Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1:32

Příspěvek od zvukar »

Již před svátky jsem i přes několik nedokončených restů neodolal a začal další vozidlo ze série jednodušších modelů v měřítku 1:32. V té době jsem ještě neměl doma tu oranžovou ze SWR 2011.

Začal jsem tradičně koly. Ta mám udělaná současně i na druhý model.
Obrázek Obrázek

Jedná se o již poměrně známý systém konstrukce s jednoduchým podvozkem bez velkých detailů, takže jsem při práci moc nefotil. Tak alespoň hotový celek podvozku s motorem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zde s nasucho nasazenými koly
Obrázek

Další celek je nástavba s rámem a plachtou
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A opět nasucho položené na podvozku
Obrázek Obrázek Obrázek

Při prvním položení nástavby na podvozek jsem zjistil, že mi dva válcové vzduchojemy na pravé straně podvozku nedovolí vystředit plachtu v přední části. Odřízl jsem je z podvozku a trošku vnitřní seřízl. Úprava je na jedné z fotografií vidět.
Vzduchové filtry jsem na podvozek lepil až po položení plachty abych se vyhnul jejich špatnému umístění vůči otvorům v bocích plachty. Zde jsem musel asi o 2 mm zkrátit délku jejich držáků - vycházely mi vysoko nad otvory v plachtě.
Chybí ještě několik detailů na podvozku a pak kabina
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: TATRA T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od rybak »

Pecka, jako vždy. Pěkně zmáknutá navázaná plachta.
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Re: TATRA T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od zvukar »

Díky. Tu plachtu jsem oproti testovací stavbě Uweho navázal nití na rám přes předem proražené otvory. Je ale potřeba ji navazovat jako první. Kdyby se nechala až na konec po oblepení hlavní obšívkou nástavby, asi by to byl velký problém.
Ještě malé "rýpnutí". Kdo najde rozdíl?
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od spida »

vidim vidim. Máš červenej rám ;)
ale čuměl jsem na to 5 minut
Ale stejně je to krásný auto
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Re: Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od zvukar »

Ano, rám pod plachtou má být červený. Měla by být červená i rubová strana plachty a plechů, ale to už jsem nějak nezvládl.
Dále postupuji kabinou. Opět jsem některé díly vystřihovánky rozřezal a kabinu dělám tak, jak jsem zvyklý.
Obrázek Obrázek

Ochranný rám posádky lepím do kabiny postupně až mám základ se všemi obvodovými plechy zkompletovaný.
Obrázek Obrázek

Nyní na takto připravený celek přilepím střechu. Čelní sklo až nakonec.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od Alfik »

zvukar píše:... Měla by být červená i rubová strana plachty a plechů...
.
Tak mě napadá,jak to nejelegantněji udělat,aby to červené bylo.Něčím to malovat(ať už fixy,vodovky,tempery...)to je tak to rozmočit a konečná?Podlepit barevným papírem?Co takhle tisk červené barvy z druhé strany(ale to je asi to stejné jako vodovky atd.tedy mokrá cesta).Leda snad laser z druhé strany?
Ale i takhle je to pěkné.Většina laiků si toho ani nevšimne :lol: .
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od Dan »

Ta siťka super dival jsem se i na postup a tohle má můj obdiv, když si někdo dá tu práci a dělá plno takových doplňků ručně na koleni. Než kdovíjaké napomoci laserem.
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

Re: Tatra T815 4x4 DAKAR, SVOBODA TEAM, SWR 2012 / SPIDA / 1

Příspěvek od zvukar »

K tomu barvení. Našel jsem tu fotku s pohledem pod plachtu pozdě. Kdybych to měl ještě v ploše, tak by asi nebyl problém to polepit z rubu červeným papírem nebo stříknout barvou, ale u slepeného celku je to horší.

Dokončil jsem kabinu. Ještě před osazením na rám jsem odřízl přední nárazník a slepil ho znova. Zde opět malé doporučení pro ostatní. Nárazník na podvozek lepte až při kompletaci modelu. Když jem na rám osazoval motor s výfuky, filtry a zkoušel pokládat nástavbu, tak se mi při manipulaci podařilo nárazník zlomit. Jeho nalepením až po kabině se tomuto vyhnete.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takto jsem připravil jednotlivé celky a ty pak postupně nalepil na podvozek. Tím je auto dokončeno.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Až teď vkládám fotky, tak vidím že mi chybí zástěrky. No nic, jdu je najít do skříňě, určitě budou tam, protože jsem je chystal.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“