Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Šidi »

Nové místo jako náhrada Chodova se povedla. Poděkování pořadatelům, že se jim přez všechny překážky podařilo akci uskutečnit. I když bylo v tělocvičně trochu chladněji, nálada byla hřejivá. Tak to bývá, když se setkají dobří přátelé se zájmem o papírové modely.
Děkuji všem co připavili pro Lužánky výlet do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a na hrad Jenštejn.
Ještě jednou poděkováni klubu Golden Apollo za pěknou akci.
Za celý klub Lužánky Šidi
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Přidávám se k Pavlovi. Velmi pěkný prostor s možností uspořádání velké akce, účast známých tváří. Poděkování patří Františkovi Sochorovi, Jirkovi Křivohlavému, Pavlovi Skokanovi a Pepovi Kropáčkovi za vcelku povedenou akci. Výtku si zaslouží pouze modeláři, kteří nevyužili tuto akci pro prezentaci svých prací. Za mě velké díky. :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Markulin »

Papírové jaro v Nehvizdech bylo letos poprvé a doufám, že ne naposled. Příjemné prostory, známé tváře a fajn pokec, modelů vcelku dost a slušná účast diváků.
Díky pořadatelům a příští rok doufám zase přijedeme.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Medium »

Rád se připojím ke kladným hodnocením Papírového jara v Nehvizdech. Pokud někdo měl pochybnosti o realizaci akce, tak ty se nenaplnily. Organizační jednotka zvládla vše bez výraznějších nedostatků. Dík patří také všem, kteří přijeli, protože dobrou atmosféru nezařídí organizátoři, to už musíme sami. Navíc i samotné Nehvizdy jsou příjemným a poklidným místem.
Nezbývá než se těšit i na další ročníky a doporučit se zúčastnit i dalším modelářům.
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od FreeVoj »

aby těch libereckých ohlasů nebylo málo, tak naprosto souhlasím s již zmíněnými klady a za sebe zmíním také jistá negativa:
1) jedna místnost na spaní neumožňovala žádné klidnější místo ke spočinutí - příště asi budu zvažovat jiné alternativy na přespání. Nikdo mě přece nenutí přespat v tělocvičně.
2) vyhlášení - modeláři (včetně mě a tímto se samozřejmě dodatečně omlouvám) obecně nemají moc morálku během vyhlašování. Zde to ještě vyšperkovaly přítomné děti. To byla neřešitelná zkouška pro vyhlašující, mají můj respekt, s jakým klidem to zvládli.

Jinak ale za mě moc příjemné překvapení!
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Vojta Č. »

Vyhlašování obecně by zasloužilo výrazně zredukovat, protože to je prostě všude ne-ko-neč-ný.
Je příliš kacířská myšlenka "žánrové kategorie" jenom vypsat s tím, ať si modeláři nafasují sbírku diplomů a medailí v průběhu výstavy a s nastupováním a hromadným rukoutřesením vyhlašovat jenom speciální špeky - ligu, lokální speciálky, sponzorské nebo starostenské kategorie? (přiznám se, že nepotřebuju vědět, kdo vyhrál Lodě v Juniorech a Velkou architekturu v Malejch žácích...).
(a teď do mě, protože v Nehvizdech jsem nebyl ;))
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od kaktusak »

Těžko říct . Spíš bych zavedl vyhlásit třetího , druhého , prvního a pak společný potlesk . Je to sice někdy trochu zmatek , ale zase to podstatně líp utíká .
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Šidi »

Trochu historie:
V Neratovicích 2007 hlavní rozhodčí (JB) navrhl, že modely v zastoupení dostanou medaile, diplomy a ceny zvlášť. Vyhodnocení skončilo, zabalíme modely a chystáme se odejít. Růženka se zeptala jestli máme medaile. Nic jsem nedostal. Zeptal jsem se Martina Svobody a ten je také neměl. Pak jsme našli na podiu diplomy, tak jsme si je rozdělili. Ceny a medaile tam nebyly. Když se toto mělo opakovat další rok v Praze, tak jsem souhlasíl, ale že si ceny vybereme před vyhodnocením. To pořadatel nechtěl.

Asi před 10 lety jsme v Brně chtěli v sobotu dopoledne předat ceny podle výsledkovky, aby se urychlilo vyhodnocení a ocenění si mohli v klidu vybrat. Přišla asi jen čtvtina. Tak jsme přenesli ceny do sálu na vyhodnocení.
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Za mě je rozumný způsob vyhlašování prvních tří míst v oborové a věkové kategorii najednou, ať si příjdou pro diplom a medaili najednou všichni tři. Tím se to podstatně urychlí. Rozebírání cen a dalšího během dopoledne vede ktomu, že kolem dvanácté hodiny bude výstava modelů poloprázdná.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírové jaro Nehvizdy 22.-23.4.2022

Příspěvek od Lepič »

Konečně jsem se dostal ke zpracování fotek, galerie najdete na našich klubových stránkách a nebo tady:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“