Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak dalším modelem, do kterého se v tomto roce vrhnu je Williams FW24, který jsem si chtěl slepit ve 24hodinovce, ale bohůžel jsem se ji nemohl účastnit tak si ho postavím, až teď. Je to klasika, takže se pokusím o nějaké úpravy hlavně na kolech jako prozeřy a dezén.

Náhled na formuli:
Obrázek

Tak, už jsem započal stavbu a můžu napsat, že úspěšně, protože vrtule nevznikla. Pár fotek.
Detail "čumáčku":
Obrázek Obrázek

Oblast kokpitu:
Obrázek Obrázek

A zadní část:
Obrázek


Název vlákna upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24, Ralf Schumacher, free, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Dneska jsem pokračoval stavbou komínu. Snažil jsem se pracovat přesně a čistě, ale dílek s logem BMW co ma Ralf za hlavou sem lepil asi poslepu vubec mi nelicuje ta horní linka. Nevím jak jsem postupoval, ale hodně špatně. Jinak komín dopadl dobře.

Obrázek Obrázek Obrázek

A dal jsem dokupy podlahu klasickym "mým" způsobem. Horní část podlepena oboustranou lepící páskou na kartonek a opět oboustranná lepící páska a na spodní díl podlahy. Tím zabráním jakémukoliv kroucení a zadní část difuzoru jsem dolepil herkulesem.

Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

Tento model se staví opravdu dobře a není na něm žádný chyták. Je to geniální model pro začínající modeláře.

Pravá strana:
Obrázek Obrázek Obrázek

Levá strana:
Obrázek Obrázek Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Makr »

Ahoj Dane.
Ano máš pravdu, je to moc pěknej model.
Já si nemohl vybrat jednoho pilota, tak jsem raději udělal oba :P
Ke Tvému modelu: Dají se na tržištích a jistě i jinde, takové brusné houbičky, kde je brusivou tůzných zrnitostí natříkáno na tuhém molitanu, možná latexu, či jak se ten podkladový matroš jmenuje. Bylo by dobré s touto "houbičko" přejet hranu u dílů, kde navazují bílé plochy, hlavně šenich a pomocná křidýlka. Ta dělící černá čára ti to docela kazí, jinak pěkný to máš.
A když chceš dělat nějaké úpravy, tak se přímo vybízí výfuky. Ty tomu hodně přidají.
Držím palec!
Martin
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

Jo ty černé pomocné čáry jsou do oka bijící to máš pravdu, zkusím na to něco pohledat bílích modelů je dost bude se něco hodit. Jinak od úprav jsem upustil udělám jenom dezén.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

HOTOVO

K celé této stavbě není moc co říct. Takže ať se vyjádří pozorující popřípadě. Model je sestrojen bez chyb sestaven už asi nikoliv. Nakonec jsem nedělál žádné úpravy, akorát jsem kolům přidal dezén a pokusil se zhladit trochu přechod bočnicě a běhounu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Příspěvky: 6
Registrován: ned 4.11.2012 19:08
Bydliště: Čataj (SK)

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Andy »

Páči sa mi. Každým modelom sa zlepšuješ. ;)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Makr »

Andy má pravdu.
Chtělo by to už jen doretušnout hrany té světlé šedomodré barvy hlavně na zádi vozu.
Tam jsou ty černý čáry taky dost vidět. A tempera se dá v tomhle dobře namíchat.
Mrkni třeba sem, že to de. Já se toho taky bál, ale když je to tempera,
tak se dá docela dobře opravit...
Obrázek
Lepší fotku tam týhle části nemam, ale je to docela dobře vidět...
Martin
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

Andy díky moc další kousek je o moc těžší tam zlepšení určitě nebude.

Makr ono to s tou retuší u mě nejde dělám ji pouze fixem a toto bohužel nehodlám měnit, takže takové barvy nechávám bohužel bez retuše teperek se bojím jak čert kříže :D
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Makr »

Jojo.
Jakmile otevřeš kroutivým pohybem s mírným, až opatrným tlakem obrácenou stranou víčka plechovou zátku tuby,
bez varování vyskočí malej a děsně nebezpečnej čert s velkym...
No to je jedno a bude Tě nemilosrdně týrat svýma ohnivýmy očima a sírou páchnoucím dechem,
po jehož nasátí nosními dírkami se zamlží oči i ostřílenému modeláři, jehož veškeré snahy o lepší retuš se rozplynou v postupně mizejícím oparu čertova temperového prokletí... :-))
Aj vekilý raděčoj Makec Makr bete klazínám Nade ybas mules od mrsti retuvošat zoupe xifem.
Tak níz lůve ám. Ub ub ub :-) (-:
Pro Ty, co nerozumí "Mackovštině :-) je tady překlad:
Já veliký čaroděj Macek Makr tebe zaklínám Dane, abys musel do smrti retušovat pouze fixem.
Tak zní vůle má. Bu bu bu. :P :lol:
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Williams FW24 R. Schumacher / P. Špinler - free / 1:24

Příspěvek od Dan »

V pohodě to mám v plánu :D
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“