je díl mírně ušpiněný. Nezkušenost začátečníka :oops: Jsem aspoň poučen pro příště... nevrhat se do všeho po hlavě a nový postup vždycky odzkoušet nanečisto :idea:

Obrázek

Nakonec jsem okýnka zadělal sklem. Noo, teda tady jsem trošku improvizoval a místo průhledné folie jsem použil stříbrnou metalickou folii, kterou používáme v práci. Okýnko se na světle pěkně leskne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Taky jsem pátral na netu po nějakých podkladech pro stavbu a našel motivaci pro výrobu min. Je to dobrá výzva na to, že to bylo u modelu v měřítku 1:100 :lol: Ještě uvidíme jestli mě neopustí do té doby odvaha experimentovat.

Obrázek
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od Lubos V »

Tak jsem dnes konečně dokončil vyplnění trupu pomocí lepenky. Zítra ještě trošku přebrousit a hurá na lepení obšívky :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od Lubos V »

Zdravím všechny,

tak jsem se zase po dlouhé odmlce dostal k modelu a trošku na něm zapracoval. Nemám na něj teď moc času s tím naším malým 13-ti měsíčním uličníkem :D

Obrázek Obrázek
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od Lubos V »

Tak jsem dnes zase na chvilku zasedl k modelu. Protože je součástí modelu i výzbroj v podobě min, trošku jsem experimentoval :D
Pokus o první minu, zatím bez vozíku. U lepení těch "antén" jsem se trošku zapotil a nevím, jestli jsem trefil přesně měřítko.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Torpédová loď typ "1939" T-22 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

No nejsou to zrovna antény, ale mě se zdá dobré.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“