CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Jezek »

Zdravím

Rád bych představil práci na svém projektu letadlové lodi CV-6 USS Enterprise.

Něco k předloze:
USS Enterprise (CV-6) byla druhá americká letadlová loď třídy Yorktown. Byla sedmou lodí toho jména ve službě US Navy a byla též známa pod přezdívkou Big E. Do služby byla zařazena v roce 1938 a spolu s USS Saratoga a USS Ranger přežila druhou světovou válku. Zbývajících pět letadlových lodí postavených před válkou bylo během války ztraceno. Zúčastnila se mnoha významných operací a střetnutí během bojů v Pacifiku ? mimo jiné například Doolittlova náletu, bitvy u Midway, zasáhla do četných střetnutí v souvislosti s boji o Guadalcanal včetně bitev u východních Šalamounů a u Santa Cruz. V pozdější fázi války pak například bitev ve Filipínském moři a u Leyte. Byla několikrát poškozena a i když ji Japonci třikrát prohlásili za potopenou, vždy se ji podařilo zachránit a po opravách opět nasadit do bojů.

Během druhé světové války obdržela 20 BS, čímž se stala nejčastěji dekorovanou lodí US Navy. Dne 25. listopadu 1945 obdržela vlajku britské Admirality a stala se tak první válečnou lodí cizího námořnictva od zavedení této vlajky v 16. století, na které tato vlajka zavlála.

Více informací zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/USS_Enterprise_(CV-6" onclick="window.open(this.href);return false;)
pokud někoho tato tématika zajímá ať se podívá na dokumentární seriál Letadlová loď Enterprise

Ted něco o modelu.
Jako základ pro svůj model jsem použil model od vydavatelství Haliski. Vzhledem na dobu vydání tohoto modelu jsem se rozhodl ho celý kompletně přebarvit v určitých věcech přestavět a doplnit o dedaily,které v modelu nejsou.

Postup stavby

1. Výzbroj

Obrázek

2. Nástavba

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3. Trup lodi

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

4. Paluba

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

5. Letadla

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V současné době pracuji na bočních ochozech okolo paluby

Podrobnější postup stavby zde: http://papirovemodelarstvi.cz/forum/vie ... full-image" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Jezek »

Tak zase jsem o něco pokročil. Ochozy kolem paluby jsou v celku hotové až na pár věcí. Paluba ještě není upevněna k trupu, tak je to ještě také pokřivené. Po připevnění k trupu se to bude ještě dolaďovat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od JoskaM »

Když vidím jak jedeš, tak to vypadá jako hračka.
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Jezek »

Tak mě po dlouhé době zase chytla chuť lepit.....a tak na Enterprise došlo k určitému pokroku:
- paluba je na pevno přilepená k trupu
- zhotoven zadní výtah (cca ve střední poloze, nepohyblivý)
- do hangáru umístěna většina zhotovených Wildcatů
- na ochozy umístěna protiletadlová výzbroj
- a konečně i kormidlo doplněno

Zbývá ještě dodělat nástavbu a pár věcí....přemýšlím jestli umístit na palubu záchytný lana a lanové bariéry ale dosavadní pokusy na zpracování nic moc...tak uvidím jestli se s tím nějak poperu.....
A samozřejmě ještě udělat nějaké letadýlka na letovou palubu.... ;)

Obrázek

Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Jezek »

Tak dalo by se říct, že hotovo ...........ale ještě není...
tak loď by zhruba byla...pokud mě něco ještě časem nenapadne....tak už asi nebudu nic měnit.
Zbývá dodělat nějaké ty letadla na palubu...pracuje se na letce "VB-6 s letouny SBD Dauntlesses" a možná přibude ještě pár Wildcatů a ještě udělat nějaký pěkný stojánek..
a zde pár foteček

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zde jsem si zkusil udělat takou zajímavější fotečku :wink: (a třeba vymyslet kde udělat závěrečné fotky bez rušivého pozadí :? )

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jezek dne stř 16.5.2012 17:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od V.E.N.A. »

Mě se líbí :-) palec nahoru.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Brzdič »

Jako celek je to velice koukatelné. :) Jediný co mi tam trochu přijde rušivý jsou okýnka, jejich vyříznutí je dosti kostrbaté a i kulaté okýnko má tvar čtverečku. :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od štefíno »

Nevím jak jsou ta okénka dělaná, nicméně doporučuju upravené injekční jehly, různých průměrů ;) Co se týče lodi, tak až tam budou letadla, bude to paráda :) Ta paluba se fakt povedla.
Uživatelský avatar
Blondak4891
Příspěvky: 5
Registrován: sob 29.12.2012 16:33

Re: CV-6 USS Enterprise / Halinski / 1:300

Příspěvek od Blondak4891 »

Ako celok celkom pekne ale akonahle sa pozriem na detejly tak prepac ale nic moc.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“