Minardi M02, M. Gené / P. Špinler / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Minardi M02, M. Gené / P. Špinler / 1:24

Příspěvek od Dan »

Tak další kousek bude toto pestré Minardi M02. Jedná se o free model, který jsem .... ano našel jsem konečně tiskárnu, která byla na takové úrovni, že se mnou komunikovala a tisk mi poskytla na jejich laserovém zařízení. Tisk vypadá moc dobře papír taky klasických 120g. Tak jsem zvědav jak se s ním bude pracovat. Jelikož mi, už nastaly školní povinnosti, tak tato stavba bude určitě probíhat o něco déle.

Měl bych, ale malý dotaz:
Existuje k tomuto modelu psaný návod nebo jen návodná kresba?

Náhled na vystřihovánku:
Obrázek

Náhled na Minardi M02:
Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak toho času mám na lepení ještě méně než jsem si myslel, že budu mít, tak proto malý postup, až teď.
Zatím hotovy kola a trup vozu.

Kola:
Obrázek

Trup:
Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak tento víkend bylo trochu času na polepeníčko. Takže komín a bočnice kompletní a část předního zavěšení. U bočnic jsem se opět potrápil, ale nakonec trochu zdravého rozumu a pár fotek a bylo to ok.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od yvan »

Už je asi pozdě, ale linky na trupu a bočnicích by měly navazovat. Dá se podle toho dobře orientovat, je to výhodný výchozí bod pro lícování.

Jinak to navzdory výše popsanému vypadá dost dobře.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tsk to mě nenapadlo orientoval jsem se podle přední spodní části a těch linek jsem si všimnul, až to bylo vše napevno, ale to je naštěstí malý detail.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak nějakou dobu to trvalo, ale už je dobojováno. Minardi M02 je kompletní. Bohužel, ikdyž jsem byl velmi opatrný při lakování, tak první vrstvy místy nesedly dobře a na bočnicích nevypadá lak uplně dobře a prolezly chlopně. Jinak jsem spokojen. Vše sedlo jak mělo, ikdyž jsem místy nelepil kde jsem měl. Tento model je zážitek lepit pouze podle svého úsudku a návodné kresby. Pár fotek ať můžete zkritizovat.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Lukáš »

Ony tyhle moderní formule od pana Špinlera jsou konstrukčně dost podobné, takže jak jich pár slepíš, návod vůbec nebudeš potřebovat a na kresbu jen občas mrkneš snad jen při lepení všelijakých těch aerodynamických plošek. Několik detailů ti sice uteklo, ale celkově se mi tenhle model ze všech tvých zde prezentovaných líbí asi nejvíce. Takže kritizovat není co, až teda na ty fotky :evil:
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak to moc děkuji Lukáši. Zatím lepím jen od Petra Špinlera, ale dvoutisícovka je to teprve druhá.
No ty fotky se mi tentokrát moc nepovedly asi špatně nastavený foťák, protože podložka i nasvícení je pořád stejná. Chtělo by to, ale nějak vylepšit.
Makr
Příspěvky: 311
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Minardi M02,Marc Gené, Petr Špinler

Příspěvek od Makr »

To by chtělo Dane.
Hlavně lépe nasvítit, jsou dost tmavé a polovina z nich i rozmazaná.
Martin
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“