Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

Když už HAAL.70 jinde nakousnul, že jsem se pustil do stavby formulek v měřítku 1:120 a předvedl jsem jejich stavbu v Plzni, tak proč je neukázat široké veřejnosti i zde. Pokud nebudou moderátoři proti, pak bych do tohoto vlákna sypal stavbu na všech okruhových závodních vozech (nejen F1, ale i další).

1. Minardi M02

První formule, do které se pouštím je z dílny Petra Špinlera. Jde o Minardi M02 ze sezóny 2000, řídil ji Španěl Marc Gené. Formule je zatím rozložená na několik kousků.
Obrázek Obrázek Obrázek

2. McLaren MP 4/4

Druhá formule, kterou mám rozpracovanou, patří také mezi modely Petra Špinlera. Jde o další z jeho volně stažitelných modelů, tentokrát McLaren MP 4/4 závodní sezony 1988, pilotovaný Francouzem Alainem Prostem. Také zatím není moc kompletní.
Obrázek Obrázek Obrázek

První dva započaté modely byly volně stažitelné. Chtěl jsem si na úvod vyzkoušet, zda to vůbec půjde. Zatím to vypadá, že je sice stavba pořádná piplačka, ale mělo by to jít. Takže mám pořízenu řadu dalších modelů formulek. Uvidím, kolik jich nakonec zmenším, než si mě opravdu odvezou do blázince... 8-)

Jirka Z.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Zrzek »

Tak tu máme dalšího měřítkového teroristu.... :lol: Dezény doufám budou taky?
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od samotr9 »

Viděl jsem to na vlastní oči... terorista sedí jak hrnec na pr.... stránka vystřihovánky má rozměr 10x10cm,naprostá šílenost...jsem zvědav,kdy zkusí takhle postavit RW, nebo Dafa od Spidi :-D :-D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1686
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Lukáš »

Jsem zvědavý, co z toho nakonec vyleze. V tomhle měřítku bych teda určitě odstříhal většinu chlopní a lepil natupo.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Alda »

Jsem zvědavej, jak se popereš se zrcátky.
HAAL.70
Příspěvky: 71
Registrován: ned 5.2.2012 2:24
Bydliště: doma

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od HAAL.70 »

Jirko,držím palce.Šílenče :lol: .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

Přináším pár záběrů z postupu výstavby. Ale nejprve pár odpovědí.

To Zrzek: na Model Hobby jsem Teovi říkal, že plánuji zmenšit formule do stodvacetiny. K tomu dodal, že pokud to udělám, tak mi k nim pak připraví dezény... Ale při velikosti jednotlivých dílků srovnatelných tak akorát se smítky prachu budu raději tvrdit, že všechny formule, které stavím, stojí na „slikách“... :roll:
To Lukáš: při téhle velikosti se samozřejmě všechny chlopně na modelu použít nedají. Já používám víceméně jen ty u větších ploch (abych udržel rovinnost připojení dílů k sobě) nebo tam, kde by konstrukce bez chlopní byla výrazněji obtížnější. Třeba u kol nebo přítlačných křídel nezůstane při lepení ani jedna.
To Alda: na drobnosti typu zrcátek a dalších doplňků jsem také poměrně zvědavý. Čekají mě již zanedlouho. Jakýs takýs postup už mám v hlavě, jestli se zadaří se ukáže doufám do Vánoc...
To HAAL.70: Nemáš pravdu, Aleši. Já nejsem šílenec, já jsem letadlo... :twisted:
A abych nezapomněl to Samotr9: na konci Model Hobby jsem Spiďovi slíbil, že na jeho Twina také dojde a doufám, že mi vyjde můj plán pustit se do Dafa někdy kolem Vánoc. Ale zatím pšt... To nepatří do tohoto vlákna. :twisted: :twisted:

1. Minardi M02
Stavbu této formulky jsem momentálně odložil. Zarazil jsem se na tvarování boků. Nejsem si úplně jist tvarem, který mi vylézá z pod rukou. Takže model má na chvíli přerušený vznik a může si odpočinout v krabičce...

2. McLaren MP 4/4
U něj je stav zcela jiný. Model vzniká (zatím) bez větších komplikací. Vlastní tělo formule je v podstatě hotové. Zbývají věci okolo kol, přední křídlo a drobnosti.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jirka Z.
HAAL.70
Příspěvky: 71
Registrován: ned 5.2.2012 2:24
Bydliště: doma

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od HAAL.70 »

Jirko.
Jsou lidé,co staví formule 1:6.Jiní staví 1:18,ti si říkají slepcí.Mi normální,no...,stavíme 1:24.Pak jsem viděl někoho stavět formule 1:100.Mam ten pocit.Ale prvně jsem viděl "letadlo"stavět F1ničky 1:120. :lol: .
Máš můj obrovskej obdiv,kamaráde. ;) .
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od frydek665 »

Alešu, za ty slepce si koleduješ o průser. Musím ale uznat, že stavět formulky 1:120 si ani nedokážu představit. To chce asi laserové oči, nervy z karbonu a ruce chirurga :shock: .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

To Frydek665: zas tak náročné to není - laserové oči by propálily model, modelařit můžu jenom, když se mi neklepou ruce. A nervy nemusí být z karbonu, stačí je mít v ... (Omlouvám se moderátorům, ale tohle jsem prostě musel... :twisted: ).

2. McLaren MP 4/4

Alespoň u jednoho z mých modelů se mi zatím daří plnit plán, tedy dokončit model do Vánoc. Už chybí jenom pár (drobných) drobností... (Omluvte prosím špatnou kvalitu druhé fotky - měl jsem z práce na foťáku nastaveno nízké rozlišení a podle toho to také vypadá...).
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak příště snad již dokončení. Jirka Z.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Schumy.0003 »

Jirka Z. Dobrý, opravdo dobrý, toto by mě asi zabilo..... Palec nahoru....
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od khaRel »

jelikož nemám ofiko řezací podložku, tak nevím, jak je velká ta mřížka, nebylo by i nějaké poměrové foto?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No když normální monopost v reálu měří na délku zhruba okolo 5-ti metrů, tak po zmenšení na měřítko :120 bude délka modelu okolo 41mm. Takže čtverečky na řezací podložce Jirky Z. budou 10 x 10mm.
HAAL.70
Příspěvky: 71
Registrován: ned 5.2.2012 2:24
Bydliště: doma

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od HAAL.70 »

Parádní.
To je tak malé,že to Peťas F. těško uvidí i na fotce :lol: .Prosím pro modeláře ze skupiny"slepcí 1:18" zvěčit foto. :lol: :twisted: .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Okruhové závodní speciály / autoři různí / 1:120

Příspěvek od Jirka Z. »

02. McLaren MP 4/4 – HOTOVO

Sice mám v dokončení modelu skluz oproti plánovanému termínu, ale konečně mohu napsat, že moje první F1 v měřítku 1:120 je hotova. Model se stavěl dobře. S výsledkem, který mě vylezl z pod rukou, ale moc spokojený nejsem. Některá místa by si zasloužila lepší zpracování. Musím říct, že některé detaily byly docela výživné... První fotka pro porovnání velikosti.
Obrázek

A pak malý „walk around“ formule
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

a trochu detailnější foto na závěr.
Obrázek

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“