Pyramidový komplex / Schreiber Bogen / 1:400 HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pyramidový komplex / Schreiber Bogen / 1:400 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj,

do nového roku přeji všem zdraví, radost a spokojenost nejen u lepení a dovolím si odprezentovat model, na který jsem
a) dlouho pomýšlel,
b) manželka ho použije při výuce dějepisu a
c) dosud jsem ho slepený ani na živo ani na síti neviděl.

Jde o pyramidový komplex skládající se z vlastní královské pyramidy, malých kultovních pyramid či hrobek královen, zádušního chrámu zemřelého faraona, vzestupné cesty a údolního chrámu u řeky Nil.
Jde defacto o rekonstrukci pyramidového komplexu faraona Sahurea z 5. dynastie (25. stol př.n.l.) v Abusíru (kde působí desítky let česká expedice). Ten se autorům, jak zobrazen na rekonstrukcích, zdál patrně chudý, proto ho obohatili o 2 malé pyramidy a cestu lemovanou sfingami. Sama vzestupná cesta je logicky zkrácená na nezbytné minimum.

Obrázek

Obrázek




Někde mám pár fotek ze stavby, ale nemaje je po ruce, dolním je ex post.
Přidám tedy rovnou hotový výsledek.
Omlouvám se kvalitu fotek, nemaje místa, zavěsil jsem model na zeď pod strop a tam ho posléze mobilem i provizorně fotil.
Díky tomu se mi hodně fotek (ač v počítači v pořádku) i popřetáčelo na úložišti u "Grafika" vzhůru nohama a nebyl jsem sto to změnit, tak jsem je promazal.
Věřím ale, že pro představu těch pár "nic moc" fotek i tak postačí, detailů tam moc není, lepil jsem komlex jako krabičku, i když by jistě šly vytunit (vyřezat) světlíky a nasypat pravý píseček, to ale manželka do školy nechtěla.

Jak je z fotek patrné, samotná pyramida má kus vyjímatelný (vložil jsem tam pro lepší manipulaci celofánový pásek) tady opět ale autoři popustili uzdu fantazii a dovniř vymalovali strukturu komor velké Cheopsovy pyramidy - foceno není, to jen pro zajímvost.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Pyramidový komplex / Schreiber Bogen / 1:400 HOTOVO

Příspěvek od Pavlik99 »

To musela být šílená práce...
Ale je to naprostá paráda ;)
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“