HAS série / VIMOS / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Josef1975 »

S tím nárazníkem to zkusím podle Tebe. Máš to krásné.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Vše vypadá tak snadné, když to člověk umí. ;-)
Krásná práce. :-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Díky, díky. V tom je výhoda lepení jednoho modelu několikrát po sobě. Když se ti někde něco nepovede, nebo se ti to nelíbí, tak si to příště pohlídáš. Jsem zvědavý až jednou postavím první a poslední lepenou HASku vedle sebe.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj kolegové,

Podvozek, nástavba i kabina jsou hotové. Stačí dodělat ještě stupačky a zbytek drobotiny jako zástěrky atd a pak to vypadá nějak takto...

Obrázek

Jasně, před námi je kompletace. Další dobrý konec v téhle HAS sérii. Výsledek opravdu stojí za to. A tady je...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Připomínám, že model, jak ho vidíte, je beta verze a v sešitě bude upraven v některých detailech, které jsme s autorem ještě dolaďovali během stavby. Zkrátka aby výsledek odpovídal kvalitě VIMOS a byl co nejvěrnější kopií předlohy.

Jsem rád, že jsem se mohl podílet na tomto projektu, ať už stavbou tohoto modelu, tak zároveň být součástí The HAStory. Je to pro mě nová zkušenost. Zároveň splněný modelářský sen. Člověku to dává pocit, že mu to lepení opravdu jde. Ještě jednou děkuju Jirkovi za tuto příležitost! Kdo tohle vlákno sleduje už od začátku, tak si určitě vzpomene (kdo nepamatuje může si přečíst), že jsem psal, že věřím v dobrý konec. A v tomhle projektu je těch dobrých konců víc. Ať už je to dokončení každého modelu, nebo kolik lidí se ke mě připojilo. Super!!! To mě opravdu mile překvapilo. Všem vám držím pěsti ať všechny ty naše HASky dojedou až do cíle... a neskončí někde v kamnech :lol: :lol: :lol:

Momentálně si od hasičáků dávám oraz, ale rozhodně to není konec HAS série. Určitě se k ní vrátím, a věřte, že těch dobrých konců máme před sebou ještě dost ;)

Tak hezký svátky všem ;)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Pěkné, čísté, povedené. Velká gratulace. :-) Betatestře. ;-)
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Josef1975 »

St. Louis to popsal přesně. Gratuluji.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Parádní práce . Vynikající report . Gratuluji .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj kolegové,
Mám ještě jednu věc na kterou jsem zapomněl při stavbě kabiny poukázat. U prvních dvou HASek mi boční prolis kabiny (viz 1. foto) neudržel svůj tvar a "promáčkl se." Respektive se narovnal (viz 2 .foto) :roll:

Obrázek

Obrázek

Proto, aby udržel svůj tvar i po kompletaci jsem na boční díly zevnitř nalepil proužek papíru. Jednoduché a účinné.

Místo kam jsem nalepil proužek...
Obrázek

Bohužel jsem postup nenafotil a nikde to není dobře vidět. Jen na jedné fotce je vidět stín od nelepeného proužku.

Obrázek

Výsledek...
Obrázek

Taková blbost, co... 8-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

V galerii i na fórum vidím, že HASky se stále těší popularitě (např. Josef1975) což je super!!! Tyhle modely se Jirkovi jednoduše povedli. Já se po téměř dvou letech vracím do moji srdečné HAS serie. Ne, nebudu se vracet k ročníku 94' kde mám už hotové kola, ale přeskočím rovnou do ročníku 98'. Ano, budu lepit druhý model ze sešitu, na kterém jsem měl tu čest spolupracovat. Tedy HAS1... a aby toho nebylo málo a taky se trochu pohnul, přidám taky HAS2. Ptáte se jak to? HAS 2ky jsem dostal jako odměnu za svou práci. Jeden z těch dobrých koncu o kterých tahle celá HAS série je. A ani tentokrát tomu není jinak. Tenhle ročník jsem si nevybral náhodou.

Ročník 1998 byl jediný, ve kterém se v tatrováckém týmu sešla naše dvě nejúspěšnější auta naší dakarské historie co se do vítězství týká (HAS 1 - dvě vítězství a PUMA - tři) A HAS 2 tuto dvojci skvěle doplňovala. Tenhle ročník byl poznamenám oním přepadením našich posádek obou HASek, přičemž HAS 1 už do cíle nedojela. A tím tak nějak symbolicky předala žezlo nové PUMĚ, kterou řídil Karel a ten rok s ní dokázal hned vyhrát.

Bylo by skvělé mít tento ročník komplet. Už kvůli té výjimečnosti onoho ročníku. Možná vás napadá, že to není problém a PUMU si mohu objednat od PKG, nebo se zkusit domluvit se Spíďou... NE! Nezlobte se na mě, ale chci mít modely stejné kvality i provedením. Takže pokud (nebo dokud) Vimos PUMU nevydá, tak ročník 98' nebudu mít celý. A pokud se jednou Jirka Vintr rozhodne PUMU nakreslit, půjdu po ní jak predátor po kořisti. Myslím si (a určitě nejsem sám), že PUMA od Vimosu by byla špice. A třeba hned 3x. (A vůbec bych se neurazil, kdybych mohl stavět betu ;) )

Zpátky k HASkám 98'. Všímaví modeláři si už jistě všimli prvních fotek v galerii. Pro úplnost vložím fotky i sem jak se sluší a patří.
Obrázek

Budu se opakovat. Pro mě jsou tyto dva ročníky nej co se do zbarvení týče. Navíc s HAS 2 mě čeká zase něco nového v kostrukci. A to stupačky a nástavba. Už teď se těším a doufám, že mě budete fandit, stejně jako fandím já vám.

Tak hurá do toho!!!
Obrázek

Obrázek

Martin
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od rybak »

Ahoj, tvoje modely jsou parádní.
Jsme moc rád, že řízneš do další. Tohle se nikdy neokouká.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Díky moc... se až červenám :)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

A aby toho nebylo málo s FatBoyem, tak se stále pracuje taky na HASkách. Tyhle auta jsou prostě srdcovka ;)

Tady jedu od začátku tradičně koly.
Obrázek

Obrázek

No a teď se pracuje na motorech. Tak sem dám taky jednu aktuální.
Obrázek

Tady je jen jedna záludnost. A to ty malé kryty hlav válců. Peklo :evil:
Obrázek

Ale když se přes to dostaneš až sem...
Obrázek

...tak už je to pohoda :lol:

Víc fotek... to už ale víte kde hledat ;)

Myslím, že už jsem se dočista zbláznil. Tři modely na stole :mrgreen:

Tak zatím, borci.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“