kalendář Metrostav 2023

Stáhněte si model (piráti nejsou tolerováni)

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
Cashpick
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27.1.2012 11:52

kalendář Metrostav 2023

Příspěvek od Cashpick »

Metrostav a.s. vydal originální kalendář pro rok 2023 s modely jeho staveb. Navíc dal všechny modely ke stažení zde https://www.metrostav.cz/cs/stavtesnami" onclick="window.open(this.href);return false;
Netušíte kdo je autor modelů?
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: kalendář Metrostav 2023

Příspěvek od OrasM »

Krásne a jednoduché modely, také jednohubky na oddýchnutie. Chlapec budem mať domčeky na hranie a ja budem mať čo lepiť :-)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: kalendář Metrostav 2023

Příspěvek od Konopka »

Pár drobných technických poznámek k odkazu na stránky Metrostavu:
a) je tam 12 staveb, které Metrostav v uplynulých letech rekonstruoval nebo se výrazně podílel na jejich opravách.
b) všechny modely jsou "nacpané" vždy na jednu stránku a to třeba včetně modelu bývalých Elektrických podniků hl.m. Prahy na nábřeží Vltavy, který ABC v č. 24/2021 mělo na třech stránkách!
c) dovolil bych si proto doporučit tisknout modely na formát A3, aby to nebyla taková "prťata".
d) u několika modelů je chybně označeno, pod kterým souborem se vlastní vystřihovánka nachází. Model je totiž pod souborem označeným jako PDF s návodem, zatímco skutečný návod je pod souborem PDF s vystřihovánkou. Jedná se o tyto modely: Rezidenční projekt na Vackově, Teplárna Trmice a Plavecká hala Louny.
To však nijak nesnižuje záslužný počin Metrostavu v oblasti papírového modelářství. Jednostránkové modely jsou ideální pro začínající kariéru malého papírového modeláře a tak jen doufám, že v 1. čtvrtletí příštího roku v Brně nebo Ostravě už pár modelů z tohoto webu od děcek z nejaktivnějších klubů uvidíme.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: kalendář Metrostav 2023

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak jo, insider info:
Většina modelů je od Pavla Havránka, a.k.a. Praguemodels.
Firemní kalendář v originále je tištěný skoro na A2, navíc na 190g prkno. Takže stránky modelů ideálně tisknout na A3 a na gramáži netřeba šetřit. Takový detaily tam zase nejsou :)
Měřítka jsou nejistý.
Dva modely (odsíření a nádraží Zahradní město) jsem dělal já, protože to Pavel nestihl. Takže vím měřítka, odsíření 1:400, nádraží 1:500. Taky jsem psal psaný návody a stylem speedrun lepil většinu modelů na fotkách. Na návodné kresby už asi nedojde, na druhou stranu to zase takový špeky nejsou.
Moji favoriti jsou Hořínský zdymadlo, Bečov a Lounská plavecká hala.
Jinak jsou to docela hezký a vděčný jedno- až dvouvečerní modýlky. Tak si je užijte ;)
Cashpick
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27.1.2012 11:52

Re: kalendář Metrostav 2023

Příspěvek od Cashpick »

Lepil jsem z originálu Hořínské zdymadlo a lepí se to pěkně. Díky!
https://www.facebook.com/photo?fbid=609 ... 8060161269" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Modely na internetu / Free downloads“