Karosa B932E.1694 / AmatEr / 1:87 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Karosa B932E.1694 / AmatEr / 1:87 Hotovo

Příspěvek od digiart »

Karosa B932E.1694

Rozhodl jsem se k narozeninám otce postavit model busu kterým dlouhá léta jezdil. Je to můj první model tak se nedivte té nedokonalosti :oops: .

Obrázek

Více větších fotografií naleznete zde: Zde

Chystám se do stavby Tatry 815 UDS 114 -1:32
:arrow: Postupně budu přinášet fotografie postupu stavby ;) .
Naposledy upravil(a) digiart dne stř 9.5.2012 0:20, celkem upraveno 1 x.
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Karosa B932E.1694

Příspěvek od Vojtik »

Pokud smím radit (jsem též stálý začátečník, ale modely od PK teď lepím, abych se naučil), tak karoserii podlep. Stačí obyčejný kancelářský papír, nalepit zespodu a dát pod zátěž na několik dní. Nebude se ti takhle hroutit do sebe. A ještě ze zkušeností doporučuji podlepit rovnou plochu čela, aby neměla tendenci se propadat.

Ty žebra (tuším díly 4, 4a, 4b) podlep výkresem, ať slouží opravdu jako opora. Ale jen žebra, chlopně nech nepodlepené, ať se s tím dá pracovat.

Zkus si vyhrát s oblými přechody u čel. Pokud to máš vytištěno na inkoustové tiskárně, tak to ladně tři přes hranu stolu - papír pěkně změkne a dá se vytvarovat do obloučku. Pokud je to tištěno tiskem, který odolá vodě, tak to zkus naslinit z rubové strany a pak prsty jemně naohýbat do oblouku. Bude to vypadat mnohem lépe. U inkoustu to hlavně nenamáčej... to jsem udělal jednou a model letěl do koše :lol:

A na závěr, sežeň si železný a tenký drátek za zrcátka. Ono se to nezdá, ale zrcátka a kola (mimochodem, zkontroluj si podle obrázků zadní dvoumontáž; takhle vypadat nemá ;-) ) dělají autobus a tenhle měděný (spíš mosazný) drátek vypadá jako pěst na oko. Já používám hliníkový drátek o průměru 1mm (tenčí jsem ve své elektro zásobě nenašel) a celkem spokojenost. Vypadá to pak lépe.
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Karosa B932E.1694

Příspěvek od TomasT »

Zdá se že máš přední kola moc utopená (na obr. 2 to vypadá, že přední kolo chybí) a zadní naopak moc ven + celý podvozek vypadá vysoko jako nějaká zvýšená off-road verze - zkontroloval bych to podle návodu.
A retuš bílých hran (nejjednoduššeji před slepením dílů, ale lze i teď na konec) by vzhledu také moc prospěla - především u tmavých dílů ve spodní polovině autobusu.
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B932E.1694

Příspěvek od digiart »

Moc děkuji za veškeré rady.Chci se touto cestou zeptat jestli někdo neví kde sehnat ty designy na kola pro Tatru 815 UDS 114 -1:32 viz.Zde chystám se do této stavby a kola by vypadali opravdu dobře? Jinak moc, moc díky za vaše rady.

Obrázek
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Karosa B932E.1694

Příspěvek od djpavel »

Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa B932E.1694

Příspěvek od Zrzek »

Uprav si název vlákna dle místních zvyklostí - Název modelu / autor modelu / měřítko modelu (pokud je model dokončen tak ještě slůvko HOTOVO). moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
digiart
Příspěvky: 31
Registrován: pon 7.5.2012 11:21
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B932E.1694 /digiart/ 1:87 Hotovo

Příspěvek od digiart »

Tak jak jsem psal po dostavbě autobusu že se pustím do stavby Tatry 815 UDS 114 , tak jsem začal. Zamakal jsem na ní pracoval jsem 3 dny, světlomety na předním nárazníku jsem udělal dle stavebního postupu a doplnil o fólii z brambůrek jako chróm a lepící průhlednou pásku jako sklo, zatím je hotov rám,přední nohy a zadní blatníky viz.foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a teď už jen retuš až koupím barvy, přemýšlím o akrylových vodou ředitelných a postupně se pustím do podvozku.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa B932E.1694 /digiart/ 1:87 Hotovo

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Na prezentaci stavby UDS-ky si prosím založ nové solo vlákno.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa B932E.1694 /digiart/ 1:87 Hotovo

Příspěvek od AmatER »

...mě se název vlákna také nelíbí. A tuplem po "opravě"...
mauricio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10.5.2012 19:14

Re: Karosa B932E.1694 /digiart/ 1:87 Hotovo

Příspěvek od mauricio »

Hh, já si říkal, že model je mi nějakej povědomej, no richtig, podvozek mluví jasně...

Vydávat cizí modely za své, to se nedělá.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“