Papír Show Ostrava 2023

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Šidi »

Letošní Papír Show je za námi. Byla to velice krásná akce. Tisícovka modelů (mnoho nových), výborné zajištění pro rozhodčí a účastníky, dostatek prodejců s pěknými modely, před školou ,,živá" a krásná technika. Ti co letos nepřijeli o mnoho přišli!!!!!
Velký dík celému týmu pořadatelů, hlavně M + M s jejich dětmi.
Už se těšíme na příští ročník.
Martins
Příspěvky: 113
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Martins »

Modelař Ostravski Ostravan / Martin Miloš a Jirka / děkují všem, kteří pomohli z našeho tradičního jarního mezinárodního setkání papírových modelů u nás na Severu Moravy v Ostravě udělat opravdou
" Papír show Ostrava " A nebylo Vás málo :)

Děkujem všem vystavovatelům za vystavení více jak 1100 modelů, soutěžícím za 450 soutěžních modelů, 15 prodejcům za pestrou nabídku modelů,sponzorům, 10 modelářským klubům, kamarádům, přátelům,fandům, našim dětem a rodičům z modeláře.
Prostě všem kteří jste byli součásti toho čenu můžeme hrdě říkat" Papír show Ostrava ".


Též partnerům, městskému obvodu Ostrava Jih za dotaci na medaile poháry a nové krásné diplomy.
Díky také p. řediteli ZŠ B. Dvorského za umožnění uspořádat Papír show v těchto parádních velkých prostorách.

Díky také všem ochotným rozhodčím pod vedením Zbyňka Bilíčka za noční službu a hlavně těm kdo u nás bodovali více jak 40 pásových vozidel v Mistrovské kategorii.
/ není nás na bodování moc a modelů na hodnocení je u nás vždy hodně /
Díky také Timimu a Šlesimu za PC službu .

Velký dík a tleskač zaslouží všechny ochotné ruce, které pomohly vynést a snést 80 stolů do a ze sportovní haly. Těch 500m2 haly bylo za 30 minut po akci bez stolů, jako mávnutím proutku.
Díky taky všem návštěvníkům a divákům, holkám v kuchyni, p. kuchařce Katce z naší školní jídelny za výborný guláš.

Poděkování zaslouží i partneři venkovní expozice:
Letiště Ostrava Mošnov Unimog U 400 sypač, Ostravské komunikace as Unimog U420 sypač
HZS MSK Ostrava Tatra Force Omars Vyproštovák i s ukázkou činnosti, Tatra 817-7 CAS 4x4 SDH Ostrava Hrabová.
Kazarka team Slovensko zapůjčil Repliku Tatry Puma dakar
HZS Záchranný útvar Hlučín obnovil po letech s námi opět spolupráci a vystavil Triton patriot Zodolněnou cisternu na podvozku Tatra
/ do dalších let máme snad vyhlídky na vidění zajímavých hasičských speciálů z Hlučína /

Letos doplnilo náš hnací motor organizačního týmu Bi Turbo tandemu Marian Hodboď a Vašek Hakl.

Tito pro mě, úžasní kamarádi zajistili Královny venkovní expozice užasné Tatry
repliku Dakarské Tatry Puma z kategorie Dakar Clasic, kterou Marian domluvil, dovezl ze Slovenska a umožnil její prohlídku. / ten nám již 7 let zajištuje Hasičské a Dakarské speciály / :)
Vašek pro naši soutěž nabídl možnost domluvy a příjezdu Zodolněné cisterny TRITON Patriot na podvozku Tatra. / Tuto úžasnou Hasičskou buginu jak jsem venku zaslechl od návštěvníků /

Dakarka a " Bugina Hasičů " byly v obležení návštěvníků, málo kdo asi využil si do nich NEsednout.

Slunečné jarní počasí možná na hodinku pokazila vydatná přeháňka.
Asi jedna z mála mínusu akce, ale déšť byl po 17 letech pořádání soutěže poprvé...

Je to ta nejlepší Papír show co jsme s Milošem zatím uspořádali. / alespoň za mně /

Marian nejen pro mě nachystal parádní překvápko, když bez ohlášení v cca 10:15 dojela
Scania CAS 6x6 od HZS Správy železnic, která zde byla v roce 2022 a letos ji zpracoval v měřítku 1/100 jako cenu za Fireboxy Fanda Sochor.
Cenu starosty vyhrál model el. lokomotivy Eso,
Pohár ředitele školy Hrad Buchlov od Standy Luxe,
Pohár diváků Lara Croft od Pavla Šedy,
Pohár klubu Ostravan získal Václav Hakl za kolekci hasičských Tater HZS.

Myslím, že kdo nebyl letos u nás na Papír show o hodně přišel.
Tak třeba to vyjde přístě...
Asi ani letos nebylo vše úplně dokonalé, nevytahujeme se, ale rosteme i díky Vám.

Byl to parádní modelářský víkend díky všem, koho jsem u nás potkal.

Fotky a ostatní ohlasy nechám na ostatních.

Za Ostravan Modelař Ostravski
Martin Svoboda
ředitel soutěže
Papír show Ostrava
Naposledy upravil(a) Martins dne ned 26.3.2023 22:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od kaktusak »

Tak letos se to hodně povedlo . Troufám si tvrdit , že to bylo jak co se týká modelů tak návštěvníků rekordní účast . O nás rozhodčí bylo skvěle postaráno a vůbec všechno fungovalo tak jak má . Alespoň já jsem nezaznamenal žádnou chybu . Vynikající doprovodný program . Obzvláště ta "" červená bugina "" byla magnet pro lidi .
Jak tady už napsal Šidi tak i já velmi rád poděkuji celému Ostravskému týmu lidí pod vedením M+M , kteří tuto akci pro nás připravili a zorganizovali . Pokud to jen trochu půjde tak příští rok jedeme zas .
Martins
Příspěvky: 113
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Martins »

Zde článek a fotky: "Jaká byla letošní Papír show? Jedním slovem: Fantastická!"

https://www.zsdvorskeho.eu/2023/03/23/j ... to-sobotu/" onclick="window.open(this.href);return false;
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od DDM Vetrnik »

I já se za naši výpravu z Liberce připojuji k díkům předešlých pisatelů, kromě toho že jsem opět navštívil rodné město a je to pro mne citová záležitost, nebudu již opakovat vše co již napsali jiní. Přeji Martinovi a jeho týmu stále tolik elánu do dalších akcí.
Martins
Příspěvky: 113
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Martins »

Reportáž z akce od Timiho
https://youtu.be/Okivw51NMe0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od kaktusak »

Po Papír Show zbyli na stole několik modelů . Majitelé nebo majitel těchto modelů at se domluví s pořadateli na předání .

Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od míša kulička »

Za mě skvělá akce, plno nových modelů, zajištění rozhodčích na super úrovni.
Samozřejmostí bylo doplnění archivu o nějaký ten nový kousek.
Jsem rád že jsem poznal stejně "postiženého" Opaváka, konečně, i když se známe od vidění delší dobu :-)
Jako obvykle jsem tam nechal jeden model - zápěstí OK.
Mám pouze jedinou malou výtku k jednomu modeláři - když šermuješ rukou kolem modelů, dávej pozor na miniaturní dílky ať se nemusí znovu přilepovat.
Těším se na příští rok.
Martins
Příspěvky: 113
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Martins »

Ahoj na netu jsem našel pouze tyto fotky :
https://wolnass.rajce.idnes.cz/17._rocn ... elsky_Les/" onclick="window.open(this.href);return false;
Joe minimetr Miner
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17.4.2023 19:03

Re: Papír Show Ostrava 2023

Příspěvek od Joe minimetr Miner »

Fantastická akce!
Moc Děkuji organizátorům a jmenovitě Martinovi Svobodovi. :)
Všechno bylo super, hudba v pozadí, ubytování, jídlo, doprovodní program.
Jsem moc rád, že jsem dorazil a doufám, že za rok přijedu znovu. :)
Kdo nebyl může litovat.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“