Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Paráda. :!:
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Kid Karola »

Takže, vážení sledující. Máme tady další pokrok a už se Spit obléká do barevného kabátku. Bohužel jsem se nevyhnul nějaké té chybce, kdy se mi zadní díl opláštěni kokpitu malinko při lepení uhnul, takže není úplně, jak by měl být. Z levé strany je tedy viditelný schod v návaznosti místa přilepení přechodu křídlo - trup. Trošku zvláštní je, že z pravé strany přední díl kokpitu navazuje perfektně a přesně mi pasuje i na samotný kokpit. Nicméně samotný díl přechodu křídlo - trup mi toto skryje. Co se týče krytu motoru, tak tam úplně spokojený nejsem. Postupoval jsem tak, že jsem nejprve celé opláštění pomocí chlopní slípnul dohromady, což v první chvíli vypadalo jako dobrý postup. Ovšem při uzazování na kostru mi tam vzniklo pár problémů, takže jsem musel trošku pracně opravovat. Nakonec to nevypadá až tak nejhůř, ale v první chvíli jsem měl chuť všechno to zahodit. Trošku jsem zvýraznil nýty a rytí paneláže, což dle mě výslednému vzhledu prospělo.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Teď mě čeká druhá půlka trupu, tak snad bude méně infarktová.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Markulin »

Paráda :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Já si myslím že jsi to zmákl výborně. :)
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od jenčik »

jj, vypadá to výborně!
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Kid Karola »

Opět se hlásím s drobným pokrokem. Dokončena druhá polovina trupu. Vše proběhlo hladce bez nějakých potíží, takže u mě dobrý :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Spitfire LF.IX / Halinski / 1:33

Příspěvek od Kid Karola »

Zdravím všechny zas po nějaký době. Nastala trošku delší pauza způsobená jednak tvůrčí krizí a jednak fotící krizí. Ta vydržela chvilku dýl, takže progres je malinko větší. Hotové jsou ocasní plochy, na fotkách chybí směrovka, ale ta čeká jen na umístění. Dále jsou téměř hotové křídla, zde chybí už jen vztlakové klapky a podvěsy s bombama, je dokončen kokpit včetně kabiny, tady už jen zbývá udělat zrcátko. Momentálně se pracuje na podvozku, takže k dokončení modelu už chybí jen kousek. Zde nějaký ten obrázek:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A to je pro zatím vše.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“