Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels /1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels /1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Josef1975 »

Poté co mě přesvědčil bernie, rozhodl jsem se, že přece jenom odprezentuji svůj pokus o modelařinu.
Kamaz je můj druhý model v tomto měřítku, první CASka 815 před dokončením dostala dva boční údery od dětí a skončila na vrakovišti.
Model jsem začal stavět vloni, pak jsem na nějakou dobu stavbu přerušil a věnoval jsem se Spidovým modelům 1:53.
Jako první jsem udělal přední nárazník.

Obrázek

Následoval rám, ze kterého jsem měl obavu, aby se mi nezkroutil, nakonec to dopadlo dobře.

Obrázek

Pak přišly na řadu listová pera a části motoru a převodovka.

Obrázek Obrázek
Tady moje stavba skončila na konci března 2012.

Pokračování stavby - prosinec 2012 a na řadě byly obě nápravy a nachystání rámu na nápravy.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přilepená listová pera na nápravách a následně dokompletování na rám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté přišla na řadu nástavba. Tady jsem šel na to odzadu, kdy k zadnímu čelu jsem přilepil zadní část nástavby pak střední a nakonec přední a přední čelo. Bohužel střední a přední část mi nesedla a lehce se zvlnila. Bylo to poznat a musel jsem to natvrdo rozstřihnout a slepit na tupo. Proto taky chybí fotky z pravé strany :) Následovalo sání a výfuky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další postup - nástavba přilepená k rámu.

Obrázek Obrázek

Pokus o bombírovaná kola, dezény od TEA a šup s tím na nápravy.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následovala kabina, kde jsem k přilepení skla a vnitřních bočních částí k vnějším použil oboustrannou lepící pásku. Výsledek mě překvapil, boky kabiny jsou pěkně rovné.

Obrázek Obrázek

Sedačky a vnitřní ochranný rám kabiny. Po zdlouhavých peripetiích, které byly zapříčiněny mou neschopností udělat rám kovový, rozhodl jsem se, že jej udělám ze špejle, přece jen rám nebude tak vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední postup a model před dokončením. Dodělávám vnější ochranný rám a rám na nástavbě - oba dva schnou po nátěru. A abych neseděl se založenýma rukama, tak jsem začal stavět "Bonverku" v 1:32.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Snad nevadí, že jsem stavbu prezentoval takto hromadně, že jsem nevkládal příspěvky postupně, ale moc jsem si nevěřil, že by bylo co předvádět.
Znovu musím poděkovat berniemu, nebýt jeho asi bych do toho nešel. Díky.
Spidovi patří díky za to, že model svou složitostí je i pro méně zdatné lepiče, jako jsem já.
Tak to je zatím vše.
Naposledy upravil(a) Josef1975 dne stř 20.3.2013 17:44, celkem upraveno 1 x.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/

Příspěvek od bernie »

Spokojenost ;)
Proč by tu měl chybět někdo jako ty? Kultivovaný projev v psaném textu. Informační hodnota příspěvku OK. Solidní fotky. Nadprůměrné zpracování.
Jedinou výhradou by mohlo být neobarvený rub výfuků /na stejný odstín jako líc nebo černou - podle vkusu každého soudruha.

Na Bonverku už se těším průběžně a asi nejen já ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/

Příspěvek od Zrzek »

Fotky celkem slušné, sloh a pravopis v pohodě. Kvalita zpracování modelu se zdá být na slušné úrovni - za mě report na 1.

P.S. Když už Tě sem ten Ota konečně dotáhnul, tak hoď co nejdříve "vlákno" s průběžným reportem stavby dalšího modelu.
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/

Příspěvek od Josef1975 »

Borci, díky za Vaše odpovědi. Dodá to sílu do další práce. A vlákno o "Bonverce" už je na světě. 8-)
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/HOTOVO

Příspěvek od Josef1975 »

Po dlouhém boji a občasných nadávkách a proklínání všeho možného jsem dodělal rám kabiny. Zjistil jsem, že vteřinové lepidlo, opravdu tvrdne za pár vteřin :D
Obrázek

A toto je celkový výsledek:
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ze stavby jsem měl na začátku obavu, přece jenom to byl můj první model "Dakarovky" v tomto měřítku, ale byl jsem mile potěšen, jak šlo vše bez nějakých větších problémů. V některých fázích stavby jsem se zasekl díky své nešikovnosti, ale nakonec jsem to nějak překonal. Ve výsledku jsem tedy spokojen ;)
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 484
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/

Příspěvek od Kovář »

U mě dobrý, sem tam drobná chybka, ale to se časem vyladí samo. Jen tak dál.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 - Spidamodels /1:32/

Příspěvek od Pavel M. »

Máš to pěkný ;) Doufám,že tě malinko napodobím se s Tatrou,kterou právě lepím :lol:
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels /1:32

Příspěvek od spida »

Za mě super
;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels /1:32

Příspěvek od Tomys »

Tak jako pozór. Hodně luxusní prácička.
peciss
Příspěvky: 15
Registrován: pát 5.4.2013 9:52
Bydliště: Štramberk

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels /1:32/ HOTOVO

Příspěvek od peciss »

Nádherná práce :roll:
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“