Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Moc díky Peetee!

O tej nesediacej maske už písali viacerí, ktorí SOT-ku stavali, asi tam je nejaká geometrická nepresnosť od autora. Uvidím, ako sa model bude stavať mne :-) Tie "problémy", ktoré si popísal Ty, by mal priemerne skúsený modelár (myslím ja :-)) zvládnuť.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od peetee »

Po několika měsících spánku jsem se konečně dokopal k dokončení - osazení stupaček a kola stříknutá Tamyia sprayem TS-6 (černá matná) - můj první pokus o stříknutí modelu - černá to je, takže prozatím spokojenost.

Problém byl s osazením spodní rezervy - nešla přilepit na držák (díky tomu držáku tyčí co vedou k přední nápravě, který bránil v dosednutí ráfku na držák) a musel jsem tam vlepit asi 1,5 mm tlustou vrstvu kartonu, aby ráfek dosedl na držák.
Obrázek
Když jsem to přilepil a podíval se z profilu, tak spodek pneu byl strašně nízko - neodpovídalo to fotkám originálu, auto by nepřejelo ani obyč. patník bez bouchnutí do rezervy a vůbec to na mě působilo divně.

Držák odstraněn a udělal jsem nový více zkosený a už to vypadalo lépe:
Obrázek Obrázek Obrázek

Dále práce na stupačkách - po dokončení všech čtyř jsem zjistil, že nárazník je vůči kabině přilepený nějak na šuro za zatímco na levé straně to sedí, na pravé mi tam vznikla mezera cca 1,5 mm a tak jsem ji dělal znova :(
Obrázek Obrázek

Náhledy na hotový model (časem pro galerii zkusím nafotit něco "umělečtějšího":) )
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Líbí se mi to, gratuluju.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od rybak »

Hodně podařený model.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tatra 815 ER45 (SOT) / RipperWorks / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Zrzek »

Vlákno uklizeno.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“