Výrobcovia papierových modeloch a skúsenosti s ich modelmi

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Výrobcovia papierových modeloch a skúsenosti s ich modelmi

Příspěvek od OrasM »

V prvom rade pozdravujem všetkých modelárov na tomto fóre. Vaša práca je proste jedna radosť na pozeranie.

Plánujem sa vrátiť k modelovaniu po 25 rokoch (ešte detské časy) a teraz už plánujem modely vyrábať v oveľa vyššej kvalite ako predtým. Nie žeby moje modely vyzerali hrozne, ale bolo tam veľmi veľa čo zlepšovať. :)

Túto tému zakladám aby bolo miesto kde budú uvedené skúsenosti s konkrétnymi výrobcami modelov, teda či ich modely sú vhodné na čistostavbu, prípadne je potrebná mierna úprava alebo či úprava nebude adrenalínovým športom. Teda ako sa Vám modely od konkrétnych výrobcov, prípadne autorov lepili, ktoré sa oplatí kúpiť pre jednoduchosť a ktoré odporúčate skúsenejším modelárom nakoľko je potrebných veľa úprav a retuší.

Mojím cieľom je vedieť si vybrať z vhodných modelov na začiatok po navrátení k tomuto remeslu ;)

Podobnú tému som na tomto fóre nenašiel, ale keby tu bola tak sa ospravedlňujem a tému kľudne zmažem.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Výrobcovia papierových modeloch a skúsenosti s ich model

Příspěvek od Vojta Č. »

Hele i u vydavatelů to máš kus od kusu. Aspoň u Poláků. Jediný co ti zbyde, je vymyslet si, co bys tak lepil, a najít si, kdo a jak to lepil před tebou. U českých vydavatelů jde většina novinek a sem tam betastavba tudy, tak trochu poznáš, do čeho jdeš, u Poláků to dá taky trochu hledání, ale po polských fórech toho je taky hromada.
Dělat nějakou databázi je mimo rozsah a schopnosti tohohle fóra.
Tak co tě zajímá konkrétně?
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Výrobcovia papierových modeloch a skúsenosti s ich model

Příspěvek od OrasM »

Vďaka za odpoveď.

Mňa konkrétne zaujíma bojová pásová technika, trošku vojenské lode a potom pracovná technika, teda rôzne tatrovky, žeriavy, traktory, kamióny a podobne. Za moích mladších čias ma eľmi bavilo lepenie budov (časy ABC a E+Z), ale to pre ich jednoduchosť. Nemal som rád lepenie kolies a u domčekov boli prevažne rovné plochy :)
Teraz je to už iné, teraz s tým nemám taký problém.

Konkrétne zháňam tank Tiger I vo farebnej kamufláži z konca vojny, prípadne slušný a nie príliš ťažký model Tiger II, potom Pz.kpfw III a IV s dlhou hlavňov teda verzia F a vyššie. Celkom pozerám aj po nejakej T-34, či T-55, či stroje série IS a KV. Tak teraz keďže je tá výzva T-34 tak mám kde popozerať :)

Zháňam niečo pekné, pomerne jednoduché a tak aby model nemal výrobné chyby. Opravovať a retušovať modely neviem, zatiaľ som rád že mám aspoň základné skúsenosti a postupne ich rozširujem :-) Teda šikovný model na začiatok.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“