Kostel v Poštorné

Odpovědět
Marek Večerek
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29.4.2013 8:45
Bydliště: Opava

Kostel v Poštorné

Příspěvek od Marek Večerek »

Před několika měsíci jsem začal se stavbou svého velkého snu - kostela v Poštorné. Kostel jsem dvakrát navštívil a vždy se mi moc líbil. Konečně jsem se dostal k tomu ho postavit. Četl jsem si rady uveřejněné na tomto fóru. Mnoha problémům (např. s tloušťkou papíru) jsem předešel tím, že jsem si model nechal zkopírovat. Zakoupil jsem doporučované vodovkové fixy a začal retušovat během stavby. Musím je pochválit. Nečekal jsem to, ale vyhovují mi. Snažím se opravdu o velkou přesnost. Teď mám hotovou loď se střechou (zatím nenalepenou) a presbytář. Právě pracuji na vstupním portálu. Přikládám fotografie...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Marek Večerek dne sob 21.10.2023 19:10, celkem upraveno 2 x.
Marek Večerek
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29.4.2013 8:45
Bydliště: Opava

Re: Kostel v Poštorné

Příspěvek od Marek Večerek »

Pokračuji dále.
Po hlavní lodi jsem stavěl vstup. Bohužel mi připadá, že za celou stavbu jsem udělal nejvíce nepřesností právě zde. Nicméně se podařilo jej relativně dobře spojit s hlavní lodí. Následovaly boční kaple se svými střechami a presbyterium, na kterém právě pracuji. Někdy jsem musel střechy bočních kaplí "nasoukat" a terén větší silou "přitáhnout". Bohužel se mi taky stalo, že mi fix krapet "ujel", snad to není moc znatelné. Model si ale stále užívám...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Marek Večerek
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29.4.2013 8:45
Bydliště: Opava

Re: Kostel v Poštorné

Příspěvek od Marek Večerek »

Hlásím, že jsem před několika týdny dokončil farní kostel v Poštorné. Přikládám fotky. Snad se bude model líbit.
Musím poděkovat za radu retušovat už během stavby pomocí vodovkových fixů. Není sice vždy úplně jednoduché utrefit barvu, ale je to lepší než se trápit s temperkama, jak jsem dělal v minulosti :) Někdy jsem musel některé části docela natlačit na další (hlavně boční kaple), ale vyšlo to. Model se panu Vyškovskému opravdu povedl...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Kostel v Poštorné

Příspěvek od OrasM »

Pekná predloha a ešte krajšia práca. Pekne postavený model.
Tie vodovkové fixy niekedy oskúšam, vidím v nich výhodu oproti klasickým vodovkám (pohodlnosť).
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Kostel v Poštorné

Příspěvek od Miloš D. »

Marku gratuluji k dokončení výstavního kousku. Mám tento kousek také v dlouhodobém plánu tak budu chodit na rady.
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“