Raketoplán Atlantis / 1:72 / P. Bestr / Betexa

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Murlock77
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17.7.2023 7:01
Kontaktovat uživatele:

Raketoplán Atlantis / 1:72 / P. Bestr / Betexa

Příspěvek od Murlock77 »

Ahoj,

rád bych tu zkusil odprezentovat stavbu raketoplánu Atlantis od Betexy v měřítku 1:72.

Stavbu jsem začal "zasklením" oken kabiny. Dělal jsem něco takového prvně, rozhodl jsem se pro potravinářskou folii kvůli elasticitě, takže by při tvarování kabiny nevznikl žádný problém. Výsledek je pro mě relativně přijatelný.
Obrázek

Poté jsem ignoroval návod a přeskočil na tvorbu kokpitu, abych měl kabinu připravenou. Malinko jsem se trápil při usazování řídícího panelu, ale ve finále se podařilo a vše si víceméně sedlo. I tak jsem rád, že kokpit nebude zas tolik vidět.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pak přišly na řadu sedačky - dvě pro piloty, dvě pro ostatní členy posádky. Tam bylo vše v naprostém pořádku.
ObrázekObrázekObrázek

Následné usazení sedaček do kokpitu a tím je kokpit hotov.
ObrázekObrázek

Poslední provedenou prací včera večer byla tvorba nohy podvozku. Tam díky návodným kresbám nebyl žádný problém kromě mé vlastní neobratnosti při práci s malými díly. :)
ObrázekObrázekObrázek
Jinker
Příspěvky: 22
Registrován: pát 1.12.2023 11:14

Re: Raketoplán Atlantis / 1:72 / P. Bestr / Betexa

Příspěvek od Jinker »

Tak hodně štěstí. Těším se. (Hlavně proto, že mně se nepovedl, tak aspoň uvidím, jak to mělo vypadat)
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketoplán Atlantis / 1:72 / P. Bestr / Betexa

Příspěvek od wedge »

Zatím skvělá práce. Držím palce. Sám jsem se do Atlantisu tak 15 let zpátky pustil, ale nedokončil z objektivních důvodů (pokousal ho pes)
Jinker
Příspěvky: 22
Registrován: pát 1.12.2023 11:14

Re: Raketoplán Atlantis / 1:72 / P. Bestr / Betexa

Příspěvek od Jinker »

Jen otázka: plánuješ i ten satelit nebo co to tam je (za předpokladu, že máš to samé, co jsem měl já)?
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“