Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Odpovědět
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Zdravím všechny modeláře, kteří ještě na tomto fóru očumují a také zde ještě přispívají.
Po hodně dlouhé pauze, kdy jsem se rozhodl v zimě věnovat stavbám a v létě létání s RC modely letadel, jsem po letošní návštěvě Papírového království v Brně zjistil, že mi papír prostě chybí.
A tak jsem nelenil a pečlivě jsem vybíral, co bych si tak mohl asi slípnout a také co zde ještě nikdo neprezentoval. A jelikož patřím mezi hrdé Plzeňské velboudáře a okolí Plzně je mi velmi blízké, rozhodl jsem se šmiknout do mé srdeční záležitosti, která vyšla celkem nedávno. Ano přátelé, jedná se o Státní hrad Švihov od Milana Bartoše v měřítku 1:200. Předem se omlouvám za první fotky, které nejsou úplně top. O víkendu bych si rád po přestěhování již smontoval můj nový modelářský stůl a pevně věřím, že fotky budou příště určitě lepší.

Držte mi prosím palce, jde se na to! ;) :D

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Jirka Z. »

Jsem rád, že ses vrátil a budu sledovat.
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od JaKR »

Ahoj Marťas,

je fajn tě mít zpět u papíru. Tohle budu pečlivě sledovat, též je to má srdcovka, tak snad se do toho také brzo pustím. Jen by to chtělo mít méně rozdělaných staveb.

Honza
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak stavba opět o něco málo pokročila. Dle návodu byla první na řadě věžní brána, a tak nezbývalo, než s ní také začít. Zatím tedy slepeny stěny brány bez průchodu a střechy.
Rád bych tímto moc poděkoval za podporu mých kamarádů modelářů, měl jsem po uveřejnění prvního příspěvku pár příjemných telefonátů.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Státní hrad Švihov / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak opět malý pokrok. Podařilo se mi slepit průchod brány a střechu. Průchod brány se skládá v realistické variantě celkem z 11 dílů a je to celkem masakr. Ale na druhou stranu se není čeho bát, vše do sebe zapadá naprosto na mikrometr přesně. Je to až neuvěřitelné, jak si tito autoři dokáží s modelem vždy pohrát, aby to fungovalo, to je třeba obdivovat. ;) A nyní už dosti žvanění, na řadě jsou fotky. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“