IVECO "Čenda" 2024 / Vimos / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

IVECO "Čenda" 2024 / Vimos / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj kolegové v novém roce. Tak máme už nějaký ten pátek po Dakaru, který byl pro české posádky veleúspěšný napříč všemi kategoriemi. My se tady budeme věnovat té nejúspěšnější české posádce a to autu Martina Macíka Iveco zvaný Čenda.
Obrázek

Auto je to nádherné, co říkáte? Na obalu modelu je ještě loňský model, ale pokud se všechny sešity vyprodají a bude-li dotisk, tak se na sešitu určitě objeví letošní vítězný Čenda.

Teď už k samotné stavbě. Nebudu se tady nějak moc rozepisovat co a jak stavím z důvodu, že model je dosti podobný Vincenzovi, který jsem tu už prezentoval. Pokud na něco narazím co se bude lišit nebo udělám jinak, dám vědět.

Stavbu začínám narýhováním celého modelu. Je to práce na cca 2,5h. Tenhle postup mi dost vyhovuje a to proto, protože pak už jen vyřežu díl a hned lepím. Doporučuji...
Obrázek

Jako první tentokrát nejsou kola, ale chladiče a motor.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

To je prozatím vše.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Čenda 2024/Vimos/1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar a sílu. Dnešek to bylo o rámu. Postup lepení jsem nafotil a najdete to v galerii. Jen pro úplnost doplním, že podelníky jsou vyztuženy balzou.
Obrázek

Ještě dodám, že jsem opět laboroval s tou poslední příčkou vzadu. Tady to bude oproti Vincenzovi trochu jinak řešeno. Je tam plocha pro přilepení dílu 253 (která u Čendy neni) a tu plošku jsem tedy směřoval smerem nahoru, aby mi tam nekde nesvítila. V zadní části nebude takové malé čelo (I když ho v sešitě najdete) to tam zkrátka nebude. Ani ve psanem návodu nic není. U skutečného Čendy v zadní části najdete náhradní kardan a tak ho tam dám i já. Ale na to příjde čas až později. Prozatím je to dnes ode mne vše. Tak se mějte a lepte.
Martin
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: IVECO "Čenda" 2024 / Vimos / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dneska jen držáky pro listová pera.
Obrázek

Obrázek

Postup jsem nafotil a najdete jo v galerii.

Martin
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“