IVECO "VINCENZO" 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dneska už jen pár posledních dílů před samotnou kompletací. Vlastně mi chybí už jen zrcátka a ochranný rám z venku (v podstatě jen dvě tyčky s jejich držáky).
Obrázek

Omlouvám se za to špatné nasvícení :|
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj kolegové. Mezi svátky je čas na lepení a tak přidám něco málo ze stolu. Dodělal jsem kabinu ve smyslu zrcátka, rám kabiny a malé drobnosti.
Obrázek

Pak doladil další drobotinu například toto...
Obrázek

A už zbývá jen jediné...
Obrázek

Celé to poskládat dokupy ;) Tak držte palce, bando.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Okamžik pravdy začíná...
Obrázek
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

A je dobojováno! Ale postupně. Vezmeme to od začátku. První jsem si na podvozek nasadil (nelepil) kola a to proto abych si držel geometrii. První jsem lepil zadní nástavbu (viz foto z minula). Od ní se odvíjí celek.

Další na řadě jsou rezervy. Tady pozor! Kurty rozhodně nejsou tak dlouhé, aby je šlo uchytit z obou stran na držáku a při tom ještě omotat celou rezervu. A druhý zádrhel mě nastal, když jsem zkoušel rezervy dát na své místo. Nevím zda je to mnou nebo konstrukcí, ale musel jsem odřezat kousek zástěrky. Viz foto
Obrázek

A teď ke kurtám. Vzhledem k jejich krátké delce jsem zvolil následující postup. Kurty jsem přilepil k zadní straně držáků
(viz jediné foto co k tomu mám).
Obrázek

Po jejich zaschnutí jsem druhý konec kurty přilepil na rezervu a následně jsem ji "nakutálel" na své místo. Nutno dodat že za pomocí pinzety. Zevnitř jsem opatrně otáčel kolem tak aby byl popruh napnutý. Tady se vyplatilo nemít kola přilepená. Pak už jen zakápnout lepidlem k držáku a nakonec zbývá přilepit pásek v horní části a samotnou kurtu. Výsledek vypadá nějak takto...
Obrázek

Následuje kabina. Na osy jsem nasadil díly pantů, které se lepí na rám.
Obrázek

Pak celou kabinu lepím na rám. Po proschnutí dolepím na rám i dosedaci plochy pod odpružením kabiny. Sedlo to přesně a tak jsem je mohl nalepit už dříve. Jen jsem se jistil. Stejný postup jako u Yvana.
Obrázek

Zbývá už jen přední kapota a pár detailů. Po odzkoušení pozice kapoty přilepím díly pro její uchycení na rám. Po proschnutí přilepím samotnou kapotu.
Obrázek

Pak už jen nárazník, blatníky pod kapotu, dolepit kola a je HOTOVO :)
Obrázek

Uf! Jak píše autor na konci návodu je opravdu trefné. Během dneška ještě vložím víc fotek hotového Vincenza ;)

Tak zatím bando
Uživatelský avatar
Ne4um
Příspěvky: 22
Registrován: sob 21.1.2012 10:17

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Ne4um »

Gratuluji k dokončení, máš to moc pěkně slepený. Celou dobu jsem pozorně sledoval. S těma kurtnama a rezervama jsem taky trochu bojoval.
Ale stejně se mi ten Karel ve žluté líbí víc :D
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ne4um: Díky moc. Mě se žluto-černá verze taky líbí víc. Taky jsem na začátku psal, že bych si Vincenza pro sebe nelepil. Ale sám jsem Jirku oslovil a nabídl se a musím říct, že toho nelituji. Sám jsem překvapen jak je tahle modrá verze Karla parádní. Je to něco neokoukaného a myslím, že to za to stojí! Karla bude stavět asi každý, ale tohle chce odvahu, která se oplatí atraktivním modelem.

A tady slíbené fotky tohohle fešáka od MM technologi z dílny Vimos
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Děkuju všem za sledovanost i podporu. Model se stavěl moc dobře a vše sedelo jak má. Neni to jednoduchý model, ale nic co by zkušený modelář nezvládl. Ještě jednou děkuju autorovi za tuhle příležitost a doufám, že se model líbí. A že bude dělat radost tam, kde nakonec skončí.

Mějte se jak nejlíp to jde, ať nám to všem v novém roce lepí a já se vracím zpět k Phoenixům ať se můžu vrhnout na další model ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

A mě se zase daleko víc líbí tato modrá verze .

Parádní stavba chlape . Model mám již doma a až na něj přijde řada tak budu opisovat .
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Krásná práce. Gratuluji.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od OrasM »

Krásna práca a tá čistota...
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Naprostá paráda a perfektní report !
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: VINCENZO 2022 / VIMOS / 1:32 - HOTOVO!

Příspěvek od Pavel M. »

Nádhera
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“