Ivantovky , matice

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Ivantovky , matice

Příspěvek od kaktusak »

Ahoj chtěl bych se zeptat neví-li někdo , jestli se ještě někde dají sehnat Ivantovky matice ? Jestli je dotyčný ještě pořád vyrábí ? Přijde mi , že se po něm slehla zem . Díky moc .
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od Minor »

Co vím tak tady: http://www.sava-model.sk/Ivantovky ; ale jetli ještě vyrábí to nevim.
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od Kovi »

Ahoj,

já matice řeším tak, že jsem si ve wordu udělal muster na hlavy, které pak podlepuji, vyřezávám a retušuji....

Asi to nebude tak kvalitní, jako kupované, ale na druhou stranu mě těší, že jsem si je vyrobil sám :-)
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od Saskardin »

Kovi píše:Ahoj,

já matice řeším tak, že jsem si ve wordu udělal muster na hlavy, které pak podlepuji, vyřezávám a retušuji....

Asi to nebude tak kvalitní, jako kupované, ale na druhou stranu mě těší, že jsem si je vyrobil sám :-)
Tak to je super, len je to hrozná "pakárna". Ale riešenie to je a samozrejme poslúži, aj keď to trvá dlho.
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od míša kulička »

Imbus 0,9 jsem natlačil do zkrácené jehly 1,2 (růžová), pomačkal kombinačkama ať se jehla vytvaruje, zbrousil hrany šestiúhelníku, zalepil do dřevěné kuličky pro lepší manipulaci a 1 mm matice si vyrábím sám.
Obrázek Obrázek Porovnání s 0,9 ivantovkama
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od komar »

:idea: geniální !
Vyseklé matky vytahuješ jak ? Po každém vyseknutí, nebo jde to navícekrát ;) ?
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od míša kulička »

Drátkem z opačné strany, i po dvou to jde, záleží na tloušťce papíru
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od Kovi »

míša kulička píše:Imbus 0,9 jsem natlačil do zkrácené jehly 1,2 (růžová), pomačkal kombinačkama ať se jehla vytvaruje, zbrousil hrany šestiúhelníku, zalepil do dřevěné kuličky pro lepší manipulaci a 1 mm matice si vyrábím sám.
Obrázek Obrázek Porovnání s 0,9 ivantovkama
A jak se to prořezává papírem/kartonem? Já si pořídil kornováky na nýty a ani s nimi to není žádná legranda...
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od míša kulička »

Čím líp nabroušené, tím snadněji to leze papírem. To je jak s tupým nožem, taky něco ukrojíš, ale moc dobře to nejde
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od VašekS »

Já si už před lety pořídil toto a vůbec toho nelituju. Na konce raznic jsem nalepil dřevěné kuličky - korále 20mm, abych do toho mohl tlačit dlaní.
Používám karton napuštěný lepidlem, aby se nevrstvil, nebo 0,5mm plastovou desku či 0,6mm olověný plech.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od Nafe_CZ »

VašekS píše:Já si už před lety pořídil toto a vůbec toho nelituju. Na konce raznic jsem nalepil dřevěné kuličky - korále 20mm, abych do toho mohl tlačit dlaní.
Používám karton napuštěný lepidlem, aby se nevrstvil, nebo 0,5mm plastovou desku či 0,6mm olověný plech.
Tak to jsem neznal, to vypadá dobře.
Objednám a vyzkouším. Díky za tip.
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od míša kulička »

VašekS píše:Já si už před lety ....
Pokud použiješ obyčejný papír, jak se chová hrana výsledné matice? Není to moc chlupaté? Nebo je potřeba vždy vytvrdit lepidlem?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Ivantovky , matice

Příspěvek od VašekS »

Po pravdě, nejraději používám to olovo, nebo plast. Má to čistý hrany z jedné strany mírně zakulacené, což pěkně imituje hlavu šroubu, matku.
Do olova se pak dá inj. jehlou vytlačit kroužek, jako že šroub, i když nevystouplý. Do plastu jde pak snadno vyvrtat otvor, je-li třeba volná matka.
Nevýhodou je, že se to musí lepit vteřiňákem. Herkules to sice udrží (olovo), ale není to spolehlivý. A nenabarvíš to vodovkama či temperama.

Papír používám, jen když mi stačí nízký profil, tak 0,3mm. Zkoušel jsem i sendvič cca. 0,6mm řádně napuštěný řídkým lepidlem. Drží to pohromadě, ale není to tak čistý. Je to trochu chlupatý :| .
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“