Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak a já mám hotovo:) Část hydrauliky je, alespoň ta, co jde nejvíc vidět. Bez rozvaděče jsem se obešel, stejně by nebyl vidět (nebo jenom trošku).

Radlice:

Obrázek Obrázek

Jestli můžu radit, tak ty dva hlavní dílky první části radlice tvarovat každý zvlášť a až potom lepit. Co se týče toho zaoblení, já jsem to dělal podle novodurové trubky 50mm a bylo to skoro na milimetr a kdo by chtěl dělat hydrauliku, nesmíte si zapomenout vyříznout průchody v těch 4 dílcích do kterých se pak začepují táhla na ovládání radlice (na fotkách uvidíte, které myslím) ;-)

A tady už pár fotek celého modelu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Stavělo se velmi dobře, zpracování modelu na 1. Když jsem vystřihoval některé dílky tak jsem si říkal, že to tam přece nemůže pasovat a takové byly vždycky nejpřesnější :D Objevilo se pár chybek v návodu a číslování (naštěstí jenom v písmenkách, ne v číslech), takže nic, co by se nedalo skousnout.
Já jsem s modelem spokojen, líbí se mi, je překvapivě těžký (nemám takovou váhu, ale je těžší než třeba ripperovská AD28), stojí na všech 4 a radlice taky dosedá celá, takže retuš už se vytratí, nejdůležitější je pro mě geometrie.

U modelu jsem včetně hydrauliky strávil 125 hodin.

Jo a kdyby si někdo všimnul toho, že chybí kanystry, tak musím s politováním oznámit, že padly za vlast.. Sešly se dvě náhody, brácha do nich ťuknul, oba spadly na zem a já jsem už nestihl zastavit židli... Ale to je rozumná část modelu na rozbití.

A jestli mě s tím nepošlete ke všem čertům, tak začínám pracovat na AD 20 ;-), zelenou nechci chvilku vidět.

PS.: Omlouvám se za to, že jsem se nepředstavil. Věděl jsem, že to mám udělat a stejně jsem na to zapomněl. Jmenuju se Richard. Je mně 22 a stavím s přestávkama asi od šesté třídy. Tehdy jsem slepil všechno co mně přišlo pod ruky z ABC (kamarád ho 10 let odebíral, ale nelepil :)). Přestal jsem v prváku na gymplu (neměl jsem moc čas a trochu jsem ztratil chuť). Potom mně to vůbec nechybělo a začal jsem až v prváku na vysoké (teď mám chuť, ale nemám čas). To jsem slípnul pár věcí od Rippera,něco od PMHT a Betexy a až KNA jsem se odvážil prezentovat-tak uvidíme, jestli to nebyla chyba.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Dobrá práce. Hydraulika tomu dodala pořádnou šťávu, byť rozdíl v průměrech hadic a drátů je asi až moc velký.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Mě se to líbí, jak jsem si odzkoušel, modely od Rippera jsou náročné,jen tak dál !!
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Děkuji za pochvaly :)
Ještě jsem zapomněl napsat, že všechny dílky, do kterých měl přijít nějaký čep jsem napouštěl vteřiňákem, je to jistější :)

To Lukáš: mně se to zdálo v pohodě dokud jsi to sem nenapsal:D Hadička by měla mít 1mm a drátek jsem vybíral tak, aby mně do ní pěkně vlezl..
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Chimenes »

Pěkné. Akorát opravdu do očí bijí ty hadice. Gratulace k dokončení, ať se daří.

JS
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Stavostroj KNA-251 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od rybak »

Pěkný, na to jak je tento model těžký, tak jsi se ním popasoval moc dobře.
Jen tak dál, za ostudu tady opravdu nejsi.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“