Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od Horas »

Ahoj, mám hotovou první tatru od RW. Stavět jsem začal začátkem března, protože jsem chtěl lepit nějaký nevojenský model.
A přesně po 4 měsících a 122 hodinách práce hotovo (na měření času jsem si v Číně pořídil stolní stopky, protože jsem chtěl vědět, kolik času u patlání strávím. Výsledek je, že až moc času :lol: ). Poslední týden jsem lepil snad každý večer a teď už si potřebuju od patlání na pár dní odpočinout.

Má to své mouchy, ale líp to neumím. Není to moc hračka, rozložení z přepravního stavu do pracovního pro focení mi trvalo asi 20 minut a musel jsem pracovat i s pinzetou a s nadávkama. Model je složitý a taky křehký a zároveň musí být části jeřábu dost tuhé, aby se do sebe nezasouvaly a písty držely náklon, no, prostě moc často to rozkládat nebudu, aby ten mechanismus nezměknul.

Krakovec je odnímatelný a taky funkční, jen nevím, jak se používá, takže ho neumím rozložit.
Jinak super vystřihovánka, všechno sedí, jak má, možná by se hodilo víc návodných kreseb u nástavby, ale ony se nakonec všechny detaily dají zjistit z fotek skutečné tatry na netu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od Horas »

A nějaké fotky ze stavby. Probíhalo to bez problémů až na kabinu, kterou jsem lepil podle návodu na webu RW, ale nepovedla se mi, nahoře mi nevyšla a už jsem to chtěl všechno hodit do koše. Nakonec jsem koupil nový výtisk a slepil ji jinak podle sebe. Odřezal jsem všechny chlopně a lepil nejdřív vnější obšívku a pak vnitřní a pomáhal si slabým papírem jako pomocnými chlopněmi. Nakonec jsem dodělal interiér s podlahou a tu nasunul zespoda do kabiny. Takhle jsem měl pořád přístup k oboum stranám kabiny a mohl jsem i tvarovat rohy pomocí kulatých tvořítek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od Askhael »

Parádní práce!! Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od Brzdič »

Krásně slepeno.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od VašekS »

Moc pěkný ADéčko.
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 182
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Tatra 148 AD 20 / Ripper Works / 1/32

Příspěvek od george »

Super práce, já jsem dělal kabinu na 815 S1 podle návodu z netu a taky skončila v koši.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“