Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zbyňo, když kliknu levým tlačítkem na odkazový obrázek fotky z galerie (Grafika), tak se fotka otevře ve stejné záložce jako je DF. Tím zmizí DF a lze si prohlížet fotku - fotky a do DF se můžu vrátit klikáním na šipku (krok zpět) tolikrát, kolik fotek jsem si zrovna shlédl. U předešlé verze DF se fotky otvíraly jako samostatná záložka, kterou jsem po prohlédnutí fotek jen zavřel a záložka DF zůstala funkční.
Svo
Příspěvky: 7
Registrován: pát 6.12.2013 7:14

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Svo »

Otvorenie v novom okne kliknutím kolečka myši funguje, diky za tip :-) .
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Zdeněk-TEO píše: sob 10.2.2024 9:01 Zbyňo, když kliknu levým tlačítkem na odkazový obrázek fotky z galerie (Grafika), tak se fotka otevře ve stejné záložce jako je DF. Tím zmizí DF a lze si prohlížet fotku - fotky a do DF se můžu vrátit klikáním na šipku (krok zpět) tolikrát, kolik fotek jsem si zrovna shlédl. U předešlé verze DF se fotky otvíraly jako samostatná záložka, kterou jsem po prohlédnutí fotek jen zavřel a záložka DF zůstala funkční.
Tak ještě koukni do nastavení prohlížeče. Nevím jestli používáš Chrome, Edge, Operu nebo něco jiného, ale mělo by být v nastavení něco jako "karta" nebo "list" a chování prohlížeče po kliknutí na odkaz. Většinou bývá možnost jako otevřít ve stejném okně nebo v novém okně, případně ve stejném okně na novém listu (kartě) či v novém listu (kartě) na pozadí a pod.
Já mám nastaveno že po kliknutí levým myšítkem se otevře odkaz ve stejném listu a po kliknutí kolečkem se mi otevře v novém listu na pozadí.
Standardně mám otevřeno v jednom okně několik i několik desítek listů a překlikávám mezi nimi. Mohu tak porovnávat víc odkazů (obrázků...) mezi sebou aniž bych musel klikat na "zpět" "vpřed" apod.
Pak se dá ještě nastavit, jestli se ti obsah nového listu na pozadí načte rovnou nebo až když na něj překlikneš.
Používám prohlížeč Vivaldi
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Brzdič »

Zdeněk-TEO píše: čtv 8.2.2024 20:10 Jo jo, není to špatné. V tomto novém pojetí mi ale schází vyskakovací okno při rozkliknutí odkazu fotografie. Takto musím svým způsobem pracně klikat na krok zpět v daném prohlížeči. Šlo by to také nějak ošetřit?
Jo tohle mi taky trochu chybí. Vždy jsem si naklikal fotky a jen je po prohlédnutí pozavíral. Teď si po rozkliknutí fotky dost často zavřu i fórum, protože nedám šipku zpět. Hold zvyk je železná košile. :lol:
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od OrasM »

Brzdič píše: ned 11.2.2024 20:27 Jo tohle mi taky trochu chybí. Vždy jsem si naklikal fotky a jen je po prohlédnutí pozavíral. Teď si po rozkliknutí fotky dost často zavřu i fórum, protože nedám šipku zpět. Hold zvyk je železná košile. :lol:
Ako už písali vyššie, stačí si zvyknúť používať stredné tlačítko myši, teda kolečko a na fotky klikať kolečkom. Potom to vždy otvorí v novom okne. Je to vec zvyku ja už roky neotváram odkazy ináč :-)
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od pan Tau »

Ještě bych měl jeden námět na prohlížení fotek. Nešlo by nastavit, aby při prohlížení fotek se dalo šipkou po straně přeskakovat na další fotku?
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Ahoj, upravil jsem fórum tak, že kliknutí na obrázek nebo odkaz ho otevírá v novém okně.
Obrázky, které jsou jako přílohy, se otevírají v okénku v rámci stránky.

Bohužel se mi nepodařilo chování těchto dvou věcí sjednotit, ale ještě se na to podívám. A ještě chci tlačítka "Vaše příspěvky" "Nové příspěvky" a ostatní vyndat z toho rozklikávacího menu vlevo nahoře a nechat je v řádku pod záhlavím.

A kvůli množství ruských spammerů, kteří se registrovali na fórum, jsem upravil otázku při registraci. Můžete zkusit na ni odpovědět, jestli se přes to dostane normální člověk? Není třeba se registrovat, jen zkusit v registraci odpovědět na otázku :)
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Marson »

Zdravím, mám dotaz ohledně toho, jestli by se dalo na fórum přidat možnost přepnutí do tmavého režimu. Po večerch to tahá celkem dost oči. :-D
PS: Pokud máte nějaký doplněk do Firefoxu, který by to automatiky uměl, tak budu vélmi vděčný.
Uživatelský avatar
Alda C.
Příspěvky: 47
Registrován: sob 21.1.2012 8:31
Bydliště: Brno 21

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Alda C. »

Horas píše: pát 23.2.2024 14:46 ... ještě chci tlačítka "Vaše příspěvky" "Nové příspěvky" a ostatní vyndat z toho rozklikávacího menu vlevo nahoře a nechat je v řádku pod záhlavím. ...
Zdravím,
tak to by bylo super, čím méně kliknutí tím líp :) , a přimlouvám se i za "Nepřečtené příspěvky" 8-) .
Fattal
Příspěvky: 35
Registrován: úte 19.2.2013 19:15
Bydliště: Parýž

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Fattal »

Otazka je v cajku a každý by to měl zvládnůt levů zadní 8-) :D

Zkontroluj si jednu věc: Nevím, jestli to bylo anonymním módem na telefonu nebo ne, ale blbě sa mně zobrazoval požadavek na délku jména a hesla, aneb cituju registrační formulář:
Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno musí mít CHARACTERS_XY až CHARACTERS_XY.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od OrasM »

Neviem nakoľko by to bolo možné a zároveň náročné pri použitej technológií tohto fóra, no celkom zaujímavá možnosť by bola mať pevne ukotvenú hornú lištu s odkazmi aj po scroolovaní nadol. Teda lišta sa posunie nahor ale zastaví sa na hornom okraji stránky, teda bude stále možné používať rýchle odkazy aj keď budem napríklad na úplnom konci stránky. Technológiu PHP som veľmi neriešil a teraz mám toho veľa aby som pozrel ako je to zadefinované v zdojovom kóde. Horas určite vieš čo mám na mysli, proste ukotvenie hlavičky s menu na hornom okraji aby menu nemizlo. Pár krát som to skúšal cez CSS a fungovalo to pekne, len neviem ako je to tu zakomponované, teda či je to reálne.
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Horas »

Marson píše: pát 23.2.2024 19:46 Zdravím, mám dotaz ohledně toho, jestli by se dalo na fórum přidat možnost přepnutí do tmavého režimu. Po večerch to tahá celkem dost oči. :-D
PS: Pokud máte nějaký doplněk do Firefoxu, který by to automatiky uměl, tak budu vélmi vděčný.
Přidal jsem na fórum tmavý skin "prosilver_dark", ještě ho budu ladit. Je ho možné zapnout v nastavení.
Ostatní věci taky udělám, není to ale bohužel hned.
Přílohy
Výstřižek.PNG
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 222
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Ozzy CZ »

giphy.gif
giphy.gif (232.28 KiB) Zobrazeno 234 x
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Vaše dotazy a poznámky k diskusnímu fóru - ZDE

Příspěvek od Marson »

Horas píše: úte 5.3.2024 14:25 Přidal jsem na fórum tmavý skin "prosilver_dark", ještě ho budu ladit. Je ho možné zapnout v nastavení.
Ostatní věci taky udělám, není to ale bohužel hned.
Tak to je bomba. Díky moc za rychlost :-)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“