Avia A31 / Attimon / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

Tož, motor do rámu...
Obrázek

...a pak to výfukové potrubí.
Obrázek

A taky osazeno na rám, včetně rezervy.
Obrázek Obrázek

Podle NK mi teda vyšel tlumič výfuku víc vepředu, ale šablona na potrubí sedí, tak snad tam nenastane žádný problém.
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Hezké to máš. Až nevím jestli mě ta přesnost a pečlivost inspiruje nebo demotivuje :-)
Jak řežeš malé kulaté otvory? Ten pro výfuk tady Obrázek, tím jak je bez roztřepení, bez promáčknutí, vypadá spíš jak nějaký 3D render než že byl jen vyříznutý z papíru ...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem tak nějak ani nevím jak namontoval výfuk . Šablonu jsem vůbec nepochopil tak jsem to udělal tak , aby to prostě sedělo .

Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od yvan »

Otvor pro výfuk je buď vyřezaný skalpelem, nebo vyseknutý. Nevím jistě, ale je to 1,5 mm, takže asi bude spíš vyseknutý.

Tak konečně kola.
Obrázek

A podvozek na kolech, osazen drobnostma okolo.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Nástavba je hotová . Sedělo to parádně a opravdu mě to bavilo . Teď je na řadě ta dlouho odkládaná kabina .

Obrázek Obrázek
Obrázek
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Rám mám hotový.
Vytisknul jsem si ho tak černý jak jen to tiskárna dovedla.
Jediné modifikace jsou plastická listová pera, táhlo řízení z kartonu a zadní osa z plastové kulatiny průchozí až do kol, takže ta zůstala otočná.
Tvar výfuku byla taky dost improvizace, ta návodná kresba je fakt blbě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Poučen z předchozích reportů jsem snížil usazení kabiny vůči rámu. Vykrojil jsem kus masky kde doléhá na díl 9 a snížil díly 22c co drží nárazník, tak na polovinu.
Vzadu jsem uchycení nechal, takže kabina vlastně není celá níž, jen naklopená dopředu. Dát ji níž i vzadu by nešlo bez dalších úprav, protože blatníky už teď těsně kopírují kola.
Distanční špalky 17 jsem nakonec vůbec nepoužil, drží to i bez nich. Byl jsem líný předem nějak vyměřovat o kolik by potřebovaly snížit a teď už je tam nedostanu.

Obrázek Obrázek

Zbývá otázka kterou zvolit nástavbu...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od OrasM »

Krása. Tá kabína normálne svieti. Pozerám na fotky už asi 10 minút a neviem sa vynadívať. Vyzerá to proste parádne. Pritom je to len papier, fólia a kus dobrej roboty.
Štěpán
Příspěvky: 46
Registrován: sob 25.4.2020 17:56

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Štěpán »

Díky. Však ony taky vhodně vybrané fotky leccos schovají :-)

Trochu škoda, že tvar kabiny je takový kdovíjaký. V pohledu z boku mi přijde OK, ale zepředu, tím jak je udělaná že se nahoře zužuje, je z ní taková divná šiška. V reálu jsou boční okna víceméně svislá.
Až budu někdy navrhovat vlastní model, tak mě takovéhle řeči samozřejmě přejdou :-)

A opravuju že jsem vzadu kabinu nesnížil. Snížil. Protože jsem vynechal (zapomněl) podložení díly 24z. Takže kabina je vzadu o 1mm níž.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak je to tady KABINA . Ó jak prozíravé bylo ode mne , že jsem ji lepil až nakonec . Kdybych ji lepil jako první tak kdoví jak by model nakonec skončil .

Takže první pokus je zde : Obrázek

Jelikož jsem tušil kde jsem udělal chybu tak jsem zcela vyjímečně zachoval chladnou hlavu začal jsem shánět druhý výtisk . Pomohl , Tajemník , pokladník i Ondra hejl . Nakonec se ke mě opravdu jeden náhradní výtisk dostal a já zkusil druhý pokus .

Když jsem ho popisoval Yvanovi tak mi moc nevěřil , ale za mě to dopadlo dobře . Kde jsem udělal chybu ? Dle mého poznatku to bylo příliš krátkou folii . Prostě mi pořád vylízala bud nahoře nad oknem a nebo pod ním a jek to dopadlo je vidět na prvním snímku . Ale když jsem u druhého pokusu dal folii prakticky všude o cca1 cm víc tak to splnilo účel . Používám hodně měkkou folii a jelikož je kabina Avie kulatá a já jsem udělal všude po obvodu folie klasické zoubky tak se folie krásně napasovala do tvaru kabiny . Za mě je to maximum co mé již třesoucí se ruce a slábnoucí zrak dovede . Tady je výsledek .
Obrázek Obrázek
Obrázek
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Chodím sem nakukovat, ale už mi to nedá...

:arrow: kaktusak: Kombinace první fotky a věty ,, výjimečně jsem zachoval chladnou hlavu,, nemá chybu :D . Ale druhý pokus za mě vypadá skvěle ;) . Sám mám tenhle kousek doma a musím říct, že Štěpánova stavba ve mně vyvolává dosti složité pocity (rozumějte mírnou závist 8-) ). Model krásně slepený a ta barva tomu dodává neskutečný šmrnc :!: . Oproti originálu nesrovnatelné...

Držím Všem palce v další práci ;) .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1637
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Avia A31 / Attimon / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

no kdyby jste potřebovali, taky mám jednu avku doma, mohu poskytnout...já do ní určitě nepůjdu....ani nevím kde se u mě vzala.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“