ORP Dzik / Kartonowy arsenal / 1:100

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

ORP Dzik / Kartonowy arsenal / 1:100

Příspěvek od Wanklyn »

Zdravím lodičkáře. Chtěl bych se s Vámi podělit o můj aktuální model této ponorky. Stavba až na kostru byla docela v pohodě, ale kostra horor, moc to nesedělo, hodně broušení a úprava žeber. Pokud se někdo do ní pustí dá si. Pustil jsem se do ní z důvodu, že se i dlouhodobě zajímám o lodě a tato ex britská ponorka mě nadchla. Docela rychle mě nadšení opustilo, ale nakonec jsem to slepil dohromady. :shock:
Naposledy upravil(a) Wanklyn dne sob 11.3.2023 22:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

Re: ORP Dzik

Příspěvek od Wanklyn »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ORP Dzik

Příspěvek od JoskaM »

Jo starý Halinský, od měj jsem měl XXI, taky skončila nedokončená, zkus jakoukoli od GPM. Jestli chceš tutovku a oddychovku, tak tam je sada Německých miniponorek, vem to s lasery a úspěch je zaručen, jestli ti jde o Polské, tak určitě Orlík má Orzela.
Vím že tady to muselo být těžké, ale určitě ti doporučím vyřezat černé nasávací otvory, vypadá to pak lépe. I když ten trup nevypadá nejlépe, zbytek ti jde, drátečina, i doplňky jsou OK.
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

Re: ORP Dzik

Příspěvek od Wanklyn »

Zdravím, děkuji za info. Po dlouhé době jsem se zde zase přihlásil. Od GPM jsem dělal Lady LEX, a to bylo polepeníčko. Kartonowy arzenal mě docela zklamal. V záloze mám od GPM Jestřába i s laserem. vyp. kostrou, tak se těším.
Jinak zbytek modelů mám na papírové -modely.cz, tam jsem předchozí modely dával.
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

Re: ORP Dzik

Příspěvek od Wanklyn »

Ty otvory jsem původně vyřezat chtěl, ale spousta jich vycházela do žeber, tak jsem to vzdal. Aspoň hloubková přední kormidla jsou sklápěcí, a otočné dělo. Největší problém byla retuš, najít odstín modrý, nakonec to Revell zvládl ;) Ten trup byl pocuc, trochu se to ve předu kroutilo a nesedělo to. Dráteničina šla pěkně, jel jsem podle originálního fota, tak jsem se snažil.
Naposledy upravil(a) Wanklyn dne sob 11.3.2023 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ORP Dzik

Příspěvek od JoskaM »

Jojo, vítej zpět, zaujala mě Akitsushima, taky jim mám v placatém stavu, taková příšernost, něco jako Nishin. Jak se lepila?
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

Re: ORP Dzik

Příspěvek od Wanklyn »

Akitsushima se lepila suprově, Answer mě mile překvapil. Kvalitní papír ale návod nic moc, uvítal bych trochu 3D pohledy. Největší řádění bylo na stožárech, hlavně zadním, tam jsem i dělal nátěry, protože jsem použil jiný materiál než papír. A letadlo byl bonbónek na závěr.
Pokud se na ni chystáš, mohu doporučit stejně tak i IJN Mutsuki, stojí za to. 8-)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ORP Dzik / Kartonowy arsenal / 1:100

Příspěvek od JoskaM »

Já už mám zákaz nakupovat. Musím dolepit co je doma. Jediná výjimka jsou německé ponorky,
Uživatelský avatar
Wanklyn
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31.1.2012 18:37
Bydliště: Litvínov

Re: ORP Dzik / Kartonowy arsenal / 1:100

Příspěvek od Wanklyn »

Tak ke mě zatím tahle vymoženost nedorazila 8-). Zatím to na štábáku prochází. :D
Někdy jde už jen o ten pocit mít ten a ten model doma, klidně i neslepený. Nikdy nevíš na co chytneš slinu a mít zásobu, když se ceny pořád zvedaj je dobrý.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“