Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Před Vánoci v roce 2010, jsem místo do betlému střihl do této druhoválečné samohybky.
Tehdy jsem se hodně rozhodoval do které verze jít, jelikož v té době byl na trhu daleko propracovanější stroj z dílny Halinského, ten vlastním samozřejmě také...
Nakonec i díky zajímavější kamufláži a také po zkušenostech ze stavby Stuga jsem zvolil o něco méně propracovanou verzi od GPM.

Je to již mnohými kolegy v patlu postavený model, mouchy model obsahuje, ale prozatím jsem nenarazil na nic závažného, krom mích chybek 8-)

JJiž před samotnou stavbou modelu jsem si zakoupil od Modelscene travní foliáž, poté ji přilepil na dřevěnou podložku a doplnil o laserovanou vegetaci také z dílny Modelscene, sem tam jsem ji ještě poupravil vodovkou barevnost.
Tuhle podložku budu využívat jako univerzální pro účely soutěží apod. Proto jsem neřešil nějaké stopy po pásech apod.
Nejedná se tedy o dio, ale čistě jen o podložku pod model!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Samotná svaba "Wespeho"
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model dopňuji o vlastní doplňky - barel, kanistr, bedna, sítě, sluchátka k rádiu, trámek apod.
Prostě si s tím hraji.

Jelikož jsem byl i líný dělat pásy z papíru, použil jsme i laserované pásy od GPM, a celkem jsme s nimi byl spokojen, po impregnaci řídkým Herkulesem, se barvily vodovkou snadno a netrhaly se.
Vodící zoubky jsem lepil sekundovým lepidlem, aby se mi neodlepovaly po navlhčení při barvení pásu.

V současné době jsme zahájil práce na kanónu, prace budou pokračovat jen přes týden o víkendech se budu věnovat Lichnici. Obvykle lepím přes týden 2-3 hodiny denně, a roztahovat po stole velký model nestojí za to.
Proto jsem zvolil stavbu 2 modelů zároveň.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od bernie »

Samozřejmě je to pěkně slepeno, ale právě u těch doplňků už to zase začíná zatáčet někam jinam :o

Špagátek na kmen by mohl být min vykoupaný v čaji /srovnej si celý outfit samochodky a tu zářivou bílou šňůru :(
Lístečky na maskovací síti mohly být také malované do vícero odstínů a neboj se detailů při malování - zase s ohledem na grafiku na zbytku modelu
Hip-Hopové řetězy - no comment /asi to ještě není hotové ;)

A to hlavní na závěr - v duchu španělské školy se jistě vyvaruješ leštění tuhou a čisté kovové povrchy budou světle modro-šedé jako hnací kola, takže "oleštěné" plochy pásů půjdou do světlo-šedo-modra?

Těším se na další postup ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

:arrow: Špagátek je vykoupán stejně jako "fášek" v ranním kafíčku.
:arrow: Ano lístěčky bych mohl přejet ještě vodovkou - souhlasím a poznamenám si.
:arrow: Leštění tuhou, tady asi ne, dělám čístostavbu a tak jsem lízl pouze pásy, které jsou celobarvené.
:arrow: Řetízky? Zde bohužel nevím co tím myslíš, krapet je dobarvit? Mno ono je možné že tam asi ani nebudou dle předlohy, ale tak nějak jsem si hrál až jsme je tam dal 8-)

Poprosím tedy, ještě o radu se řetízkem.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od rybak »

Ahoj, moc pěkně slepené.
Na co máš tu kládu na boku? Má sloužit pro samovyproštování? Pak si pohlídej aby byla širší než šířka tanku. Máš někde fotku opravdového pásáku s takto přichycenou kládou, přijde mi, že by ta šňůrka byla málo?
Podložka je vymazlená, ale dej si pozor ať pásovec nelevituje nad trávou.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

O víkendu se mi podařilo dotáhnout Wespeho zdárně do konce. Však už také bylo načase, jeho stavbu jsem zahájil na konci roku 2010 :oops: Takže si můžu říci stavba mi zabrala "pouze" 2,5 roku :shock:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokud by si chtěl někdo z méně zkušených patlalů postavit svého 1. pásovce, určitě mohu jen doporučit, model obsahuje sice pár drobných nepřesnosti, ale vše se dá lehce opravit. Jediným zádrhelem je návodná kresba především pro sestavení kanónu, zde mi hodně pomohli fotky již dokončených modelů mích předchůdců.

Časem uvažuji že za Wespeho zapřáhnu ještě kanón PaK 40 rovněž z vydavatelství GPM a snad se odhodlám i k nějaké podložce, tuhle mám jako "výstavní" čili k tomu aby se modely na výstavním stole nepovalovaly jen tak na ubruse 8-)

U dalšího modelu se budu těšit naviděnou
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od FrantaP »

Pěkné gratulace k dokončení.Bude i soutěžní nebo jen výstavní kus .
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomys »

za mě gut....
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Kovář »

Hezky slepené, gratulace.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Sd.Kfz.124 Wespe / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Samotný model moc pěkný, podložka na mne působí tak nějak umělohmotně. Kombinace s Pak 40 určitě nebude z nejtypičtějších, ono taktické užití obou zbraní je poněkud odlišné. Na druhou stranu samotná válka má k racionalitě daleko, tak proč ne.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“