JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od agostini »

je to rychlostí a možnostmi stavby - stavím v práci bez pořádného nářadí takže trochu broušení by to zjemnilo ale je fakt že ta špička asi trochu nesedí i tak. Jinak se bude ještě trochu upravovat a rozmazávat aby to nebylo tak ostré ale ve skutečnosti je to jemnější než na fotografii. Stavím taky bez podvodzku - bude viset u syna v pokoji u stropu :-). Jinak ten model celkem sedí akorát bych trochu změnil styl navazování jednotlivých částí kdy má Modelarz pro každý úsek vlastní žebra - možná zmenšení žeber o tlošťku papíru a navázání kouskem papírku by tomu více prospělo ale nejsou tam nijak velké mezery (možná je to levýma rukama :-) )
Jinak jsem se malinko zadrhnul protože mi na stole přistály plány které jsem celkem dlouho sháněl a chci vlastní model tak snad do konce roku pustím nějaké foto. Jediná informace je že je to české letadlo a bude to první model tohoto letadla vůbec co vím :-)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak jsem pokročil dále a slepil křídlo, kde jsem skončil a model nejspíše poputuje do koše. Navázání křídla na trup je hodně mimo a chtělo by to komplet předělat. Protože na to nemám náladu a z MM nemají zájem tak bude po novém roce následovat můj vlastní model který je zatím ve 3d v PC a po dokončení současného projektu se do něj pustím. Tento projekt tedy odkládám na čas stranou, teda pokud TATA nějak nepokročí nebo nebude potřebovat nějaké úpravy na stávajícím modelu.
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od tata »

Chystám se na to vytištěno už mám !
PS: ukaž fotky jak a kde to nesedí ??
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od Petear »

Pokud ještě pátráš po tom, kam patří tlapky, je to na přídavných nádržích zespodu. Někde mám i fotky z toho, jak se to stříkalo, ale jinak jakž takž jsou vidět na odkazech: http://www.airliners.net/photo/Czech-Re ... 0eb796bf11" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.airliners.net/photo/Czech-Re ... 0eb796bf11" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.airliners.net/photo/Czech-Re ... 0eb796bf11" onclick="window.open(this.href);return false;
Mimochodem, hezký počin a držím pěsti. ;)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od agostini »

posílám foto křídla. přechod k trupu je o kousek kratší a zespoda nenavazuje na trup. křídlo mi navíc přijde zkroucené a vrchní díl je proti spodnímu delší...i když to je asi správně tak ve finále se křídlo zkroutilo - vypadá to sice divně ale podle fotek by to tak mělo trochu být
omluvte foto - pořád foceno mobilem - foťák je mimo provoz :-(

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od Tomys »

to se odladí..
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak Gripena jsem definitivně vzdal a vrhnul jsem se jak si někteří všimli na nový projekt. Aź bude hotový tak s Gripenem začno d začátku ale tentokrát po svém a tak aby odpovíal více skutečnosti. takže tuto část uzavírám a uvidíme se u dalšího projektu
mato_kolo
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.7.2012 21:17

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od mato_kolo »

Ahoj, akurat pred sviatkami som sa konecne dostal k originalu tohoto modelu, dorucili ho kolegovi modelarovi zo sk fora - Fitovi z Polska, a tiez som rozmyslal nad nejakou zmenou kamuflaze, z leteckeho dna na Sliaci z jesene mam par fotiek a dost sa podoba kamuflaz na tuto tvoju.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAS-39 GRIPEN / Maly modelarz / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak doufám že z toho něco spácháš a že to bude vypadat líp než ten můj - nějak se nemám k tomu jej dodělat - ty křídla mně malinko otrávily. Až dodělám projekt AERO tak se vrhnu na Gripena a snad bude lepší než jsou od MM a HM.... Zatím mám doma kompletní výkresy a nějaké foto ale hlavně toto zbarvení. Uvidím jestli se mi povede v Čáslavi sehnat nějaké lepší foto a další detaily.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“