Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mishko29
Příspěvky: 63
Registrován: pon 3.9.2012 10:18

Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Mishko29 »

Ahojte,
tak ako som sľúbil, po strate dát a aj celého ECV som začal pracovať aspoň na zachránenej Delte S4. Je to môj prvý model, kedže ECV vychádzalo už z tejto konštrukcie. Jedná sa o prototyp Delty S4, ktorý mal ešte väčšinou hranaté tvary.

Obrázek Obrázek

Ako prvé na čom som začal pracovať bol podvozok a interiér.
Obrázek

Palubovka s načrtnutými budíkmi.
Obrázek

Časti samotnej karosérie.
Obrázek

No a postavená karoséria, na ktorej som ešte čo to menil.
Obrázek

A začal som staviať vo farbe, interiér s nasucho položenými sedadlami.
Obrázek

Anatomické sparca :)
Obrázek

No a začal som pracovať na karosérii, predné okno s nalepenou priesvitnou fóliou.
Obrázek

A takmer všetky časti karosérie.
Obrázek

Na kolesách som si vyskúšal bombírovanie a výsledok sa mi celkom páči, len ešte musím zapracovať na šikovnosti :)
Obrázek Obrázek

Pohľad na motor s pridanou nádržou, baterkou, airboxom, chladičom a ochranným rámom.
Obrázek

A skompletizovaná karoséria.
Obrázek Obrázek

Predný a zadný nárazník.
Obrázek Obrázek

A nakoniec, auto na kolesách.
Obrázek Obrázek

Tak to je zatiaľ všetko. Na modely je veľa chýb, niektoré som spôsobil pri stavbe a niektoré sú konštrukčné. K dokončeniu ešte zostáva doplniť spetné zrkadlá, stierače, výfuky a nalepiť kryt pod celý model. Dúfam, že sa vám auto páči.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to dobře. Jen bych asi vyřezal vzduch z kol, přidal šrouby a mřížku v nárazníku bych taky nahradil plastickou. ;)
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Ali »

Mohu se zeptat ze kterého roku má být tato S4?
Klasická S4 skupiny B ta co brázdila tratě rallye v letech 1985-1986 měla jiné linie vozu.
Tahle mi přijde něco jako mezistupeň S4 a Delty HF jež jezdila od r. 1987 po zrušení skupiny B. Příď a záď vozu je hodně do Delty, ale střed vozu s motorem vzadu zase napovídá příslušnost k S4.

Ještě mě napadá není to civilní verze Lancia Delta S4 Stradale ovšem v barvách Martini racing?
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Alda »

Na první vytvořený model super !!! Grafika je dobrá. Škoda že jsi nezvolil pozdější verzi. Mohl bys ji pak opatřit několika různými zbarveními. Vytkl bych jen několik tvarových nepřesností. Přední kapota se ve skutečnosti mírně zužuje. Tím pak vyjde i užší maska. Zadní okénka patří víc vsadit dovnitř (zadní šikmou částí) Je tam širší mřížka. Líbí se mi interiér. Jen by chtělo ještě doplnit nějaké součástky nad motor. (aspoň ty velké) Mám na Deltu S4 spoustu nasbíraných fotografií. I výkres. Pokud bys měl zájem Napiš mi SZ.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Alda »

Ali tohle by měla být press verze.
Uživatelský avatar
Mishko29
Příspěvky: 63
Registrován: pon 3.9.2012 10:18

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Mishko29 »

No je to prezentačná S4 z roku 84 myslím. Nikdy nejazdila, aj keď ju v takej alebo podobnej podobe testovali. Delta S4 ako ju pozná najviac ľudí a ktorá jazdila majstrovstvá sveta má vlastne základ v tejto prezentačnej verzii. Sú na nej pridané rôzne aerodynamické prvky a odstránený zadný nárazník. A presne takto vyzerala aj Delta S4 Stradale (civilná). Na prípadné úpravy a opravy modelu je neskoro, pretože všetko odišlo s harddiskom, ostalo mi iba pdf ktoré som posielal mailom. Tak som ju postavil aspon tak ako je aj s chybami. O tvarovej nepresnosti viem dobre, ale kreslil som to ako 2D, nie v 3D podobe. A aj ked som to robil podľa blueprintu, je to zvlaštne že to tak ušlo, asi to bude rukami :)
Uživatelský avatar
Mishko29
Příspěvky: 63
Registrován: pon 3.9.2012 10:18

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Mishko29 »

Ak môžem, tak tu je viacero obrázkov tohto auta:
http://cmizu.blog28.fc2.com/blog-category-31.html
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Ali »

Díky za objasnění.
Plánuješ i přesto, že ti zůstalo pouze pédéefko, model opravovat nebo dokonce vypustit mezi modeláře?
Jakákoliv Lancia je u mě vítána i když nejraději bych závodní verzi buď M.Aléna nebo H.Toivonena (kteří mimochodem pózují na první fotografii)
Uživatelský avatar
Mishko29
Příspěvky: 63
Registrován: pon 3.9.2012 10:18

Re: Lancia Delta S4 / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Mishko29 »

No model už prerábať neplánujem. Veľa súborov mi k tomu chýba. Ale, ak by niekto mal záujem, nemám problém sa podeliť aspoň s tým čo mi ostalo.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“